Domek z karet (TV seriál)

• Česko

Dům z karet

House of Cards

USA, 2013–2018, 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara, Corey Stoll, Kate Lyn Sheil, Molly Parker, Jimmi Simpson, Kristen Connolly, Constance Zimmer, Larry Pine, Sandrine Holt, Ben Daniels, Jayne Atkinson, Kim Dickens, Tawny Cypress, Boris McGiver, Daisy Tahan, Kathleen Chalfant, Al Sapienza, Wass Stevens, Curtiss Cook, Gerald McRaney, Reed Birney, Kevin Kilner, Michael Ahl, J.C. MacKenzie, Suzanne Savoy, Karl Kenzler, Francie Swift, Charlie Dreizen, Bill Maher, Mozhan Marnò, David Clennon, John Scurti, Sam Page, Benito Martinez, Jenna Gavigan, Emily Dorsch, Rachel Maddow, Terry Chen, Joanna Going, Gil Birmingham, Malcolm Madera, Malcolm Goodwin, Carme Boixadera, Catalina Parks, Gene Jones, Spencer Garrett, Ben Hyland, Laura Poe, Kara Jackson, Erin Fritch, Angela Christian, Armand Schultz, Gabrielle Senn, Alex Webb, Lyon Beckwith, Monica Sanchez, Olivia Luccardi, Anthony Hackett, Lars Mikkelsen, Naděžda Tolokonnikovová, Pjotr Věrzilov, Marija Aljochina, Elizabeth Marvel, Paul Sparks, Christina Bennett Lind, Kristof Konrad, Christian Camargo, Annie Parisse, John Henry Cox, Rick Zahn, Lance E. Nichols, Armando Gutierrez, Deanna Dunagan, Mark Falvo, Poorna Jagannathan, Jeremy Bobb, Jean Brassard, Andy Clemence, Isabelle McNally, Michael Siberry, Robert Eli, Maryann Plunkett, Geoffrey Cantor, Dominique McElligott, Chance Kelly, Derek Cecil, Murphy Guyer, Alex Russo, Thomas Gobena, Theodore A. Adams III, Monica Lee Bellais, Jamie Nocher, Bill Phillips, Dennis Miller, Silvia Baldassini, Kenneth Tigar, David Andrews, Phyllis Somerville, Dan Ziskie, Peggy J. Scott, Charles Borland, Cotter Smith, Tanis Parenteau, Litefoot, Erik Jensen, Scott Thurman, Stephen Colbert, John Rue, Shawn Doyle, John Doman, Ellen Burstyn, Chuck Cooper, Waleed Zuaiter, Mark Lotito, Rick Crom, Finnerty Steeves, Richard Toth, Eisa Davis, Mike Hayes, Ben Livingston, Dave Quay, Heidi Armbruster, John King, Kelly AuCoin, Lester Holt, Neve Campbell, Joel Kinnaman, Cicely Tyson, Jimmy Gonzales, Damian Young, Michael Beasley, Richard Barlow, Ed Moran, Jose Miguel Vasquez, Devin Druid, Colm Feore, Erika Rolfsrud, Seán Cullen, Allie McCulloch, Wendy Moniz, Julian Gamble, Andrew Polk, Jeremy Holm, Lance Lewman, Katie Carpenter, Christopher Mann, Sean Cullen, Dan DeLuca, Vincent De Paul, James Saito, Ian Blackman, Jessica J. Stowes, Karen Pittman, Sam Freed, Mark Zeisler, Corey Maher, James Martinez, Carolyn Michelle Smith, Lindsley Register, Annie Chang, Moses Brings Plenty, Sean M. Brown, Miguel Martinez, Ashleigh Banfield, Patricia Clarkson, Kwajalyn Brown, Campbell Scott, Laura Cayouette, Cliff Moylan, Charlie Rose, Steve Coulter, Stephen Michael Ayers, William Hill, Paton Ashbrook, Sophie von Haselberg, Amanda Warren, Ken Barnett, Estes Tarver, Reese Madigan, Bill Hoag, Amy Parrish, Barbara Rosenblat, Kayla Blake, Susan Pourfar, Aaron Costa Ganis, Phil Nee, John Mankiewicz, Van Jones, Tom Kemp, Nikki Estridge, Al Nazemian, Scott Drummond, David Healy, Kate Tilley, Daniel Bridges, Kelley Davis, Joe Inscoe, Brooke Mulkins, Darren Alford, Alessia Sushko, Cindy Cheung, Drew Matthews, Jim Dougherty, Cody Fern, Greg Kinnear, Diane Lane, Bonnie Johnson, Jenna Stern, Parisa Fitz-Henley, Pippa Pearthree, Hadi Tabbal, Danny Johnson, C.J. Wilson, Kevin Murray, Marc Kudisch, Sakina Jaffrey, John C. Vennema, Jason Tottenham, Matt Bai, LisaGay Hamilton, Peter Jay Fernandez, Robert C. Trevelier, Chase Crawford, Caroline Clay, Athena Karkanis, Chip Zien, Linda Powell, Nini Le Huynh, Ron Canada, Boris Kodjoe, Darwin Shaw, John Ellison Conlee, Dan Daily, Timothy Britten Parker, Thomas Kopache, Lawrence O'Donnell, Martha Raddatz, Jenny Gulley, Angelo Reyes, Tom Day, Willa Fitzgerald, Neil Hellegers, Gameela Wright, Kaili Vernoff, Asher Grodman, Kristen Sieh, Pete Burris, Jefferson White, Laura Chaneski, Michael Park, Spencer Trinwith, Soledad O'Brien, Donny Deutsch, Holly Twyford, David Corenswet, Kendrick Cross, Farshad Farahat, Albert Jones, Anna Magoulas

Komentáře uživatele 3DD!3 k tomuto TV seriálu

Peníze. Moc. Moc a peníze. A politika je prostředek k tomu jak JI a JE získat. Fincher jako vždy přesný, Spacey si svou roli zase jednou pořádně vychutná. Zatím to vidím hodně optimisticky. PRVNÍ SÉRIE: Naivně jsem si myslel, že to bude uzavřenější, ale to bych asi chtěl trochu moc. Fincher stanovil tón, Schumacher ladně posouvá, ale všichni režií zainteresovaní lidé odvádí výbornou práci. V tomhle krásném až ukázkovém náhledu na hru vysoké politiky. Spaceymu fandíte, Kate Mara se konečně projevuje v roli malé karieristické mrchy. To co mi tu oproti BOSSOVI schází je naléhavost a větší sympatizování s postavami, jako by tahle vysoká politika byla už moc dokonalá a tak nějak vyčištěná. To není vysloveně špatně, jen tím chci vysvětlit proč mám prostě ten druhý seriál (i když je určitě levnější a méně nabubřelý) radši. Taky to neznamená, že se s Frankem Underwoodem příští sezónu neuvidíme. Právě naopak, už se těším až mi zase poklepe na rameno a bude mě provádět tím prohnilým domem, kterému celý svět říká Bílý. DRUHÁ SÉRIE: Mnohem ucelenější hra než minulá, pomalu dávkovaná sezóna. Frank jde ale do finále a větší plátno je pro jeho mistrovské dílo třeba. Drobnosti podrývající jeho mistrovství trochu vadí, ale poslední díl uklidňuje. Amerika je ve správných rukách. Dobré věci se dějí, dobrým lidem. TŘETÍ SÉRIE: Politikaření zašlapává vztahová linie. Právě dynamika prvního páru a hlavně Claire v dokonalém podání Robin Wright táhne letošní kampaň vpřed. Zahraniční politika má díky rusákům grády a spolu se spisovatelskými sondami do manželství Underwoodových překonáváí všechna očekávání. Konec je brutálně otevřený (recenze zde: http://studuj.infoveda.cz/2015/03/recenze-house-of-cards-3-serie/). ČTVRTÁ SÉRIE si půjčuje z historických událostí a rozhodnutí spojených států opravdu to nejlepší. Frank a Claire to nemají snadné, ale ve chvílích kdy jsou po pás v tekutém písku vytáhnou z rukávu eso. Finále je brilantní, i když jsem si jistý, že spousta breptalů bude mluvit o přílišném odklonu od reality, ale stačí se podívat do ne tak dávné historie. Barack přestává být fanouškem... Donald se jím stává.(4.2.2013)

Díl z první ligy. Nečekané zvraty. Bunkr a nahozená udička do dalšího dílu je ukázková. Frank zase valí.(26.6.2017)

Ty chvíle kdy mě Frank překvapí jsou k nezaplacení. Vynikající řeč.(29.6.2017)