Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

Zaujali mě bratři Kleinové jako součást mě bakalářské práce o průmyslové revoluci a jejímu vlivu na krajinu ve vybraných oblastech.(10.10.2017)

Industrial v rukavičkách.(6.2.2012)

zajímavé dokumenty ,baví mě to ještě víc,když třeba náhodou ta místa znám osobně(18.2.2012)

Seriál plný vzpomínek pamětníků, nostalgie, ukazující krásu industriálních památek. I ty si zaslouží naši pozornost. Možná o to více, že ještě žijí lidé, kteří je pamatují v dobách jejich slávy a funkčnosti a mohou o nich vyprávět, než z nich zbudou (možná bohužel jen) ruiny, či obrázky a film. Děkuji tvůrcům tohoto unikátního seriálu, že zachycují také tyto krásné památky z naší historie.(5.4.2012)

Vyzobal jsem si je co je mi blízké...(viděno komplet)(7.7.2011)

Ostravské Hradčany - Dokument o památce, která je nám všem známá, často ji vídáváme, ale přesto je námi velmi opomíjená. Vítkovice. Ty jsou alfou a omegou tohoto pořadu. Popisují je rozdílní lidé, vzdělaný historik svým odborným jazykem, a obyčejný muž, jak on sám o sobě praví, že je „odchován ocelí“. Oba mluví jinak, ale zároveň stejně. Jak spisovnou češtinou, tak ostravským nářečím se dá stejně hezky vyjádřit, jak moc jim na Vítkovicích zaleží.(8.3.2012)

Mimořádně záslužný a odborně kvalitní pořad, který je bohužel příliš fádně a rutinérsky natočen. Pokud bych byl člověk průmyslovým dědictvím francouzsky nepolíbený, u řady dílů bych brzy přepínal. A to by bylo u památek na největší proměnu civilizace od jejího vzniku docela škoda. Občas je navíc problematická i hudba nebo kamera. Snad se industriál jako základní téma nějaké dokumentární série ještě objeví a bude to trochu záživnější.(20.11.2017)

Některé díly jsou opravdu povedené. Třeba Ještěd, k tomu hudba Kraftwerk ... to sedí.(22.1.2014)

Vlastně mám rád všechny ty stavby, a jak bylo řečeno v dílu Hradba na Labi, koukněte se na ty lidi, jak jsou hrdí na to, co udělali, jak se hrdě fotí před stavbou kde nechali kus života a sebe. Vlastně jsou všechny ty stavby svým způsobem nádherný, ač si to myslíte nebo ne. Pro mně úžasný cyklus a doporučím ho každému.(24.3.2012)