William a Kate: Kráľovský príbeh lásky je príbehom milostného vzťahu princa Williama, druhého v rade následníkov britského kráľovského trónu, a Kate Middletonovej, dcéry príslušníkov vyššej strednej vrstvy. William a Kate sa stretávajú na škole svätého Andreja v prvom ročníku uznávanej univerzity v Škótsku, kde bývajú na rovnakom internáte, obaja so zameraním na rovnaké predmety. Kým randili každý s niekým iným, stali sa z nich blízki priatelia, no veci sa začali meniť až na charitatívnej akcii, na ktorej predvádzala Kate priehľadné šaty, Wiliam ostal ohromený a odvtedy ju začal vnímať inými očami. Film opisuje radosti a strasti ich osemročného vzťahu, ktorý bol komplikovaný tlakom spoločnosti a médií. William bol rozhodnutý nespraviť rovnakú chybu ako jeho otec Charles, ktorý sa vzdal ženy, ktorú miloval, Camilly Parker Bowlesovou a oženil sa s Dianou Spencerovou, aristokratkou, ktorú mu vybrala jeho rodina. V rovnakom čase sa Kate Middletonová musela rozhodnúť, či je ochotná vzdať sa slobody a žiť ako princezná pod prísnych drobnohľadom a v intenzívnej, neutíchajúcej publicite, ktorá zničila Diane život. Potom, ako sa k sebe vrátili po vážnom rozchode, oznamujú William a Kate svoje zasnúbenie, ktoré bolo všetkými radostne prijaté. (oficiální text distributora)

freddy

Přesně jeden týden uběhl od velkolepé svatby prince Williama a jeho snoubenky Kate Middleton a týden také uběhl od doby, kdy jsem tento film viděl. Svatba byla nádherná a velkolepá a já jsem si ji u televizní obrazovky opravdu užil. Film jsem bral jako takovou příjemnou tečku za celou touto událostí a jako dovětek ke královské svatbě na mě zapůsobil naprosto úžasně, zkrátka to bylo příjemné zakončení netradiční události. Samozřejmě film má i své mouchy, je to přece jen televizní film, což s sebou logicky přináší obsazení méně známých herců, pokud možno co nejméně nákladný scénář a v tomto případě navíc i snahu natočit film co nejrychleji tak, aby byl hotový ještě před královskou svatbou. A jelikož jsem už několik filmů od společnosti Lifetime viděl, tak jsem byl připravený na to, že film nebude oplývat nějakými výraznými kvalitami, a asi i proto jsem si to dokázal užít. Zkrátka jsem dokázal předvídat, co mě asi v tomto filmu čeká, a tak jsem se nemusel zabývat ničím jiným než příběhem samotným, který byl téměř jako z pohádky, a o to příjemnější je zjištění, že film byl natočen podle skutečnosti. Já jsem s výsledkem relativně spokojený, zkrátka další typický průměrný TV film od společnost Lifetime, který ode mne získává tři hvězdy. ()

viperblade

Dnešní den mi připomněl jeden starý (a univerzální) vtip: Otevřu noviny - Kate a William. Zapnu rádio - Kate a William. Otevřu internetový prohlížeč - Kate a William. Koupil jsem si konzervu a opravdu se ji bojím otevřít… :-) A teď trochu vážně a hlavně k filmu. Není to tak strašné, jak se z ukázek zdálo. Herci jsou… řekněme slušní. Nečekejte zde žádná velká jména, ani žádné nadprůměrné výkony, ale myslím, že to po této stránce bylo vcelku v pohodě. Horší to bylo po stránce scénáře - ten mi přišel opravdu "našroubovaný" (hlavně ze začátku, kdy se Kate bavila s kamarádkami, které jí říkaly, že William si nikdy nevezme obyčejnou dívku…) Tohle mi kazilo dojem z jinak celkem příjemného filmu. Takhle - není to nic, co bych musel vidět podruhé a pevně věřím, že jednou si někdo s tímto sympatickým párem sedne a ten mu řekne i něco víc (co se opravdu v jejich vztahu stalo či nestalo, něco, co nemůžeme znát z novin) tak z toho bude skvělý námět na hollywoodský velkofilm, který by byl hoden velikosti svatby, která dnes proběhla. Uvidíme, jestli se toho někdo chopí… Za sebe hodnotím 60 %. ()

MM_Ramone

Jeho královská výsosť princ William Arthur Philip Louis, vojvoda z Cambridge, gróf zo Strathearnu, barón z Carrickfergusu, rytier Podväzkového rádu, magister umenia a prezident Britskej futbalovej asociácie je nejstarší syn Charlesa, princa z Walesu a jeho prvej manželky, tragicky zosnulej, princezny Diany. William je právoplatný dedič britského trónu. 29. apríla 2011 sa oženil so svojou dlhoročnou priateľkou, spolužiačkou z Univerzity v St.Andrews, Katte Middelton. Tak sa z obyčajnej, neurodzenej dievčiny z Readingu stala Jej kráľovská Výsosť vojvodkyňa z Cambridge. Ich svadba bola pre celú Veľkú Britániu významnou, veľkolepou udalosťou. Narýchlo spichnutý televízny film „William a Kate“ má byť akože verným prerozprávaním príbehu ich prehlbujúcej sa lásky. ** ()

Tommassi3 odpad!

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) What the fuck ?? Shit exactly !! Mark Rosman mě dokonale přesvědčil, že je naprostý idiotský břídil a diletant, když natočil tu největší sračku, jakou jsem za poslední dlouhá léta viděl, a ještě si dovolil jí označit nálepkou životopisná !! Předně bych se chtěl přiznat, že nic britského mi většinou není cizí, snímky s prvky biografie patří k mým oblíbeným a ( filmové ) romantice jsem se nikdy ani v nejmenším nebránil !! Což samozřejmě vyvolalo moji zvědavost a zájem o tento pseudofilm !! Herecké obsazení se vymyká chápání člověka se špetkou vkusu, když ani jeden zde zobrazený člen královské rodiny v sobě nemá ani zbla charismatu, natož aby alespoň vzdáleně připomínal někoho, z něhož cítíte důstojnost, noblesu či pověstný aristokratický britský šarm !! Skutečný princ Charles jistě není žádný krasavec, ale uznejte sami, že i náš pan kníže Schwarzenberg by byl lepší volbou než ta chabá atrapa Ben Cross !! O Evers-Swindellovi raději ani nebudu mluvit !! Mezi představiteli Kate a Williama byste byť jen náznak jakékoli chemie či citu hledali opravdu marně, protože ve filmu něco podobného naprosto chybí, takže tu o nějaké kýčovité romanci, kterou bych s přehledem překousl, nemůže být ani řeč !! Scénář jako by vypadl z přílohy nedělního vydání Blesku a ty naprosto nelidské šroubované dialogy mistrně slátala snad sama královna české ubohosti a sebeneúcty Iveta Bartošová !! Copak si myslíte, že dnes, či v jakékoli jiné době v našem vesmíru, takhle někdo mluví ?? Napadlo tvůrce tohoto monstra hodícího se leda tak do drtičky odpadu či skartovačky, že ho budou sledovat lidé ?? Nebo to měl být původně svatební dar pro pobavení již zmiňovaného páru ?? Myslíte, že ať už Will či Kate běžně denně listovali stránkami všech těch bulvárních plátků, jak to tu bylo "šikovně" nastíněno ?? Pokud ano, a já se pletu, osobně zajedu za panem Rosmanem s pokornou omluvou a autogramem od Ivety !! ;) No, zcela vážně musím říct, že mě již dlouho nic tak neznechutilo jako sledování tohoto výblitku choré mysli, který byl točen s jediným cílem, a to nabídnout divákovi / čtenáři bulváru ve vhodnou dobu dané téma a to ještě navíc v typicky tupém nesofistikovaném americkém vydání, protože Američan snese vše a stejně neví..tak co se tím trápit, že ?! Peníze nesmrdí a ona si tahle, s prominutím, ubohá ultrapíčovina své fanoušky jistě najde !! Omlouvám se a raději odcházím sledovat záznam z jednání Poslanecké sněmovny..;) ()

Vitason

Vykonstruovaná a účelová rychlovka, která dokazuje, že vydělávat se dá opravdu na všem. Ale věřím tomu, že v den, kdy si princ William s Kate řekli své ,,ano", tento skvost běžel na televizních obrazovkách v různých zemích po celém světě. Dvě hvězdičky dávám za solidní herce a fakt, že jsem to čekal mnohem horší a to i přesto, že se jedná o prachobyčejný a zřejmě ničím nepodložený bulvár. Film brzy ztratí hodnotu. ()

• Matku Kate (Camilla Luddingto) hraje Serena Scott Thomas, která si již dříve zahrála princeznu Dianu ve filmu Diana: Her True Story (1993). (R´Hell)
  • V Anglii byl film vysílán v den svatby prince Williama a Kate. (AngelusCZ)