James Bond Supports International Women's Day

všechny plakáty
Krátkometrážní
Velká Británie, 2011, 2 min

bartias

Výzva k dosažená skutečné rovnoprávnosti umně využívá toho, že Daniel Craig je nejznámější jako James Bond. Vidět podobu slavného agenta-šovinisty v ženském oblečení opravdu funguje. Ale nic víc na tom není. Samozřejmě kromě hloubavého hlasu Craigovy kolegyně z bondovek Judi Dench. ()

D.Moore

Ale proč ne... Je to takové dvouminutové gentlemanské gesto, jakého by podle mého názoru byl schopný naprosto kterýkoliv představitel 007. Každopádně na Daniela Craiga je v tomto přestrojení tak podivuhodný pohled, že kdyby nebylo ráno, ale večer, asi bych se bál usínat. ()

Jordan

"So - are we Equal?" (No, we have never meant to be!) Jednu hviezdičku si zaslúži Craig oblečený za ženu, inak mi zmysel toho celého uniká (nie, nie som dementný, viem, že je to "reklama" resp. propagačné video o "právach a rovnosti žien"), lebo je to nudné, zle spravené, neviem, koho to má osloviť a dosť biedne postavené, ak to teda má byť kampaň. Demagógia a zavádzanie, dobrú chuť, každopádne: Craig by mohol natočiť niečo, ako bol Sandlerov Jack a Jill alebo pokusy Eddieho Murphyho; veď aj Robin Williams si vystrúhal Msr. Doubtfire a Dustin Hoffmann Tootsie... a dokonca sa mi v mysli vybavuje našminkovaný oparochňovaný tehotný Arnold... ()

swamp

Jak jedno dvouminutové propagační video může zcela popřít celý bondovský svět... :P Jedna hvězda za to, že věci, o kterých Judi Dench (nebo M?) hovoří, jsou víceméně pravdivé, což je smutné. ()

korbitch22 odpad!

Co to tady kurva dělá?To opravdu stačí aby se nejhorší protagonista Jamese Bonda voháknul do smokáče a pindal 2 minuty k mezinárodnímu dni žen a už je to film?Aha dobře,zahajuji mezinárodní den mužů,vyberu veškeré úspory,zaletim za Alexis Amore,dám ji do ruky šek,vibrátor a bude to nejhustší 2minutové video ke dni můžu,že se i snad Craig probere,vyndá si koule z kabelky ( ať už je má u jakýkoliv kundy,má je tam ) a začne bejt konečně Bond a ne ufňukaný blonďatý retard s jazykem v řiti Judi Dench. ()

honajz odpad!

Jedna věc je, že nesnáším Craiga jakožto Bonda. Ale druhá věc je, že tohle video je zcela bez nápadu. Deklamovaná hesla a v první minutě Craig v bondovském obleku, ve druhé minutě v ženském převleku. Nejhorší jsou ty fráze, které říkají a), ale neříkají b). Třeba existuje také něco jako násilí žen na mužích, o tom se nemluví, ženský alkoholismus, o tom se nemluví, starostliví otcové, kteří dokážou lépe vychovávat děti a dokonce vařit, o tom se nemluví. Štve mě tohle zevšeobecňování všechny ženy chuděrky vs. všichni muži šovinisti. A pokud jde o tu podstatu - jestliže bychom si byli všichni rovni, dělají baby v dolech, na stavbách, kopou drenáže nebo dělají v ocelářském průmyslu.Co ženám brání jít dělat ingoty? A ve sportu - co jim brání běhat rychleji než nějakej chlap jménem Bolt? Hodit dál oštěpem než Honza Železný? (Jo, a ještě k tématu Bonda - chudák Ian Flemming to asi v hrobě nemá lehké.) ()

=woody=

Hallo! Tak vám nevím, jestli sem tyhle věci patří.. Na jednu stranu je dobře, že tu máme pokupě všechno, v čem se naši oblíbenci objeví - většinou i s odkazem, kde se na to podívat.. Na druhou stranu je to ale filmová databáze, ne reklamní.. Pravda je, že nové reklamy třeba na auta, nebo sportovní a luxusní značky jsou takovými krátkými filmy - točí je ostřílení tvůrci hollywoodských trháků a často stojí více, než nová česká komedie. Je to ale stejně proti mysli, jako kdybysme tu hodnotili třeba televizní pořady..........Promiňte mi malé zamyšlení. Ohvězdičkuju tuhle reklamu s Craigem a mrknu se na tu s Clooneym.. ;-) Mějte se filmově, Woo. ()

Dharter odpad!

