Reklama

Reklama

Pan Pip

Válečný / Drama
Papua-Nová Guinea / Austrálie / Nový Zéland, 2012, 116 min

V provincii Bougainville na ostrově Papua Nová Guinea zuří občanská válka. Jediným bělochem na ostrově je tajemný učitel Watts (Hugh Laurie), který znovu otevře školu a představí žákům Dickensovy Nadějné vyhlídky. Mladičká Matilda se ztotožní s viktoriánskou dobou popisovanou v románu a uniká tak ve své fantazii z krutého světa, ve kterém je nucená žít. Armáda tzv. Rudých kůží připravená zničit případné povstalce se blíží. Matildě se líbí Pip, proto napíše jeho jméno do písku, což odstartuje vlnu dramatických událostí. Rudé kůže se domnívají, že Pip je vůdce rebelů a chtějí ho dostat za každou cenu. Skvělý příběh o síle představivosti, kdy fikce může mít až katastrofální následky. (HBO Europe)

(více)

Recenze (64)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

V prvních dvaceti minutách se mě zdálo, že film vaří z vody, ale u Pipa se vyplatí trpělivost, protože od příchodu armády na ostrov se začnou dít věci. Teda dít, on si film pokračuje dál ve svým pomalým skoro nic nedějícím se tempu, jenže najednou jsem všechno vnímal úplně jinak, sledoval jsem velmi silný příběh, plný smyslu dávajících dialogů a já už neměl pochyb o sdělnosti filmu, o úctě k člověku, a o respektu k životu. Hugha většina z nás až na mě zná ze seriálu Dr. House, tak jsem ho viděl hrát poprvé a hned na výbornou, i když o trošku víc se mě líbila Xzannjah, o této mladé herečce nevím absolutně nic, ani nevím odkud je, ale jedno jsem zjistil poměrně rychle, je nesmírně talentovaná a krásná. Do budoucna jí budu držet palce, ať se ve filmovým světě neztratí a mile rád se s ní setkám i v dalších filmech. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,714Tržby Celosvetovo $974,000▐ snaha o veľké umenie ale Andrew Adamson proste nie je ten pravý pre takýto dramatický žáner, nedokáže to predať, snaží sa aj pritvrdiť na drsnosti ale ako celok to príbehovo vyšumí do vzduchu /40%/ ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,JE VĚRU ŽALOSTNÉ, STYDÍ-LI SE ČLOVĚK ZA DOMOV..." (Charles Dickens) /// Domov jako vošklivý místo? No nepovídej… teda vlastně jo, povídej! A tak Matilda vypráví… vo ostrově, co byl plnej mědi, o tom, jak se to celý posralo a všichni bílý (až na Bulvu) vzali do zaječích. Dlouho nic nenasvědčuje tomu, že to bude příběh drsnej. Až pozdějc se ukáže, že tyhle vypíčený místa (myslím i tu půlku Afriky…) jsou dobrý akorát k tomu, aby se před nima Evropa izolovala. A pouštěli se sem jen takovýhle zajímavý filmy, abysme věděli, že jsou furt v prdeli, ale že se kurevsky dobře naučili ovládat filmařinu – i když na druhou stranu, tohle u Andrewa Adamsona zase tolik nepřekvapí. Samozřejmě, čovek pak má mnohem větší radost, že nadějnou vyhlídku na lepší život dostal někdo, kdo si jí bude vážit (a ne jako ta spousta špíny, která se nám po Evropě válí). Užijte si Dr.House v parádní roli. Možná neuškodí vědět něco o Nadějnejch vyhlídkách, protože skrz Dickense je podáváno, že nadějný vyhlídky může mít každej. A že je správný se snažit dělat jen dobrý věci, i když se situace může zdát hrozná a zoufalá. Ano, ten příběh je poněkud delší… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej román, kterej v roce 2006 napsal Lloyd Jones, číst nebudu. 2.) Miluju Dickensovi Nadějné vyhlídky. A občanský války. 3.) Thx za titule ,,fogFrog“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mr. Pip je překrásný film. Hodně smutný, což, nutno dodat, život holt takový občas je, ale i přesto dokáže zaujmout. Má totiž naprosto úžasnou vypovídající hodnotu. Aneb co dokáže pouhá kniha ve společnosti dnešních obyvatel státu zvaného Papua Nová Guinea, udělat. Hugh Laurie mě zde hodně překvapil. On vlastně nemusel zrovna předvádět kdovíjaké výkony, stačilo, aby jednal jako člověk. A tak také činil, stejně tak jako zbytek štábu. Výsledkem je zřejmě nejlidštější, nejsmutnější a zároveň nejkrásněji zfilmový lidský příběh, jaký jen mi film v poslední době mohl nabídnout. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Naordinovat Papuáncům – Novým Guineanům rozbor díla Karla Ocasníka, to je něco jako učit lidojedy, že se neohlodaná holení kost nežere rukama, nýbrž je po malých soustech okrajuje stejkovým příborem a vzít to do pracek je přípustné výhradně jen v případě, je li na menu nějaká slepice. Podivně traumatizovaný Haus, co má za manželku horskou gorilu, však nedbá, a nic netušící divák má tak velmi Nadějné vyhlídky, že se u toho buď ukouše nudou nebo umlátí smíchy při pohledu na zasněné kanibaly hrající si ve viktoriánských kostýmech na indoevropské čajochlemty. Guerille „knihomolských“ goril s kalašnikovy je pak kapku obtížné vysvětlit, že Pyp není rebelský špión, ale jen zplodina Ocasníkova nesporného talentu, aniž by se to po hodině a něco žvanivé literární diskuze s lidoopy o členství v Pykvikově klubu nakonec navíc nezvrhlo v patetický sračkol. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (1)

  • Film bol natáčaný v Bougainville, Papue-Novej Guinei a na Novom Zélande. (Scraffy)

Reklama

Reklama