poster

Pestrobarevný (festivalový název)

 • Japonsko

  Colorful

 • Japonsko

  Karafuru

 • Japonsko

  カラフル

Animovaný / Drama

Japonsko, 2010, 123 min

Režie:

Keiiči Hara

Předloha:

Eto Mori (kniha)

Scénář:

Miho Maruo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kontractor
  ****

  Přemýšleli jste někdy nád názvem pestrobarevný? Jak je ve filmu vysvětleno jedná se o škálu barev, různorodost. Máme zde odcizení, šikanu, prostituci, ošklivost, souznění, umění, uvědomění atd. Tento film není pro všechny, protože někdo dokáže ohodnotit pouze jednu linii bez toho aby vnímal ostatní křivky...Hudební doprovod byl zajiímavý (to, že vám to připomíná Křemílka není důvod k tomu to znehodnotit, jelikož Japonci těžko tento večerníček znají). Řemeslná stránka byla vynikající už při první scéně, kdy duše není vidět a pouze odpovídá přenosem myšlenek vyjádřeným textem, toť vše doprovazeno pohyby obrazu, například při přitakávání. Jedinou věc bych přesto vytknul a to je konec, jelikož už od poloviny je celkem jasná hlavní zápletka a tedy i závěr...Nicméně, přesto stojí za shlédnutí, pokuď jste schopni vnímat smutek jednotlivých postav tohoto barvytého příběhu..(10.5.2011)

 • Jeoffrey
  ***

  Jo. Viděl jsem víceméně to samé co ostatní. Docela zajímavý příběh se spoustou materiálu k zamyšlení. Dost dlouhou stopáž, která mě místy přiváděla k jisté apatii. Slušnou animaci a dobrou hudbu. Ale hlavně - viděl jsem hrdinu, který mi místy přišel k politování a místy jsem měl sto chutí ho profackovat. Bylo to dlouhé, v něčem mě to možná i obohatilo, ale asi mám smůlu, že vždy když narazím na někoho, kdo se jmenuje Makoto tak mě zpravidla neskutečně naštve... 6/10(31.1.2016)

 • pytlik...
  ****

  Námět byl od začátku velmi zajímavý, duch se dostane do jiného těla a postupně poznává život a charakter "dárce" této tělesné schránky. Pravda, moc jsem nechápal, že se v tomto těle měl ten duch "vyleštit", užívat si, že měl udělat něco, co nebylo blíže specifikované, aby dostal novou šanci a mohl se znovuzrodit. Mimochodem, mně znovuzrození připadá jako jeden z největších trestů, osobně budu rád, když mě nic takového po smrti nepotká. Postupem času mi to přišlo nějak nelogické (ten duch evidentně nemohl být dospělý, musel zemřít taky jako malý chlapec, proč se choval zle ke své "matce", se kterou neměl nic společného, kvůli její nevěře, proč tak hladově skočil po přátelství se spolužákem atd.), ale konec vše zcela vysvětlil. Taky mě to mohlo napadnout. Jinak je zajímavé, jak na konci musel ten kluk zapomenout, co nadpřirozeného se mu přihodilo. Jak to, že se nevrátil ke svému předchozímu způsobu života? Asi proto, že svůj život "vyleštil" a našel si kamarádi.(2.5.2013)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Zajímavá základní premisa? Jasně, pěkná animace? Jasně. Dobrá hlavní postava? Ne, a je více méně jedno, jestli se zrovna chová jako cinickej parchant, odosobněnej od všech lidí, nebo pokud si naopak uvědomuje určité pocity, které jím cloumají. Bohužel je scénář v pár věcech poslabší (Secretovi se to podařilo dobře vystihnout) a v nejednom momentu jsem měl nutkání zfackovat obrazovku svého počítače jenom proto, že se hlavní postava chovala jako totální hovado. Taky bych rád věděl, proč mi do háje v školní uniformu (ne)anděl v jednom záběru připadal jako David Tennant. A v těhle věcech ty ostatní zaniknou, takže nic dalšího jaksi nemělo právo na to, uzurpovat si mojí pozornost, přitom by třebas využití maleb, barev a hovorů o nich mohlo být hodně zajímavé a zábavné. I stopáž by mohla být kratší a závěr lepší, průměr, pane továrníku, průměr.(24.9.2013)

 • VanTom
  ****

  Vizuálně krásné anime se zajímavým (ne)dějem o uvědomění si krásy života a toho, že člověk není osamělý ostrov a jeho činy a nálady ovlivňují nejenom jeho samotného, ale že je důležitý i pro lidi kolem (rodina, spolužáci). Sice obsahuje pár hlušších míst (poetická výprava po zrušené trase první tramvaje mne moc neoslovila) a toho uslzeného pochopení v druhé polovině bylo až příliš, nicméně pointa a vyznění posunuly výsledný dojem hodně do plusu. A asi opravdu pouze v Japonsku může vzniknout takto civilní dvouhodinový animovaný film ze života (nadpřirozené prvky reprezentuje jeden chlapec v obleku (což má být jako anděl), který ale žádné triky nepředvede), působící naprosto reálně a "obyčejně" (pozadí často vypadají jako upravené fotografie).(12.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace