Limit

Bez dychu

Point Blank

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 84 min

Čistý thriller - spousta akce, honičky, střílečky, překvapivé zvraty, brutalita i dojetí a předvídatelný závěr. Toto vše je bezchybné; víc od toho ale nečekejte.(15.8.2014)

Kdyby se z toho vystříhaly všechny nebo většina těch scén s těhotnou manželkou, jež mne neskutečně iritovaly, tak to sice má asi poloviční stopáž, ale větší šmrnc a atmosféru. To podivné spojenectví mlčenlivého, ale o to akčnějšího zloděje, a obyčejného ošetřovatele docela funguje (i když občas je přitažené mírně za vlasy), a docela to odsýpá, takže člověk se moc nezaobírá logikou (např. jestli nebyl podplacen i někdo ze druhé skupiny nebo proč si schovávat kompromitující video na sebe sama). Pak mi vadilo, že někteří policajti a policajtky byly podobné typy, takže jsem měl problém se zorientovat, kdo je kdo. Ale celkově dobrý akční film, se slušným napětím ve druhé části a pár zajímavými scénami (mimochodem opajcnutými od Ed McBaina.)(5.4.2015)

,,TVŮJ MUŽÍČEK JE HRDINA!“ ,,ANO?“ ,,SAMOZŘEJMĚ. NĚKDO SE POKUSIL ZABÍT PACIENTA. NEBÝT MNE, BYL BY MRTVÝ. JSEM NA SEBE PYŠNÝ.“ ..... /// Pýcha předchází pád a tak má Samuel 3 hodiny, aby toho hajzla přivedl jinejm hajzlům. A pak? Zkorumpovaný policajti, solidní zápletka a krimi thriller, kterej má ,,koule“. Je zajímavý, že přestože se akce omezuje výhradně na ,,zdrhání“ a pronásledování – má to šmrnc a švih. Tajemství úspěchu je asi v délce (i když někteří tvrdí, že na velikosti nezáleží…) – během 80ti minut prostě solidní řemeslník Fred Cavayé nemůže začít nudit! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, proč je dobré mít u sebe ošetřovatele. 2.) Jsem ošetřovatel a nechápu, proč je dobré kamarádit se s kasařem. 3.) Jsem policajt a potřebuji se ujistit, že jinde jsou na tom s morálkou ještě hůř než u nás. . /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(30.4.2011)

Francouzká adrenalinová akce.. příběh sice jede ale chybí tomu dobří herci a francouzské filmy moc nemusim.(24.9.2012)

Tak tohle se Francouzům vážně povedlo! Docela obyčejný chlap odvedle (Gilles Lellouche), který měl tu smůlu, že zachránil v nemocnici kejhák hledanému kasaři (Roschdy Zem), se ocitá v situaci kterou by mu mohl závidět kdejaký americký superhrdina! Dost legrácek - v neuvěřitelně krátké stopáží film nabízí adrenalinovou akci v "docela obyčejném příběhu" o zlých policajtech a jednom správném chlapíkovi, který na oplátku, že pomohl zachránit život musí bojovat o ten svůj, svojí ženy a nenarozeného dítěte. Sto a jedenkrát provařené téma ve zpracování, které má ten správný říz!(27.7.2011)

• - Ve scéně ,kdy se snaží zkorumpovaná policistka těhotnou ženu vystrčit z okna, lze v jednom záběru vidět, že má kalhotky pod noční košilí bílé, avšak hned v dalším záběru jsou černé. (v.indruchova)