William a Kate (TV film)

William & Kate

William a Kate: Kráľovský príbeh lásky

Životopisný / Drama

USA / Velká Británie, 2011, 86 min

Přesně jeden týden uběhl od velkolepé svatby prince Williama a jeho snoubenky Kate Middleton a týden také uběhl od doby, kdy jsem tento film viděl. Svatba byla nádherná a velkolepá a já jsem si ji u televizní obrazovky opravdu užil. Film jsem bral jako takovou příjemnou tečku za celou touto událostí a jako dovětek ke královské svatbě na mě zapůsobil naprosto úžasně, zkrátka to bylo příjemné zakončení netradiční události. Samozřejmě film má i své mouchy, je to přece jen televizní film, což s sebou logicky přináší obsazení méně známých herců, pokud možno co nejméně nákladný scénář a v tomto případě navíc i snahu natočit film co nejrychleji tak, aby byl hotový ještě před královskou svatbou. A jelikož jsem už několik filmů od společnosti Lifetime viděl, tak jsem byl připravený na to, že film nebude oplývat nějakými výraznými kvalitami, a asi i proto jsem si to dokázal užít. Zkrátka jsem dokázal předvídat, co mě asi v tomto filmu čeká, a tak jsem se nemusel zabývat ničím jiným než příběhem samotným, který byl téměř jako z pohádky, a o to příjemnější je zjištění, že film byl natočen podle skutečnosti. Já jsem s výsledkem relativně spokojený, zkrátka další typický průměrný TV film od společnost Lifetime, který ode mne získává tři hvězdy.(6.5.2011)

• Autogram

Princ sfukujúci sviečky na torte, Princ lyžujúci, Princ opíjajúci sa na party, Princ odmietajúci priznať lásku, Princ spievajúci zamilovanú pieseň na ospravedlnenie, Princ hladkajúci malého chorého černoška v Keni, Princ bežiaci trénujúc v armáde, Princ strieľajúci zo samopalu, Princ predmanželsky sexujúci s vojvodkyňou v ich spoločnom byte, ups to posledné scenárista iba ukryl medzi riadky. Vlastne scenárista ani nebol potrebný, lebo všetko je pravda a nič len pravda spísaná v zamilovanom denníčku, ktorý sa bulváru podarilo ukradnúť Kate. – Napriek použitiu všetkého možného klišé sa to chvíľami aj dá pozerať, je tam vtip, spád, pekné exteriéry, aj herci sú sympatickí, hlavne Kate, ktorej podoba je asi najvýraznejšia.(23.7.2013)

• Dommie

Je fakt, že som to pozerala len preto, že o kráľovskej svadbe hovoril celý svet. Nebolo to nič výnimočné, jednoducho splácaný príbeh toho, ako sa dvaja stretnú, zaľúbia sa, majú krízu a nakoniec sa k sebe zase vrátia... Ale videla som už aj horšie veci. Dve hviezdy za sympatických hlavných hercov a krásne prostredie. Ale za ten koniec by som tvorcov niekam nakopala, prepáčte.(1.5.2011)

Tento film se dá hodnotit z dvou hledisek. Je určitě zajímavý tím, že je inspirovaný skutečností, ale pokud bych se měla dívat jen na film bez toho reálného podkladu, tak je to nehorázné klišé, nenápadité, neoriginální, viděla jsem mnohem lepší (Princ a já aj.)... jako film propadák, jako obraz skutečnosti to jde (a jestli je skutečost klišé, tak to asi není klišé, ale skutečný život, že? :) )(1.5.2011)

• pakobylka

Vážení přátelé ... díky neočekávané změně programu v souvislosti s očekávaným narozením "malého prince" v Británii jsem dostala jedinečnou příležitost shlédnout tento vpravdě nepřehlédnutelný "životopisný" (?!?) filmový skvost - neboť jakési nanejvýš trapné nedopatření (způsobené patrně zvýšenou sluneční aktivitou) zapříčinilo, že jsem včas neodešla od televizní obrazovky. Nemůžu říct, že bych měla nějak významně kladný vztah k aristokracii - ale taky nevidím žádný zvláštní důvod k radosti, pokud se snímek bezostyšně (a především dosti uboze) přiživuje na všeobecké pozornosti, které se v roce 2011 dostalo britské královské rodině u příležitosti svatby prince Williama s "neurozenou", leč půvabnou Kate. Ale ... čistě mezi námi: V životě se vám můžou přihodit DALEKO horší věci, než že o vás nějaký (ne)umělec natočí úplně blbý film.(25.7.2013)

• - V Anglii byl film vysílán v den svatby prince Williama a Kate. (AngelusCZ)

• - Matku Kate (Camilla Luddingto) hraje Serena Scott Thomas, která si již dříve zahrála princeznu Dianu ve filmu Diana: Her True Story (1993). (R´Hell)