William a Kate (TV film)

William a Kate: Kráľovský príbeh lásky

Životopisný / Drama

USA / Velká Británie, 2011, 86 min

• TERRORDROME

"Ach William, ty ho máš taký modrý..." Limonádová sračka kde sa vytlemený princ zamiluje do debilnej kačice a vyliezajú z nich vety pri ktorých dostanú ovčie kiahne aj polystyrénové obklady na paneláku. William ale môže byť s hercom ktorý ho stvárňuje vcelku spokojný, ten skutočný je totiž omnoho plešatejší a podobá sa na vypĺznutý kráľovský koberec. Najhoršie je na tom princ Charles ktorý sa na svoju predlohu nepodobal ani keď som si obe oči vybral z lebky a strčil do zadku. Maskéri mu mohli k hlave aspoň primontovať dáke lopúchy aby imitovali tie jeho odstávajúce uši. No a ten záverečný záber keď sa William s Kate objímajú v žiare zapadajúceho afrického slnka posúva slovo gýč do úplne iných neprebádaných dimenzií plných hrôz ktoré si nedokázal predstaviť ani Lovecraft vo svojom ružovom období.(4.8.2012)

Zajímavý nápad, který určitě nikoho neurazí, avšak myslím si, že náročné filmové kritiky ani nenadchne. Děj je hezky zpracovaný, postavy se mi moc líbily, ale opravdu si nejsem jistý, jestli bych si film pustil znovu a také by mě zajímalo, zda vše ve filmu jsou fakta nebo si i scénáristé s filmem poněkud pohráli. Myslím si, že film si zaslouží hezkých 55%.(1.5.2011)

• SexyAjinka

Tak já jsem na to narazila úplnou náhodou, jak to taky jinak bývá u takovéhoto filmu, že. No a nestačila jsem se divit. Já si nemyslím, že by TV film musel být vždy špatný, už jsem zažila i velmi milá překvapení v této podobě. No ale tohle mě dostalo. Nejen, že hlavní hrdinové se moc nepodobali slavnému královskému páru, já hlavně nerozumím tomu, kde režisér a scénárista nabyli dojmu, že znají jejich osobnost a chování. Protože se mi vůbec nelíbilo podání hlavní představitelky, ani ji nebudu jmenovat - nezaslouží si to, která hrála Kate. Nemyslím si, že zrovna ona by byla sebestředná, namyšlená, afektovaná a vůbec "pruda ženská", která v sobě záhy, jako zázrakem, objeví velmi obětavou a ochotnou družku. No o dalších postavách nemá smysl mluvit, vůbec je fakta nezajímala ba ani to, jak královskou rodinu vnímá svět. Tomu kdyby se chtěli přizpůsobit, tak bych tomu tak nějak rozuměla. Tohle je vážně "skvost", který by se měl pouštět jako odstrašující příklad na každé umělecké škole!!(15.4.2012)

• katuuuska

Svatba byla krásná, škoda že se to samé nedá říct i o tomto "pokusu" o film. Bylo tam pár (jedna, dvě maximálně) scén u kterých jsem se pousmála, ale zbytek nuda i přes docela zajímavý příběh, který mohl být zfilmovaný daleko líp. Jak už tu bylo zmíněno v jinym komentáři, pokud by se film bral bez tohoto reálného základu, byl by to odpad i pro mě. Ale musim uznat, že filmový William se mi líbí přece jenom víc.(30.4.2011)

• High.Hopes

Prostě rychlokvaška, nikdo si evidentně nedal práci se scénářem, kamerou nebo nedejbože výběrem herců. William je tu toporný frajírek a Kate je neskutečně afektovaná, konstantně mě iritovala její nadměrná mimika a řeč těla, Camilla Luddington nepřednesla snad jedinou repliku bez neustálého pohazování hlavou a koulení očima. Ani jeden představitel (a to nejen hlavní dvojice) nedokázal vnést do výrazu své postavy alespoň trochu grácie a královské elegance, všichni jako by vypadli z nějaké americké teenagerovské komedie. Vlastně není vůbec nic, za co bych mohla dát alespoň jednu hvězdu, i přesto jednu dám, protože nechci být nespravedlivá, na imdb není hodnocení tak špatné jako tady, takže je docela možné, že v originálním znění jsou dialogy na rozdíl od dabované verze třeba i stravitelné.(29.4.2011)

• - V Anglii byl film vysílán v den svatby prince Williama a Kate. (AngelusCZ)

• - Matku Kate (Camilla Luddingto) hraje Serena Scott Thomas, která si již dříve zahrála princeznu Dianu ve filmu Diana: Her True Story (1993). (R´Hell)