poster

Van Gogh: Příběh (TV film)

 • Velká Británie

  Van Gogh: Painted with Words

Drama / Dokumentární

Velká Británie, 2010, 80 min

Kamera:

Graham Smith

Střih:

Adam Recht

Scénografie:

Andy Harris
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  ***

  Scénář vlastně jen kopírující korespondenci postav je nesporným plusem tohodle dokumentu stejně jako předváděčka některých méně známých vincentových maleb a kreseb(především z raných období). Na druhou stranu, herecké projevy většiny přítomných jsou nepřesvědčivé až rušivé - především Cumberbatch si tam něco strašně na sílu onanuje (a určitě je u toho přesvědčený, že si zrovna dává nejlepšího Vincenta všech dob), ale mě to prostě lezlo na nervy.(15.7.2014)

 • Bane_Boss
  ****

  Čím více nahlížím skrze veškeré dostupné prostředky(dopisy, dokumenty, DW) do hlubin Vincovi duše, začínám rozumět, co chtěl jeho božskými obrazy říci. Cítím, jak trpěl pro zachování jeho duševního zdraví a přitom chtěl jen všechny vysvobodit z 50 odstínů vyjebané šedi trpkého života. Neposlouchali jej a nechápali, ale nyní už ví, že nikdo neviděl na svět krásněji, než právě Vincentýro. Viný, chci ti jen říct, že tenhle svět stejně nikdy nebyl stvořený pro někoho tak obdivuhodného, jako jsi byl ty, bráško. Jednou ti přijedu do Auvers vzdát hold s lahví Absinthu, jemuž si často holdoval. Prohlídneme vířící oblaka ve fialovém oparu a následně ujebem Hvězdné Noci a hvězdy nás dovedou do bledě oranžového úsvitu nekonečna, při kterém se tulipány budou stydět kvést. Začínám šetřit na špičkové loupežnické vybavení, lebo můj pokoj se musí pyšnit alespoň jedním origo Van Goghem, jináč to tu nemá cenu, brahs. VVG4EVER !(2.7.2014)

 • Morien
  ***

  "And he painted his father's Bible." Celkem mě fascinuje, že i tak rozdílní herci jako Tim Roth a Benedict Cumberbatch můžou vypadat přesně jako van Gogh, když se jim v očích zalesknou slzičky. Ovšem ta procítěnost ve slovech mi začala zhruba ve dvou třetinách lézt na nervy, protože nikam negraduje, jenom se opakuje.(12.2.2014)

 • plechulka
  ***

  Díky kanálu Viasat History (a hlavně díky úžasnému Waldemaru Januszczakovi, který pro ně dělá dokumenty o výtvarném umění) jsem s životem Van Gogha dost obeznámená (pan Januszcak jemu samotnému věnoval 3 hodinové díly - DOPORUČUJI!) a tak jsem byla hlavně zvědavá na BC, kterého jsem zatím v ničem jiném než v roli Sherloka neviděla. A nezklamal mne.(18.9.2013)

 • emma53
  *****

  Zcela hodnověrné drama předložené zajímavým dokumentárním způsobem o jednom z největších malířů své doby, kde jsem se neubránila soucitu a lítosti nad jeho životem a každopádně mě motivuje ke zhlédnutí Van Goghových jiných životopisných filmů. Benediktovi se podařilo odhalit Vincetovu bolavou duši velmi uvěřitelně a za to mu patří můj dík. Smutné a krásné zároveň.(24.5.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace