poster

Princezna na hrášku (TV film)

 • Německo

  Die Prinzessin auf der Erbse

 • anglický

  Grimm´s finest fairy tales: The princess on the pea

 • Slovensko

  Princezná na hrášku

 • Slovensko

  Rozprávky H.Ch.Andersena: Princezná na hrášku

Fantasy / Pohádka / Rodinný

Německo, 2010, 58 min

Režie:

Bodo Fürneisen

Hudba:

Rainer Oleak

Producenti:

Alexander Gehrke
(další profese)
 • Rosana
  **

  Tak jsem koukla na režiséra a on dělal detektivky jako "Wolffův revír", "Komisař Rex" a tak. Nějak změknul, když se pustil do pohádky. Byla trochu uječená a motiv "princezna v civilu potká prince v civilu..." je taky dost omílaný, na druhou stranu byla pekně udělaná - myslím kostýmy, rekvizity a výprava. Určitě dětem o Velikonocích nezpůsobí újmu na psychickém zdraví, takže proč se na ní nepodívat :)(27.4.2011)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Král by byl nejraději květinář, princ truhlář, zato králova sestra by chtěla vládnout, ale cíleně tak, aby království likvidovala. Královně pomáhá stejně prvoplánově zlý komoří. Princezna je samozřejmě taky ušlechtilost sama a schovává se v sirotčinci, který vede milosrdná sestra. Sirotčinec je na tom tak mizerně, že člověk nevěří tomu, že hofmistr, který tam taky vyrostl a patří mezi kladné postavy, má všech pět pohromadě (nebo aspoň dvě tři). Chápu, že to je německá pohádka, ale to mezi německými herci není aspoň jeden natolik dívatelný, aby člověk mohl věřit tomu, že by na něm oko princezny spočinulo jinak než soucitně?(24.4.2011)

 • Morganela
  *

  Chvíľu som mala pocit, že to vlastne ani nie je také hrozné, prečo potom také zlé hodnotenie na čsfd? Avšak po polke "príbehu", keď sa po 3 nesmelých kukučoch do seba na život a na smrť zamilovali Princ a Princezná (Seriózne? Nemali krstné mená? Oslovovať niekoho celý život "princezná" mi príde poriadne pritiahnuté za vlasy), už som rátala minúty do konca. Naivne zlý... Ten čierny týpek, na ktorého funkciu si nemôžem spomenúť, spolu s kráľovou sestrou už len zvyšovali pocit WTF každou minútou. A v neposlednom rade, truhlár, ako fakt?!(10.8.2011)

 • rikitiki
  ***

  Andersenova pohádka je krátkou metaforou. O absolutní zhýčkanosti nebo o tom, jak se trápíme pro malichernosti, anebo o tom, že pravou hodnotu svět většinou nevidí - to ať si rozhodne čtenář.Tvůrci museli bezdějovou pohádku doplnit o nosné motivy a vcelku se jim to podařilo. Jenomže je nedotáhli do konce a nedokázali je ani patřičně využít. Pohrávání si s hráškem a špatným spaním mělo přece noclehem na hrášku vyvrcholit, tady ale působí princeznin lehký spánek naprosto nelogicky. Jak by spala předtím v sirotčinci? Nelogičností je víc, například nepůsobí věrohodně, že princeznu doprovází do nového domova jen jediný kočí. ______ Vůbec, přestože kostýmy jsou vydařené, na zpodobnění velkoleposti královského dvora hraje příliš málo lidí. /18. 3. 12./(18.3.2012)

 • Tommassi3
  *

  "Když jich sním hodně, bude ze mě princezna.." Jo, tak to asi ani ne, holčičko, spíš z tebe bude plynová bomba po takové spoustě hrachu !! ;) Tak ještě že je tu doktor Meier-Liszt z "oblíbené" Stefanie s ksichtem Davida Bunnerse jako hlavní pseudopadouch, ten ti snad na ty větry pak něco předepíše !! ;) Kdo to těm skopčáckejm mrňatům napovídal ?? To by se Hans Christian s klukama Grimmovejma asi dost divili, co s tím jejich už i tak dost hloupoučkým příběhem s prapůvodními kořeny v indické mytologii provedlo duo pisálků Olaf Winkler, Nicolas Jacob.. A tak si nakonec mohl režisér Bodo Fürneisen prst v řiti zlomit, protože kde nic není.. Ona totiž ani ta princezna Rike Kloster za moc nestála..(25.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace