Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

 • Marze
  ****

  Zaujali mě bratři Kleinové jako součást mě bakalářské práce o průmyslové revoluci a jejímu vlivu na krajinu ve vybraných oblastech.(10.10.2017)

 • Magyar
  ***

  Industrial v rukavičkách.(6.2.2012)

 • rakovnik
  *****

  Seriál plný vzpomínek pamětníků, nostalgie, ukazující krásu industriálních památek. I ty si zaslouží naši pozornost. Možná o to více, že ještě žijí lidé, kteří je pamatují v dobách jejich slávy a funkčnosti a mohou o nich vyprávět, než z nich zbudou (možná bohužel jen) ruiny, či obrázky a film. Děkuji tvůrcům tohoto unikátního seriálu, že zachycují také tyto krásné památky z naší historie.(5.4.2012)

 • RonaMidu
  ****

  zajímavé dokumenty ,baví mě to ještě víc,když třeba náhodou ta místa znám osobně(18.2.2012)

 • sator
  ***

  Vyzobal jsem si je co je mi blízké...(viděno komplet)(7.7.2011)

 • RockStar01
  ***

  Ostravské Hradčany - Dokument o památce, která je nám všem známá, často ji vídáváme, ale přesto je námi velmi opomíjená. Vítkovice. Ty jsou alfou a omegou tohoto pořadu. Popisují je rozdílní lidé, vzdělaný historik svým odborným jazykem, a obyčejný muž, jak on sám o sobě praví, že je „odchován ocelí“. Oba mluví jinak, ale zároveň stejně. Jak spisovnou češtinou, tak ostravským nářečím se dá stejně hezky vyjádřit, jak moc jim na Vítkovicích zaleží.(8.3.2012)

 • Mallinali
  ****

  Mimořádně záslužný a odborně kvalitní pořad, který je bohužel příliš fádně a rutinérsky natočen. Pokud bych byl člověk průmyslovým dědictvím francouzsky nepolíbený, u řady dílů bych brzy přepínal. A to by bylo u památek na největší proměnu civilizace od jejího vzniku docela škoda. Občas je navíc problematická i hudba nebo kamera. Snad se industriál jako základní téma nějaké dokumentární série ještě objeví a bude to trochu záživnější.(20.11.2017)

 • pOne
  ****

  Některé díly jsou opravdu povedené. Třeba Ještěd, k tomu hudba Kraftwerk ... to sedí.(22.1.2014)

 • Choucas
  *****

  Vlastně mám rád všechny ty stavby, a jak bylo řečeno v dílu Hradba na Labi, koukněte se na ty lidi, jak jsou hrdí na to, co udělali, jak se hrdě fotí před stavbou kde nechali kus života a sebe. Vlastně jsou všechny ty stavby svým způsobem nádherný, ač si to myslíte nebo ne. Pro mně úžasný cyklus a doporučím ho každému.(24.3.2012)