poster

Jak pivo zachránilo svět (TV film)

 • USA

  How Beer Saved the World

Dokumentární

USA, 2011, 49 min

Hrají:

Henry Strozier (vyp.)
 • caniferus
  odpad!

  Typicky americky komercny snimok, ktory sponzorovali najvacsie USA pivovary. Oslava USA a piva, zamlcane dejiny, ani slovo o vzniku leziaku v Europe v Plzenskem Prazdroji, vsetko brane stupidnym a nerealnym americkym pohladom na pivo. Co nas po kecoch americkych profesorov technologie vyroby piva, ked zamlcuju skutocnost. Okrem Oktoberfestu zabudnite na ulohu CK Monarchie a Nemeckych krajin, ci Europy pri vzniku a vyvoji tohto uzasneho moku. Nespomenutie skandinavskeho vikingskeho extra silneho piva, keltskeho piva. Zamlcanie podnikania cekej slachty v pivovarnictve, ktora sa stala uz v 16. storoci predobrazom dalsieho pivovarnickeho podnikania. Klamanie o vzniku tovarni vdaka pivnym flaskam a nespomenutie textilnych manufaktur, ktore automatizaciu priali uz na konci 17. storocia, ci zbrojnych manufaktur, to pokladam za zlocin proti historii. Stupidne vymysli americkych truliprdov, co veria, ze USA su stale pupkom sveta, ked uz davnoi plnia ulohu inej casti tela!!!!!(15.8.2017)

 • gazogazo
  **

  Anální fumigant ! Tak hlavně, že dávám na počest předků 5 desítek !(31.10.2017)

 • Marze
  ***

  Pivo nepiju, ale informace zajímavé.(17.1.2018)

 • Honzulik
  ***

  How Beer Saved the World - tak tento dokument sleduje důležitou roli piva, které zachraňuje svět! Ovšem zdá se mi, že přece jenom některá tvrzení v této show trochu přehánějí význam piva. Jestli byl ječmen výhradně pro pivo a ne pro chleba? To nevíme, ale zdá se to určitě trochu divné. Dokonce i teorie o tom, jak bylo pivo náhodně objeveno spoléhají spíše na spekulace. Ale celkově je tento film zajímavý, rozhovory se skutečnými odborníky, kteří vysvětlují něco o historii piva, která nám "českým pivařům" nebyla doposud známa. Takže Češi píjme pivečko, je to určitě lepší než pít vodu plnou bakterií...Zachraníme svět!(4.4.2014)

 • sskrblik
  ***

  Jsem milovníkem chmelového nápoje, o tom není potřeba dlouze polemizovat, a proto (a propo) jsem se těšil na další dokument týkající se tohoto lahodného moku. Jistě spoustu zajímavých a každou chvilku chrlících informací, jen způsob jakým jsou skutečnosti prezentovaný je tak neuvěřitelný, že lze s klidným svědomím konstatovat, že toho až příliš nakecávají. Pivo nepochybně mělo v historii lidstva své místo, ovšem přestřelená důležitost na jakou dokument upozorňuje je spíše úsměvná. Nějací protinožci a lidé z pospojovaných států poučují o tom jak glorifikují nápoj, který jim je vlastní pouze pár století a který si přítáhli z Evropy, potažmo ze Severní Afriky (alias Egypta). No co dodat je to globalizační dokument, takže všechno je všech a každý má právo si říkat na čem má zásluhy., ačkoliv tomu třeba tak není.. prostě je to plný blábolů, ale i informací, které hodnotu mají. Tak proto jen tři píva jsem u sledování vyžahnul a proto jen tři je mé konečníkové rozhodnutí. Čírz! Zdar ne?! Jo a asi nejvíc mě pobavilo jako pívaře kolik toho vypijou Amerikáni a hrajou si na nějaký machry, přitom býr je hýr jeden z nejkvalitnějších na světě. Na ležáci minimálně...(15.8.2017)