Domek z karet (TV seriál)

• Česko

Dům z karet

House of Cards

• Kanada

House of Cards

USA, 2013–2018, 63 h 6 min (Minutáž: 42–60 min)

Tvůrci:

Beau Willimon

Předloha:

Michael Dobbs (kniha)

Jeff Beal

Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Rachel Brosnahan, Mahershala Ali, Nathan Darrow, Michel Gill, Reg E. Cathey, Sebastian Arcelus, Kate Mara, Corey Stoll, Kate Lyn Sheil, Molly Parker, Jimmi Simpson, Kristen Connolly, Constance Zimmer, Larry Pine, Sandrine Holt, Ben Daniels, Jayne Atkinson, Kim Dickens, Tawny Cypress, Boris McGiver, Daisy Tahan, Kathleen Chalfant, Al Sapienza, Wass Stevens, Curtiss Cook, Gerald McRaney, Reed Birney, Kevin Kilner, Michael Ahl, J.C. MacKenzie, Suzanne Savoy, Karl Kenzler, Francie Swift, Charlie Dreizen, Bill Maher, Mozhan Marnò, David Clennon, John Scurti, Sam Page, Benito Martinez, Jenna Gavigan, Emily Dorsch, Rachel Maddow, Terry Chen, Joanna Going, Gil Birmingham, Malcolm Madera, Malcolm Goodwin, Carme Boixadera, Catalina Parks, Gene Jones, Spencer Garrett, Ben Hyland, Laura Poe, Kara Jackson, Erin Fritch, Angela Christian, Armand Schultz, Gabrielle Senn, Alex Webb, Lyon Beckwith, Monica Sanchez, Olivia Luccardi, Anthony Hackett, Lars Mikkelsen, Naděžda Tolokonnikovová, Pjotr Věrzilov, Marija Aljochina, Elizabeth Marvel, Paul Sparks, Christina Bennett Lind, Kristof Konrad, Christian Camargo, Annie Parisse, John Henry Cox, Rick Zahn, Lance E. Nichols, Armando Gutierrez, Deanna Dunagan, Mark Falvo, Poorna Jagannathan, Jeremy Bobb, Jean Brassard, Andy Clemence, Isabelle McNally, Michael Siberry, Robert Eli, Maryann Plunkett, Geoffrey Cantor, Dominique McElligott, Chance Kelly, Derek Cecil, Murphy Guyer, Alex Russo, Thomas Gobena, Theodore A. Adams III, Monica Lee Bellais, Jamie Nocher, Bill Phillips, Dennis Miller, Silvia Baldassini, Kenneth Tigar, David Andrews, Phyllis Somerville, Dan Ziskie, Peggy J. Scott, Charles Borland, Cotter Smith, Tanis Parenteau, Litefoot, Erik Jensen, Scott Thurman, Stephen Colbert, John Rue, Shawn Doyle, John Doman, Ellen Burstyn, Chuck Cooper, Waleed Zuaiter, Mark Lotito, Rick Crom, Finnerty Steeves, Richard Toth, Eisa Davis, Mike Hayes, Ben Livingston, Dave Quay, Heidi Armbruster, John King, Kelly AuCoin, Lester Holt, Neve Campbell, Joel Kinnaman, Cicely Tyson, Jimmy Gonzales, Damian Young, Michael Beasley, Richard Barlow, Ed Moran, Jose Miguel Vasquez, Devin Druid, Colm Feore, Erika Rolfsrud, Seán Cullen, Allie McCulloch, Wendy Moniz, Julian Gamble, Andrew Polk, Jeremy Holm, Lance Lewman, Katie Carpenter, Christopher Mann, Sean Cullen, Dan DeLuca, Vincent De Paul, James Saito, Ian Blackman, Jessica J. Stowes, Karen Pittman, Sam Freed, Mark Zeisler, Corey Maher, James Martinez, Carolyn Michelle Smith, Lindsley Register, Annie Chang, Moses Brings Plenty, Sean M. Brown, Miguel Martinez, Ashleigh Banfield, Patricia Clarkson, Kwajalyn Brown, Campbell Scott, Laura Cayouette, Cliff Moylan, Charlie Rose, Steve Coulter, Stephen Michael Ayers, William Hill, Paton Ashbrook, Sophie von Haselberg, Amanda Warren, Ken Barnett, Estes Tarver, Reese Madigan, Bill Hoag, Amy Parrish, Barbara Rosenblat, Kayla Blake, Susan Pourfar, Aaron Costa Ganis, Phil Nee, John Mankiewicz, Van Jones, Tom Kemp, Nikki Estridge, Al Nazemian, Scott Drummond, David Healy, Kate Tilley, Daniel Bridges, Kelley Davis, Joe Inscoe, Brooke Mulkins, Darren Alford, Alessia Sushko, Cindy Cheung, Drew Matthews, Jim Dougherty, Cody Fern, Greg Kinnear, Diane Lane, Bonnie Johnson, Jenna Stern, Parisa Fitz-Henley, Pippa Pearthree, Hadi Tabbal, Danny Johnson, C.J. Wilson, Kevin Murray, Marc Kudisch, Sakina Jaffrey, John C. Vennema, Jason Tottenham, Matt Bai, LisaGay Hamilton, Peter Jay Fernandez, Robert C. Trevelier, Chase Crawford, Caroline Clay, Athena Karkanis, Chip Zien, Linda Powell, Nini Le Huynh, Ron Canada, Boris Kodjoe, Darwin Shaw, John Ellison Conlee, Dan Daily, Timothy Britten Parker, Thomas Kopache, Lawrence O'Donnell, Martha Raddatz, Jenny Gulley, Angelo Reyes, Tom Day, Willa Fitzgerald, Neil Hellegers, Gameela Wright, Kaili Vernoff, Asher Grodman, Kristen Sieh, Pete Burris, Jefferson White, Laura Chaneski, Michael Park, Spencer Trinwith, Soledad O'Brien, Donny Deutsch, Holly Twyford, David Corenswet, Kendrick Cross, Farshad Farahat, Albert Jones, Anna Magoulas, Victor Cruz, Robert G. McKay, Tom Galantich, Michael Devine, Robert Bogue, Randy Spence, Kevyn Settle, Sara Antonio, Gary Lee Vincent, David Pittu

Komentáře uživatele IndominusRex k tomuto TV seriálu

Zpočátku skvělá jízda postupně ubírá na tempu a příběh se čím dál více plní příběhy vedlejších postav, které nejsou tak zajímavé, jako samotný Francis a jeho splétání pavučin. Přesto je první série malý zázrak a důkaz toho, že i klasická politika může být poutavá a zábavná, ne jen ta ve Spartakovi, kde zářil Batiatus, nebo v samotné Hře o trůny, kde všem nakopával zadky třeba Tyrion. Kevin Spacey v roli Francise je ohromný tahoun a já se těším na jeho další ambiciózní plány.(2.2.2016)

V první sérii zaručoval úspěch už jen samotný Kevin Spacey, který byl neokoukaný a naprosto perfektně zapadal do své role. Aby si pak druhá série udržela standart, musela přitvrdit. Tempo je rychlejší, vztahy postav jsou vyhrocenější a korupce je prohnilejší než kdy dřív. Kvůli tomu příběh už nepůsobí tak přirozeně ale je těžší spadnout k nudě a tak se druhá série sleduje velice svižně. Obě série bych pravděpodobně ohodnotil za pět hvězd, ale kvůli zprůměrování hodnocení jednotlivých epizod to vychází v obou případech jen za čtyři. Tu další hvězdu bych seriálu připočetl za zajímavé téma, skvělé herce a výborné zpracování.(21.2.2016)

Výborný začátek druhé série, kde Frank tvrdě dokazuje jaké je zvíře bez slitování.(3.2.2016)

Na můj vkus bylo příliš času věnováno vedlejším postavám, ale je vidět, že se nám rozehrává zajímavá zápletka a Frank to nebude mít jednoduché.(4.2.2016)

Ten buzerant, co se šťourá ve Frankovi, už mi začíná dost vadit a jeho příběhová linie mě vůbec nebaví. To samý ta chuděra šlapka, ale je jasný, že tam oba ještě sehrají nějakou důležitou roli, ovšem nic, s čím by si Frank neporadil, že.(4.2.2016)

Většinu času se ocitáme jen v jedné zavřené kanceláři, jelikož probíhá karanténa a pak uprostřed dlouhého rozhovoru pro CNN, který má skvělé vyústění, což nám vynahradí to pomalejší tempo, které občas spadá až k nudě.(5.2.2016)

Skvělý díl, který toho mnoho ukáže a rozehraje další intriky.(6.2.2016)

