poster

Odplata Wyatta Earpa

 • USA

  Wyatt Earp's Revenge

 • USA

  The First Ride of Wyatt Earp

  (neoficiální název)

Western / Drama

USA, 2012, 89 min

 • doctor20
  ****

  Prekvapivo nízke hodnotenie. Od začiatku je jasné, že sa nejedná o žiaden blockbuster, a mňa osobne film veľmi príjemne prekvapil. Príjemne, pomaly sa odvíjajúci, priamočiaro jednoduchý film o zločine, vášni, pomste a spravodlivosti v krásnych exteriéroch ,,divokého západu,,. Vyzdvihujem hlavne spôsob sprevádzania dejom cez rozprávača (Kilmer), ktorý ideálne dopĺňal pohnútky a myslenie hlavných postáv.(22.4.2012)

 • cukorek
  ****

  Tak na toto sa mi fakt ťažko hľadajú slova, pretože mi tento western "vyrazil dych". Bol to malý kamienok na ceste, ale vážil asi metrák a keď spadol do vody, rozmútil ju a vytvoril obrovské kruhy na filmovej hladine. Všetko čo sa objavilo na obrazovke stálo za to s úspešným zmyslom pre detaily, ktoré ma úplne dostali (keď Spike namieril kolt na hlavu chlapa a snímanie kamery ponúklo jeho vystrašený pohľad, alebo keď pri zisťovaní dráhy streli sa dôsledne záber zaostril na niť a v pozadí ostalo svetlo preražajúce z dierky po guľke). Tak isto výprava a zábery z prírody pracovali dôkladne a k tomu výborne hudobné ozvučenie so mnou nie raz zamávali. Nie je to akčný western ako Vlak do Yumy, ale niečo na spôsob True Grit, ktorý majú spoločne aj to, že príbeh je vyrozprávaný jednou osobou. Dobre dotiahnutý bol aj koniec, keď víťazstvom šerifov sa to neskončilo, ale podstatou príbehu bolo, že Cony bol chlapec z príbehu a zároveň zvedavý novinár, ktorý chcel poznať pravdu o vražde svojho otca. K úplnej dokonalosti mi chýbalo lepšie a reálnejšie podanie zvuku výstrelov a trocha amatérske vykreslenie pästných súbojov. Vôbec mi nevadilo, že Val Kilmer, nedržal obraty a neúčinkoval s koltom pri pase, skôr ma to potešilo a aj to, že priestor dostali mladí herci. Dávam 80%, ale váhavo pretože som uvažoval nad 90%.(27.5.2012)

 • Terva
  **

  CITÁT - Některé rozhodnutí nemůžeme změnit........ Smutný příběh podle skutečné události z roku 1878. CHYBA VE FILMU 54 Minuta - Když bratr Spikea Kenedyho Sam (Steven Grayhm) ujíždí na koni je střelen ze zadu. Ovšem, když se utíká schovat drží si ránu někde nad kolenem. Z takového úhlu jej střelec nemohl zasáhnout do tohoto místa - o několik scén dále je opět střelen, opět ze zadu, ale když pak doktor střelu vyndavá je rána na přední straně někde kolem klíční kosti......... Tak nevím zda je příběh tak divně natočen nebo se to tak opravdu stalo, ale bylo tomu již dávno. Po těch několika akčních snímcích, co jsem nedavno viděl, je pěkné zase sledovat krajinu z koňského sedla, lásku a východ slunce. Víc než pronásledování bratrů Kenediů mě však víc zaujala historie o zbraních Sama Colta, darovaných čtveřici pronásledovatelů v čele s Wyattem Earpem. Jsou to čtyři kolty Buntline Speciál. Jsou nádherné. Film je lehce nadprůměrný.(8.5.2012)

 • jopal
  ****

  Viem, ze to hodnotenie je nadnesene, ale par dovodov, co ma k tomu viedlo. Na zaciatku je napisane, ze sa ide podla skutocnej udalosti. No a vsetky tie nevydarene suboje, pomaly dej, spatny zvuk vystrelov, amaterske chovanie hercov som si zakazdym odovodnoval snahou rezisera priblizit sa co najviac realite. Tym, ze to bolo take amaterske, som si film zamiloval a skor sa stotoznil s myslienkou, ze takto nejako to mohlo byt, ako by tam nabehol nejaky nepriestrelny superhrdina a vsetkych poriesil s jednou rukou zastrcenou vo vrecku. No a prijemne ma prekvapila aj zaverecna poinka, ktoru mimochodom uzivatel cukorek bezohladne vykecal. (Nastastie som to cital az po vzhliadnuti filmu). Takze ja som sklamany nebol.(9.7.2012)

 • honajz
  **

  Televizní westernová inscenace, v níž stárnoucí Wyatt Earp v podání odulého Vala Kilmera vzpomíná před novinářem na jednu historku... V roce 1878 se odehrála - a jak nám titulek na úvod filmu připomene, jde o příběh podle skutečné události - vražda herečky z Dodge City. Šerif Wyatt Earp se svými pomocníky skoro detektivním způsobem určí dráhy střel, podle otisků počet mužů, kde se skrývali a kam jeli, a svědeckými výpověďmi přijde na to, že za vším stáli vražední bratři Kennedyové. A tak se vypraví s dalšími kolegy na trestnou výpravu. Mj. proto, že byl do herečky zamilován. Na filmu je skutečně znát televizní produkce - jednoduché lokace, jedno westernové městečko a příroda, ale hlavně i kašírované souboje jak z představení podobných westernových městeček, a tak pomalé rozvíjení řídkého děje, až bolí. Herecké výkony nijaké, vždyť není co hrát. Nehledě na to, že tvůrci počítají s genialitou diváka, kterému neposkytují všechna vodítka a nechávají na něm, aby si domyslel, proč vlastně Kennedyovi kde stříleli a proč koho zabili - někdy se zdá, že to sami nevědí. Také historicky je příběh trochu nevěrohodný, zvláště pokud se o Wyatta Earpa zajímáte - rozhodně nešlo o ušlechtilého, poctivého muže s laskavým srdcem a detektivními schopnostmi.(9.4.2012)

 • - Ve scéně v 54. minutě, kdy Sam (Steven Grayhm) ujíždí na koni, je střelen ze zadu. Když však pozdějí utíká a snaží se schovat se, má ránu nad kolenem, kam jej střelec zasáhnout nemohl. (Terva)

 • - Ve scéně v 56. minutě je Sam (Steven Grayhm) střelen, a to opět ze zadu. Když však doktor střelu vyndavá, je rána na přední straně v oblasti klíční kosti. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace