New Kids Turbo

New Kids Turbo

Akční / Komedie

Nizozemsko, 2010, 85 min

RICHARD BATSBAK, ROBBIE SCHUURMANS, RIKKERT BIEMANS, BARRIE BUTSERS a GERRIE van BOVEN. 5 LIDÍ BEZ PRÁCE A SOCIÁLNÍCH DÁVEK – NEBEZPEČNÍ PODVODNÍCI NEBO OBĚTI KRIZE?..... /// (Jména, která si budu dlouho pamatovat!)...... Uff, tak tohle byla hovadina!!!! Tolik negramotů pohromadě (ve filmu) jsem ještě neviděl. Humor pro retardovaný? NO A CO! Často jsem se tlemil a to střízlivej! (mít tak dvojku v žíle...to by byla jízda!) Pět dementů a zbytek (např. policajti) se je snaží trumfnout! Hodně debilního humoru, ale taky dost dobrejch nápadů. Tohle není Rubber, tohle je skutečný! (ale no tááák...já vím...ty prášky jsem neměl přestat brát...). Ale hlavně, HLAVNĚ že je tady happy end (vlastně několik!) a jeden kamioňák! (honk! honk!) PIČOVINA, JAKOU SVĚT NEVIDĚL! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím jestli jsem nenormální. 2.) Jsem zvědavej na nejstrašlivější sex po telefonu. 3.) Jsem řidič kamionu. 4.) Chci vidět psa, kterej ne a ne umřít. /// PŘÍBĚH ** HUMOR **** AKCE * NAPĚTÍ ne(27.5.2011)

Pětice holandských retardů přichází s vymazlenou asociální taškařicí, balancující na hraně debility a laskavého fekálního humoru ve stylu Jednotky příliš rychlého Jackass. To nesnáším. Jelikož jsem však onen osudný večer degradoval své zbývající IQ švestkovým pyré prohnaným trubkama a jedná se o film s guinessově nejvyšším výskytem hravého oslovení "pičo" na kosočtevereční větu, hihňal jsem se jako dawn, který se před chvíli snažil napít nosem, při pohledu na Bernoulliho rovnici.(16.5.2011)

Ačkoli jsem znám svou nekompromisní rozhodností, tak tentokrát jsem při hodnocení lehce zaváhal mezi pěti hvězdami a odpadem. On je to totiž snímek zvláštním způsobem vtipný, ale zároveň se mi na mysl odněkud vkrádá nejasná myšlenka o ukázkové debilitě. Jenže, i když upřímně nenávidím úplně všechny postavy, které mají cokoli společného s Maaskantje, tak dokud mi doma nezačnou vylézat z obrazovky, tak se přikláním k tomu, že to byla sranda. Za svým názorem si však rozhodně nestojím.(19.8.2012)

"Vodič kamiónu robí Tú, Túúú..." Moje hodnotenie berte s veľkou rezervou. Tento film mal u mňa v úvode blízko k jednej alebo dvom hviezdam. Chvíľu mi trvalo, kým som sa spamätal z hromady vulgarizmov, ktoré vlasatí dementi pálili zo svojich úst. Jednoznačne ide o film v ktorom slovo "k...t" a "p..a" zaznelo bezkonkurenčne najviac krát. Aspoň čo som zatiaľ videl. Občasná nadávka v dobre načasovanom momente môže byť naozaj vtipná, ale tu to bolo často mimo misu. Časom si však človek zvykne(nie je úžasné, aký je človek prispôsobivý tvor?) a začal som vnímať skôr tie vydarené vtipy , ktorých je tu našťastie tiež dosť. Takú kopu magorov len tak nenájdete a časom som bol rozhodnutý dať tie priemerné 3 hviezdy. V tom však prišiel "vedúci" magorov , zroloval autom siedmych policajtov, vystrčil hlavu a vyhlásil: "Vodič kamiónu robí tú, túúú..." a v tej chvíli som sa priklonil k štvrtej hviezde. Ja viem, je to prízemné, ale občas som sa zasmial. Párkrát veľmi dobre. Úplne pochopím všetky možné hodnotenia, teda až na plný počet, pretože je tu i požehnané množstvo hluchých a trápnych momentov. Je to presne ten film, kde sa zhoda hľadá ťažko. Slabšie 4 *. 70%.(24.8.2014)

O tom, že jsou New Kids Turbo nejzábavnější komedie roku, asi není pochyb. Zajímavé ale taky samozřejmě je, jakým způsobem se vztahují k ekonomické krizi a co nám o ní říkají. Teď nemyslím diskusi o tom, jestli je ten film z hlediska politického spektra nalevo nebo napravo - tu tady už ve svém komentáři rozjel Shadwell a stejně si navíc myslím, že je to v tuhle chvíli už celkem nepodstatná otázka. Podstatné je, že radikální řešení těch vidláků, kdy se ve vzpouře proti systému naprosto vyčlení z jeho ekonomických struktur, je skutečně jediným účinným bojem proti současnému kapitalismu. Dokud chodíte volit, platíte daně, hypotéku a máte alespoň běžný účet, stát a banky si vás příliš nebudou všímat, i kdybyste stávkovali a okupovali Wall Street do aleluja. Západní svět je v situaci, kdy demokracie se vládnoucími strukturami už nepokrytě obchází a ignoruje (nikým nevolení bankéři Fedu ekonomicky ovládají USA, Evropské unii vládnou technokrati - viz poslední šarádu Berlusconi -> Monti; jinými slovy Goldman Sachs rules the world) a ovčané si začínají uvědomovat, že žádné volby skutečně nezmění vůbec nic. Těžiště moci se přesunulo zcela mimo zákonný dosah a vliv běžných lidí. New Kids Turbo tedy představují tuhle radikální myšlenku "vyhladovění systému", ale zároveň ji musí prezentovat jako totální nadsázku, protože vážně míněné drama na tohle téma by dnešní doba absolutně neustála a nikdo by nepovolil to vysílat. Film tedy značí fakt, že jsme se dostali do fáze, v níž už si takovou variantu revolty dokážeme představit, ale zatím pouze jako absurdní frašku, protože je to pořád mimo naše vnímání toho, co je vůbec reálně možné a "správné".(27.11.2011)

• - Auto, které ve filmu používá Rikkert van Boven (Wesley van Gaalen), je zelený Opel Manta Gsi 1978. (TheDon)

• - Ve filmu si zahrál legendární trojnásobný mistr K1 World Grand Prix Champion, kickboxer Peter Aerts, přezdívaný "The Dutch Lumberjack". (Dixxx)

• - Mnoho rodinných príslušníkov hlavnej pätice hercov si vo filme zahralo menšie cameo úlohy. (MikaelSVK)