Pitbulové a propuštění trestanci

• Česko Pitbulové v podmínce (více)

200 pitbulů, 10 prašných akrů v odlehlé pustině a odsouzení zločinci v podmínce. Co je spojuje? Šance na vykoupení, reintegraci a znovuzrození pro člověka i jeho nejlepšího přítele. A za vším stojí jedna mimořádná žena – Tia Maria Torres, proslulá cvičitelka pitbulů a zakladatelka záchranného centra Villalobos Rescue Center, která se dnem i nocí věnuje těmto problematickým psům i lidem, jimž dává druhou šanci. (Animal Planet)

AllShallFall

Tenhle pořad se mi dost líbí. Ani ne tak kvůli tomu, že se nějací vězňové, najednou s rozumem v hrsti, snaží hrát na city, že jsou uvědomělí, ale kvůli Pit Bull terrierům. Pro mě je toto plemeno nejúžasnější jaké kdy bylo. Obdivuji jejich vysoký temperament a jejich lásku k lidem. Umí být velice přátelští. Jelikož dva vlastním, tak vím, že jsou to obrovští mazlové. Nikdy bych na ně nedal dopustit. Souboje, kdy jeden pes do bezvědomí trhá druhého, zásadně odsuzuji. Ale zase na stranu druhou, ten pes byl určený k zápasu se sobě rovným. A pokud existují pravidla a člověk je dodržuje, tak z toho vyjde stejný zápas, jak když dva v boxu do sebe bijí a druzí se tím baví. Pit Bull terrier je vysoce temperamentní a silné plemeno a s tím se musí umět zacházet. pes si svou sílu neuvědomuje a mnohdy způsobí svým majitelům a okolí nemalé potíže. Do rukou by jej měli dostat pouze ti, co mají zkušenosti. Nikdy bych na ně nedal dopustit a proto se mi velmi líbí tento pořad, kde se Tia Maria Torres celým svým srdcem věnuje této rase. Konečně někdo dal prostor pitbulům v televizi a je zde prezentována jejich světlá stránka a ne dokola jen to špatné, co je ve skutečnosti vlastně navíc špatně podané, jen aby z nich měla veřejnost strach. ()