• Mitch196156

Bylo to jako sledovat Simpsonovi jen kvůli Nedu Flandersovi a celou dobu čekat na Homera.Několikrát jsem si vzpomněl na Cimrmanova Hamleta bez Hamleta. Mnohokrát slyšíte věty jako "Ty jeden mrňavej!" ale říká to teta Selma šerifu Wiggumovi, což je takové umělé. Zpět k HoC -> Celá série byla taková kostrbatá a jak na houpačce. Chvíli dokonalá jako v prvních řadách a chvílemi trapná až parodická. Chápu tu dost těžkou situaci, když vypadne hlavní herec, na kterém to celé stálo. Celý příběh drží po hromadě Doug, ale dosti horkou jehlou. Zakončení celého seriálu jsem čekal jiné ..možná některé dveře měli zůstat zavřené.(3.12.2018)

• hansel97

Je evidentní, že seriál by mohl dobře fungovat i bez Spaceyho. Co ale nefunguje je scénář téhle série, který se odehrává kolem něčeho, co divák ani neviděl. Jsou tam náznaky dobrých nápadů, které ale pohřbí špatná scenáristická rozhodnutí a fatální chybou je neschopnost stavět k úmrtím postav, která vždy byla emočně nabitá a šokující.(20.11.2018)

Po shlédnutí celé série mi opravdu sedí jeden komentář, který jsem četl na zahraniční stránce. Seriál měli radši přejmenovat na "How to Get Away with Murder". Ačkoliv se mi některé díly líbily, musím uznat, že kvalita rapidně klesla a zanechala tak jeden z klenotů Netflixu, na jejich poměry až s podprůměrnou sérií a my si můžeme jen představovat a dohadovat, jak by vypadal scénář s účastí Franka. Mohlo se jednat o jeden z nejlepších seriálů vůbec. Bohužel takto zapadne v historii a bude pouze jeden z mnoha. Ale jak správně řekla Claire "There. No more pain.".(11.11.2018)

• FoxMulder

Ani bych se nedivil, kdyby Spacey seděl doma a smál se při tom, až se za břicho popadal. #metoo řádí na plné koule, bohužel ale s kontraproduktivním účinkem. Je to jedno velké zklamání, horší finální scénu celého seriálu jsem si snad ani nedokázal představit a mnohem radši bych původně zamýšlenou verzi, ať už byla jakákoliv.(13.11.2018)

• M.i.k.e

Netflix drží na seriálovém poli v posledních letech spoustu prvenství a tady si připsal další... během 8 dílů závěrečné řady dokázal bez mrknutí oka potopit svojí vlajkovou loď.Od začátku jsem nevěřil že House Of Cards bez Spaceyho bude plnohodnotným dílem,ale doufal jsem, že se tvůrci zvládnou rozloučit alespoň trochu důstojně.To co jsem ovšem viděl k tomu má hodně daleko. Čert vem, že duch Franka se tu neustále vznáší a mluví se o něm snad v každé druhé scéně.Problémem je, že tu absolutně nefunguje s scénář jako celek.Claire, která s Frankem tvořila správnou (a uvěřitelnou) evil dvojici tady přišla snad o polovinu mozku a některé scény jsou buď nechtěně vtipné a nebo vyloženě hloupé.Spíš než silná žena, která zvládne prezidentský úřad tu působí jako ublížená dilinka, která bude dělat všem všechno na truc. Korunu tomu nasazuje extrémně debilní finále, které je nedůstojné seriálu, který byl léta jedním z nejlepších. Lepší než tohle by bylo i nenatočit vůbec nic a nechat seriál na pěti sériích...40%(2.12.2018)

• - Série se natáčela od 18. do 30. října 2017 a od 31. ledna do 25. května 2018. (Varan)