Lovci zločinců - Série 2

(série)
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2012–2013), 16 h 9 min (Minutáž: 43–45 min)

Tvůrci:

Jonathan Nolan

Ramin Djawadi

James Caviezel, Michael Emerson, Taraji P. Henson, Kevin Chapman, Jay O. Sanders, Boris McGiver, Amy Acker, Robert John Burke, (více)

Epizody(22)

Ouwen

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Rozhodně masivní upgrade snad ve všem, v čem pokulhávala první řada. Caviezel to tam válcuje se svým charismatem, Emerson je úplný magnet a věřim mu každý gesto, tihle dva tvoří úžasnou chemii. Časem se přidá Sarah Shahi, dominantní profi killer, jež ráda chodí v podpatkách a má při sobě moc pěknou bouchačku, furt se tváří nasraně a je naprosto sexy. Důležitým vývojem prochází aj Chapman spolu s Hensonovou a jejich vedlejší dějová linka není o moc slabší. Mezi nejkvalitnější epizody bych určitě zařadil Triggerman, kde Reese spojí síly s jedným gansgterem a maj spolu vynikajcí hand to hand fight, určitě nejlepší epizoda Critical, kde proti Reesovi a Finchovi stojí odvětví MI5/6 v čele s inteligentním Wesleym (Reese v tomhle dílu má až čtyři krátké, rychlé souboje s výbornou choreografií a tenhle díl byl prostě infarktovej, naprosto splněnej sen a maximum co mi tenhle seriál mohl nabídnout. Škoda, že Wesley ačkoliv přislíbil návrat, tak se už neukázal.) Dále se mi nesmírně líbil díl Prisoner's Dilema, kde úřaduje agent FBI co jde po Johnovi a hlavně konec toho dílu, kdy Reese odchází z vězení, v obleku tou chodbou a hraje The Who - Eminence Front, je prostě kurevsky badass. Kvalitní epizoda s Loganem, ujetým miliardářem měla taky něco do sebe a v týhle epizodě se mi líbila improvizace Johna s umyvadlem a hadicí. Taky se tam objeví krátký fight v noci proti dvou bodyguardům. Booked Solid zase nabízí očekávaný střet mezi Hershem a Reesem a jejich fight taky působí hodně solidně, kontaktně a choreograficky atraktivně, za což může aj prostředí kuchyně. Hození s pánvičkou cool nápad. Podle mě nejděsivější epizoda celýho seriálu je jednoznačně Proteus s fantastickým záporákem a tísnivou atmosférou, při tom konci jsem se toho cápka fakt děsil a některé momenty (nalezení zbytky ostatků jedné oběti například), mi na těle vyvolali husí kůži. Dialogy fungují bravůrně a emoce se dolují nezastavitelným způsobem, zejména v momentě kdy Finch prohlašuje, že Stroj je v ohrožení a Reese jen napjatě poslouchá. I pád skleničky s whisky ve mě vyvolal smutek v jedné z posledních epizod In Extremis. Akce je samozřejmě daleko lepší, fightů je fakt hodně, jsou lépe sestříhaný, více kontaktní a dynamický. Občas se objeví solidní crash nějakého auta, případně solidní střelba a nějakej ten výbuch. Finále opět zajímavé a strhující. Jediným slabším článkem je Root, která bohužel, dostane ve třetí řadě více prostoru. Bear je roztomilej psík a každá scéna s nim je zábavná. ()

• Při scénách, které odhalovaly minulost Johna Reese (Jim Caviezel), byla mimo jiné města i Praha. (Ricik)