William a Kate (TV film)

William a Kate: Kráľovský príbeh lásky

Životopisný / Drama

USA / Velká Británie, 2011, 86 min

• Morganela

Akoby povedal môj kamarát - Zcela vážně?! Svadbu som premeškala, tak reku že si pozriem, ako sa to celé začalo, keďže bulvár ako taký statočne a úspešne ignorujem. Tu sa mi ho dostalo viac než je zdravé. Navyše som mala dosť veľké problémy s infantilným "chichotom" hlavnej predstaviteľky, tak niečo škrobené som už dlho nepočula.(11.5.2011)

Přesně jeden týden uběhl od velkolepé svatby prince Williama a jeho snoubenky Kate Middleton a týden také uběhl od doby, kdy jsem tento film viděl. Svatba byla nádherná a velkolepá a já jsem si ji u televizní obrazovky opravdu užil. Film jsem bral jako takovou příjemnou tečku za celou touto událostí a jako dovětek ke královské svatbě na mě zapůsobil naprosto úžasně, zkrátka to bylo příjemné zakončení netradiční události. Samozřejmě film má i své mouchy, je to přece jen televizní film, což s sebou logicky přináší obsazení méně známých herců, pokud možno co nejméně nákladný scénář a v tomto případě navíc i snahu natočit film co nejrychleji tak, aby byl hotový ještě před královskou svatbou. A jelikož jsem už několik filmů od společnosti Lifetime viděl, tak jsem byl připravený na to, že film nebude oplývat nějakými výraznými kvalitami, a asi i proto jsem si to dokázal užít. Zkrátka jsem dokázal předvídat, co mě asi v tomto filmu čeká, a tak jsem se nemusel zabývat ničím jiným než příběhem samotným, který byl téměř jako z pohádky, a o to příjemnější je zjištění, že film byl natočen podle skutečnosti. Já jsem s výsledkem relativně spokojený, zkrátka další typický průměrný TV film od společnost Lifetime, který ode mne získává tři hvězdy.(6.5.2011)

• Dixiee

Velmi dobrý tah natočit film s touto tématikou v době, kdy je datum svatby na spadnutí se autorům asi velice vyplatil. Hodně lidí se na to koukne jen z důvodu, že je zajímá, jak to s nima vlastně bylo (stejně tak jako já). Bála jsem se kýčovitosti, bylo vidět, že se nejedná o kvo jí jaký drahý Hollywoodský film, ale o film tipu Pilscherová. Tento film rozhodně neurazí. Dívat se na to znovu dlouho nebudu, ale čekala jsem kýčovitější zpracování a horší herecké výkony. Prostě pokud jste ten typ co má rád zamilované příběhy s dobrým koncem, směle do toho.(1.5.2011)

• Sidonka

Drama? Tak tady si z nás zase někdo dělá srandu! Každý soudný člověk přece musí vědět do čeho jde a že film o násled.britského trůnu nemůže být natočený podle reality. Drama se pochopitelně nebude odehrávat ani náhodou, něco méně lichotivého by ani neprošlo přes cenzuru. Je jasné jaká hra se s divákem hraje a některým romantikům může tenhle nejbanálnější curkandl i vyhovovat.(24.7.2013)

• Autogram

Princ sfukujúci sviečky na torte, Princ lyžujúci, Princ opíjajúci sa na party, Princ odmietajúci priznať lásku, Princ spievajúci zamilovanú pieseň na ospravedlnenie, Princ hladkajúci malého chorého černoška v Keni, Princ bežiaci trénujúc v armáde, Princ strieľajúci zo samopalu, Princ predmanželsky sexujúci s vojvodkyňou v ich spoločnom byte, ups to posledné scenárista iba ukryl medzi riadky. Vlastne scenárista ani nebol potrebný, lebo všetko je pravda a nič len pravda spísaná v zamilovanom denníčku, ktorý sa bulváru podarilo ukradnúť Kate. – Napriek použitiu všetkého možného klišé sa to chvíľami aj dá pozerať, je tam vtip, spád, pekné exteriéry, aj herci sú sympatickí, hlavne Kate, ktorej podoba je asi najvýraznejšia.(23.7.2013)

• - V Anglii byl film vysílán v den svatby prince Williama a Kate. (AngelusCZ)

• - Matku Kate (Camilla Luddingto) hraje Serena Scott Thomas, která si již dříve zahrála princeznu Dianu ve filmu Diana: Her True Story (1993). (R´Hell)