Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

„Důležité není, kdo žije v Bílém domě, podstatou moci je, kdo Bílý dům vlastní. My jsme vždycky byli uvnitř. Uvězněni. Uvnitř bubliny. Ale musíme jít dál. Já budu operovat zvenčí v soukromém sektoru a ty budeš pracovat tady. Můžeme tenhle dům vlastnit společně. Rozumíš mi? Naplánoval jsem to. Chtěl jsem, abys byla prezidentkou – udělal jsem tě prezidentkou,“ říká Frank Underwood své ženě, která nastoupila na jeho místo a složila prezidentskou přísahu. Ale je si jistý tím, co ho s Claire čeká? Každopádně diváci tohoto seriálu si mohou být jisti, že v další řadě se s Frankem Underwoodem už nepotkají. Producent s jeho představitelem Kevinem Spaceym po obvinění v rámci aféry Me too ukončil smlouvu. (Česká televize)

(více)

Recenze (14)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Politika je špinavá díra, kdy jeden den do ní někoho strčíme a další zase kvůli spojenectví vytáhneme. Očekával jsem pořádný steak a nikoliv veganské tofu. Celkově jsme tak zůstali někde na půli cesty. Nebudu přeci cpát pět hvězd za několik vteřin trvající skvostnou scénu.. Frank si pěkně pozvolna chystá půdu, aby mohl mrazivě zaskočit a udeřit. Vůbec nedokážu říct, zda se mi vyvrcholení v podobě posledních dvou dílů zamlouvalo. Ano, nepostrádaly to, co by divák od konce páté série očekával: napětí, dravost, skvostné herecké výkony, peprné dialogy, zvraty. Jenže právě zvraty už natolik zamotávají jednotlivé role zúčastněných, že se nad jejich věrohodností povážlivě třese zem. A to i přesto, že víme, že celou dobu sledujeme jednu výborně napsanou a zrežírovanou politickou pohádku. Pravidla stranou. Nicméně lepší než mdlá třetí série. ()

ALIENka_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak a je to tady! Konec světlých dnů a teď následují už jen temné zítřky (ano máte pravdu, koukala jsem se na hodnocení šestý série). Víc smíšený pocity už snad ani mít nemůžu. Je to skvělej závěr, těch zvratů je tam tolik, že se to nedá spočítat. Až mi to místy přišlo moc dramatický možná i nereálný. Zjištění, že Frank to vlastně celý plánoval dopředu, no dobrá tedy, budu dělat, že si to tvůrci nevymysleli na poslední chvíli, aby mohl Kevin Spacey odejít (všichni víme proč a jak se to na konec vyvrbilo). Závěr je to skvělej, ale přijde mi, že je tady až moc politickejch deus ex machina. Konečná scéna s Claire skvělá, bohužel mám pocit, že bez Franka to bude prostě na hovno (a hodnocení šestý série to potvrzuje). Poslední věc: ta blonďatá ženská, co se tam najednou zjevila jak nějakej prorok v polovině pátý série, už mě taky začíná docela srát, není možný aby toho věděla o všem tolik sakra ne? Nebo jo? Fakt nevím.. Hodnocení: 8/10 ()

Reklama

zissou 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to pořád fantasticky udělaný a zahraný seriál, to je třeba říct předem. Začíná na něm ale být vidět americký syndrom protahování úspěšných sérií. Tvůrci měli šanci vše s grácií ukončit, místo to to zase jen nastavili a to nikoli ku prospěchu věci. Prvni tři série byly skvělé fikce, na kterých byla nejlepší ta představa, že by to tak třeba i mohlo fungovat v realitě. Poslední série už je absurdní a přesouvá se do zcela volné fikce, kde přestávají platit elementární pravidla. Z poutavého politického drama máme najednou nastavovanou kaši u které člověk bohužel musí kroutit hlavou častěji, než by bylo vhodné. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po závěrečné epizodě páté sezóny jsem měl smíšené pocity. Některé scény mě nadchly (mrazivý závěr s Claire, prezentace Frankovy vize), ale viděl jsem i mnoho překombinovaných záležitostí a v podstatě šlo asi o to, aby byl Kevin Spacey dostatečně upozaděn, když je to takový hrozný, neusvědčený zločinec a aby se tak usnadnilo jeho odejití ze seriálu. ()

drkaldj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Docela zklamání. Všichni proti všem a při tom se všema. Absolutně nechápu nikoho v tom co dělá. Doug je sice loajální ale nějak nevěřím že by si toto nechal líbit. Leann je mi líto, tu jsem měl docela rád. Frank a Claire se chovají jako by spolu soupeřili. Nějak nechápu logiku tohoto (a celkově posledních tří) dílu. Je to poprvé co musím bohužel udělit nějakému dílu v tomto seriálu jen tři hvězdy. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama