Benvenuti al Sud

Welcome to the South

Komedie

Itálie, 2010, 102 min

Luca Miniero

Massimo Gaudioso, Dany Boon (původní scénář), Alexandre Charlot (původní scénář), Franck Magnier (původní scénář)

Paolo Carnera

Bál som sa, že budem vidieť komédiu s typickým talianským old school humorom. Benvenuti al Sud je týmto druhom humoru len lýznutý. Miniero ako Neapolčan juhu rozumie a vie sa na ňom zabávať neuveriteľne milým spôsobom. Pre ľudí, ktorí nerozumejú taliančine, to bude možno priemerná komédia, taliani však pri nej musia padať zo stoličiek. Fakt som sa pobavil.(12.11.2012)

Skoro jsem se chystal dat tomu plny pocet. Pro lidi, kteri rozumi "valce" mezi italskym severem a jihem je to prakticky povinnost! Fakt jsem si to uzil!(14.4.2011)

Skvělá komedie, italštináři s pobaví o to víc.(24.1.2015)

Úplné dvojče filmu Vítejte u Ch'tisů, ale v Italském balení. Francouzské zpracování mě přece jen přirostlo víc k srdci a i pokud se týká hereckého obsazení, tam jsem byla také spokojenější. Takže i přes některá negativa, kdy jsem si myslela, že to bude průměr, tak jsem na konci opět vyměkla, tudíž jsem tu jednu hvězdičku musela přihodit, ale ta čtyřka je malinko ušmudlanější. Ono je totiž velmi náročné překládat dva dialekty jedné země, takže i to mohlo mít vliv na celkový dojem z filmu.(3.11.2014)

Spočiatku parádne divadlo, ktorému dominovala nechuť a predsudky voči juhu. Potom však celý nábeh na skvelú komédiu skončil v akejsi slepej uličke, keď šéf Alberto začal objavovať kampánske čaro juhu a akosi sa s ním začal zžívať. Nejako to celé spadlo do takej priemernej fádnosti. V závere ešte prišiel ďalší impulz - príchod Albertovej manželky, ktorý mierne prebudil úvodný motív predsudkov, ale napokon sa to zas vrátilo do tej ústrednej fádnosti. Ale aj tak, pobavil najmä ten kontrast predstava vs. realita. A práve to mi na tomto filme najviac imponovalo, hoci som po sľubnom úvode čakal o čosi viac.(14.7.2015)