Tady už mi začíná být obětí Francise líto a já si uvědomuji, jaký je to parchant, kterému na nikom nezáleží, ale stejně mu musím fandit. Skvělý díl plný emocí.(11.2.2016)

V tomto díle už tvůrci značně přitvrzují, má dynamičtější spád, více zábavných momentů i hlubší pohledy do niter některých postav.(16.2.2016)

Frank si dělá čím dál více nepřátel, ale doufám, že je všechny převálcuje.(19.2.2016)

Líbí se mi, jak druhá série postupně graduje, jen tak dál, jistě to bude tvrdý boj.(19.2.2016)

Už jen tři díly do konce a přitom se toho musí ještě tolik vyřešit. No bude to masakr.(20.2.2016)

No fuj. Úchylky hned několika postav se projevily. Démonický závěr tohoto dílu!(21.2.2016)

Vypadá to, že Frank opravdu míří na úplný vrchol.(21.2.2016)

Tak ten kanec to dokázal. Trošku škoda, že poslední díly byly dost předvídatelné, co se Francisova postupu týče, ale i tak jsem spokojený. Závěr druhé série jak má být.(21.2.2016)

Třetí série je rozhodně scenáristicky nejjednodušší a proto se nejsnáze sleduje. Navíc oplývá nejvíce silnými momenty a někdy až brutálními zvraty. Politika je mnohem tvrdší než kdy dřív a kvůli tomu ubývá taková ta každodenní atmosféra všednosti a uvěřitelnosti. Zábavnost to v sobě rozhodně má, ale kvůli zaměřenosti na mezilidské vztahy, někdy až mafiánské tendence a prudké zvraty, se nevyhneme klišé. A klišé já nemám rád. Spíš ho nenávidím, nebudeme si lhát. A to podle mě třetí sérii nejvíc ubližuje. Přesto je skvělá a mne u ní poprvé vyšlo hodnocení na pět hvězd. Zvláštní. Asi jsem prostě jen konzument závislý na hollywoodském přístupu k divákovi. Ale některé pomalejší díly, jako byl ten s těmi budhisty nebo úplně poslední, byly prostě perfektní, takže si to určitě zaslouží!(5.3.2016)

Už ve druhé sérii se tvůrci snažili z chladnokrevného Douga udělat chudáčka a citlivého hošíka aby s námi jeho strastiplný příběh pořádně zamával. Nu a teď ještě přitvrzují. Naštěstí je to natolik zajímavé aby nám to vynahradilo menší abstinenci Francise a jeho brutálního úřadování a já už vidím tu krvavou vendetu, kterou si pro tu bývalou kurvičku Doug přichystá. No snad jí odnaučí sázet lidem cihly do ksichtu, když jí chtěl jen pomoct, že ano? Hodně dobrý díl.(22.2.2016)

Třetí série zatím nezklamala. Drama se stupňuje, a i když to občas vypadá zoufale, Francis to má pevně v rukou. Zato Doug je dost zoufalý, ale to je jeho problém.(23.2.2016)

Ve třetí epizodě se do politických machinací dostane i Česká Republika, ale Francis nás nezaprodal a poslal toho dobytka zpátky domů!(24.2.2016)

Francis má vážnou konkurenci, Doug bere věci do svých rukou a ten ajťák konečně taky něco dělá. Politiky ubývá, osobních dramat je čím dál více. Slušný díl.(24.2.2016)

Ať dělají, co dělají, na Franka stejně nikdo nemá. Měl jsem o něj trochu starost, ale už je zase na koni a sype si to pěkně kupředu jako neřízená střela. Dokonalý díl.(25.2.2016)

Přesouváme se přímo do Moskvy, což je super, ale nekonečné tlachání toho pomateného homosexuála mě moc nebavilo, což mi vynahradil až skvělý závěr, který odhalil nebezpečné rozdíly mezi Frankem a Claire. Těším se na jejich další rozepře.(27.2.2016)

Nejdojemnější epizoda ze všech od první série až po tento díl, který i z nemilosrdného Franka vraha dělá opět člověka. Budhistická mandala a mniši, kteří ji stvořili, aby ji vzápětí zničili, tomu všemu dodávají ještě silnější kouzlo.(28.2.2016)

Osmý díl se hodně zaměřuje na Franka a blížící se hurikán. Ne, není to hurikán u něj doma, ani někde v jeho kalhotech, ale opravdu se blíží ohromná bouře třetí až čtvrté kategorie, které Francis musí čelit a jelikož má s plaváním proti proudu zkušenosti, tak pravděpodobně zvítězí.(29.2.2016)

Z Francise se stává čím dál větší dobrák, který, světe div se, má opravdové svědomí. Holt břemeno vládnutí z něj udělalo zase člověka. Ale na jak dlouho?(1.3.2016)

O dost pomalejší díl než ty předešlé, plný sentimentálních výlevů všech hlavních postav, které jsem někdy musel doslova přetrpět. Pro mě zatím nejhorší díl série. Nějaká témata se nám ale více, či méně uzavřela, tak doufám, že v posledních třech dílech se to pořádně rozjede.(2.3.2016)

Francis není až takový lidumil, jak se doposud zdálo a kvůli tomu přijde o hodně hlasů. Navenek sice působí sympaticky a jako dobrý kandidát na prezidenta, nicméně jeho vlastní tým včetně jeho ženy mu přestává věřit. Teče mu do bot, ale jistě to zvládne. Zajímavý díl.(3.3.2016)

Tak to jsem zvědavý, jaký happyend nám tvůrci v posledním dílu vymyslí. Zatím to na něj ale nevypadá.(4.3.2016)

Takovýho záporáka nám z Francise udělali… Ještě štěstí, že nám jako náhradu tvůrci dali Claire, která dobře udělala, že se na něj vykašlala. Fandím jí a doufám, že mu dá pěkně na hubu. Ale abych se nezakecal: perfektní, místy až magický poslední díl! Těším se na čtvrtou sérii!(5.3.2016)

První zajímavý díl čtvrté série. Frank si představuje, jak se pokouší zabít Claire a ona jeho, což přesně vystihuje jejich současné manželství. Zatím ne doslova, ale myslím, že to k tomu dozraje.(13.9.2016)

První díl je takový seznamovací, což je sice dobře, ale tempo je někdy až příliš pomalé a po radikální třetí sérii to působí utahaně. Snad se to ještě zlepší. Taky doufám, že ubyde toho sentimentu, což se ale pravděpodobně nestane. Ve hře zase budou city prezidentského páru a dalších postav.(13.9.2016)

Čtvrtá série má zatím nejslabší rozjezd. Je o sentimentálních vztazích ještě více, než ta třetí a tvůrci, kteří očividně nemají žádné lepší nápady, než diváka otravovat tou plešatou bábou a neustálými mučednickými grimasami Remyho, jehož vkus na ženský vůbec nechápu, mě začínají pěkně štvát. Když se Remy cucá s Jackie tak musím zavřít oči a když nastoupí bába, tak vypínám zvuk. No a nakonec je tu Frank, který si u mě pořád moc nepolepšil a tak se sympatiemi stále více přikláním ke Claire. To to dopadlo, doufám, že se to ještě vzchopí.(13.9.2016)

Zase to utnuli v nejlepším, ale jsem rád, že jsou alespoň všichni důležití hráči pořád naživu. Bitva byla zajímavá, i když pěstní souboj Rollo vs Ragnar byl trochu ve stylu Rockyho. Mezitím se z Ragnarovy smečky psů stala pěkně nevděčná banda, ale třeba je ještě zkrotí. Nakonec je z toho trochu rozházený závěr první poloviny série, ale i tak působivý.(13.9.2016)

V poslední době je to s Francisem rozporuplné. Už nevím, jestli ho obdivovat nebo nenávidět. Ale kulku si rozhodně nezasloužil.(13.9.2016)

I bez Francise, který má na kahánku a nemůže zasahovat do rozdaných karet, je to pořád zábavné a napínavé. Stále jde hodně o sentimentální vztahy, ale v tomto konkrétním díle mi to ani příliš nevadilo. Fajn díl.(13.9.2016)

Tento díl se nám snaží vcelku kreativní cestou popsat Francisovo trápení, kdy ho v kómatu sužují oběti, které zabil, ale jinak je to dosti ospalá epizoda a já jen doufám, že se to teď s probuzením Franka změní a začne pořádný čurbes.(13.9.2016)

Tak jsou zase spolu, navíc ve skvělé formě přichystaní převálcovat všechny, kdo se jim postaví do cesty. Konečně super díl.(13.9.2016)