Když v minulosti byl matriarchát, tak žena byla uznávána, a stala se předobrazem pro matku-Bohyni (v Sumeru Anu; v Egyptě Nu/t; v Irsku (D)anu, v Itálii u Etrusků - předků Římanů Uni; u Římanů Juno/Luna; v Indii Joni; česky Ona). Žena a muž si byli v tomto matriarchátu rovni, a cpát tedy divákům do hlav, že se může žena silou vyrovnat muži, nemá smysl. Většina žen prostě nemá takovou sílu, jako průměrný muž... A už vůbec rozhodně nelze proKLAMovat, že žena má vládnout nad mužem. Ne, jsou si rovni. ❌ ()

kikuka

Bez dalsieho hodnotenia, ale Craig je spojeny aj s British Queer Cinema,, takze crossdressing bol len celkom vtipny. A zvrhlo mu to seklo. Aj ked nie tak, ako Kurtovi Russelovi. A rovnost prav a postavenia nie je o tom, kto narube viac dreva, umyje viac riadu ci sa lepsie postara o dieta (nic v zlom pani, ale z asi 30 rozvodov s detmi, kde som zastupovala striedavo matky a otcov, len asi v 6 poziadal otec o zverenie dietata do osobnej starostlivosti, v jednom sa rodicia na tom dohodli, v jednom mu dieta zverene bolo v jednom po dvoch tyzdnoch praktickej osobnej starostlivosti o tri deti otec zmenil nazor, v ostatnych sa rodicia dohodli na zvereni deti matke s velmi volnym rezimom stretavania). Ale spat k spotu-je vyrazne lepsi a udernejsi ako pokus EU o prilakanie dievcat a zien k vede. ()

Eldrick odpad!

2 minuty feministických zvratků. Bylo mi při tom Daniela Craiga doslova líto, že pod smlouvou musel natočit takovej škvár a ještě k tomu se převlíkat za ženskou. Zostuzení bondovského odkazu. ()

vesper001

Je jistě chvályhodné, že i šovinista Bond a jeho šéf(ka) M bojují proti diskriminaci žen, ale tento způsob zdá se mi poněkud nešťastným. Doufám, že nebudu mít noční můry o Craigově dekoltu… :o) ()

Estrellita

Další z "what the fuck" rádoby filmů. Vlastně ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdičku. Možná za to, že se pan Craig konečně ukázal v pravém světle - a v šatech. 5% ()

Sfinkter

Muži, ženy, muži, ženy - zkrátka muži jsou muži a ženy jsou ženy, o čem se stále debatuje? Pokud chtějí být ženy rovné mužům tak mohou začít - doly, hutě, slévárny, lomy, armáda - ať se konečně cítí jako chlapi. A pokud se jim to zalíbí, mohou pokračovat v myšlení - např. Nobelovu cenu mnoho žen opravdu nezískalo (nepočítám ceny za literaturu a mír). Protože kdyby to tu řídily ženy - ještě stále sedíme v jeskyni kolem ohně, respektive kolem nalámaných klacků. ()

st.jim

A on si jako někdo myslel, že se nad tím kdosi pozastaví a řekne si: "no jo, ono na tom něco bude. ke všemu, když je v tom James" ??? blbost!!! ()

Liznic odpad!

Tohle tu nemá co dělat! Navíc v moment, kdy se Craig objeví oblečen jako ženská, jsem se lekl, že přišla sama režisérka.... brrrrr. ()

Santa666

Tenhle spíš klip než film měl zřejmě působit uměleckým či nějak šokujicím dojmem. Jediné, co mě šokovalo, byl Daniel Craig v lodičkách. Hvězdička za docela zajímavá fakta... ()