Chapter 62 (S05E10) (epizoda)

USA, 2017, 57 min

Desátá epizoda mě rozhodně nezklamala. Užil jsem si v ní pořádnou dávku politikaření, manipulace i intrik, Frank Underwood se naštěstí opět choval jako odporný cynik a díky vývoji, k němuž došlo v příběhu, se můžu těšit, jak se zase bude vylhávat ze všech obvinění.(5.5.2018)

"Musíme začať premýšľať o ľuďoch, ktorými sa obklopujeme"(17.7.2017)

Manipulátor par excellence je zase v plné síle, nicméně s blížícím se vyvrcholením očekávám pořádný steak a nikoliv veganské tofu. Pár záblesků tu máme, ale občas to vypadá, že Frank vypustí z úst cokoliv a ostatní se stáhnou a chovají se jak žáci zvláštní školy. Naše politická pohádka se občas dostává jen do průměrných vod. Věřím, že se to tři díly do konce změní.(20.7.2017)

”Why did you have to go talk to him? There has to be a way out, Francis.” “Does there? Is there? Or is this my presidency? Forever with a target on my back. Haunted and hunted.” Konečne sa začína opäť niečo diať. Síce sa tak akosi dalo čakať, že si Frankova arogantnosť vyberie svoju daň a Walker vypustí pravdu na povrch, musím však uznať, že za Frankov nasratý pohľad na Ushera v závere epizódy to po dlhej dobe konečne stálo za motivačný plný počet. Snáď to bude odrazový mostík k poriadne vygradovanému záveru tejto na pomery House of Cards priemernej série.(2.11.2017)

7/10(12.7.2017)