Limit

Point Blank

Bez dychu

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 84 min

Tak tento kusok od Frantikov sa fakt podaril a ma to aj svoje povestne gule, ze vas to chyti a nepusti od sledovanosti tohoto neznameho filmu pre mna. Zaujimava krimi zapletka, kde sa to vsetko zmenilo od tej nemocnice pre toho osetrovatela. Jeho zivot sa okamzite zmenil naruby a ani nevedel, co ma prve urobit. Malo to spravny spad dej filmu a ani nebola nudza o akcnejsie sceny, kde nevinny clovek takzvane prchal pred policajtmi, aj ked nic zle neurobil. Bola to radost sledovat, ako sa to vyvija dopredu:)(25.10.2012)

Mé vysoké očekávání, nabuzené místními oslavnými komentáři, bohužel nedosáhlo stupně, kdy jsem po shlédnutí filmu pln nadšení a energie, nebo-li být ve stavu "akčně v prdeli" :-) ! Jistě, Limit mě bavil, byla to zábavná, odsýpající jednohubka, ale výrazy jako kulervoucí, drsný, nabitý, andrenalinový, megaakční, plný mrtvol, střelby, výbuchů a honiček, to né, to jsou vážně až moc přehnané výrazy. Takže já bych to trochu upravil, zjemnil a zhruba ohraničil do mantinelů: Svěží oddychovka, kde se párkrát dupne na plyn, sem tam někdo vystřelí, tu se někdo popere, tam zas něco vybuchne a je konec. Ale je to vše natočeno v dostatečně zábavném a efektním tempu, takže těch 80 minut uběhne jako nic, ale znovu, akční nářez či nálož to tedy není ani náhodou. Co se týče samotné zápletky, ta je tak akorát jednoduchá, přímočará, párkrát vážně na hlavu postavená (což u těchto filmů ale vůbec nevadí), chování a charaktery postav jsou předem jasně danné a samozřejmě že lumpové dostanou zas pořádně za uši. A ještě se musím pozasavit u obsazení, je to nejspíš jen mnou samotným, ale všichni herci mi přišli jak vystřižení z francouzkého TV seriálu, takže jeden velký kiks. Limit si zkrátka v mých očích ani nečichne k těm opravdovu zběsilým akčním jízdám, tohle je sice ještě pořád velmi dobré, ale spádá to spíš "jen" do kategorie Svěží a nadýchané 8D ! Prostě mě to koule neurvalo!!!(8.4.2012)

Parádní akční jednohubka. I když francouzské reálie jsou poněkud překvapující: hromadné nošení kožených bund má zřejmě nějaký skrytý význam (snad i pro psychiatra), ženy mají víc testosteronu než Jákl a kompletně všichni vypadají jak po víkendové párty s hromadou koksu. Film ale šlape líp než holky v Perlovce.(18.3.2012)

Francouzský Taken tentokrát přímo od Francouzů pro Francouze, aneb reálnějších 96 hodin (i když trochu horších). Hlavní hrdina není mlátička, ale zdravotní bratr, který musí osvobodit svoji ženu ze zajetí. Celá akce ho bolí, lze to fyzicky cítit z celého filmu, snaží se a celkově film ubíhá rychle a příjemně. Frantíci kriminálky umějí, ty akční už také. 75 %(14.11.2011)

Vcelku solidní kriminálka, kde jste v akci už od první scény a v podstatě to tak je celou dobu. Je to ale zpracovaný s citem, takže to nijak extrémně "nebliká" a není to nijak přehnaný. Jo, najdou se scény, který jsou maličko přitažený za vlasy (např. souboj chlapa se ženskou, kdy to vypadá, že ona je asi 3x silnější než on), ale bez toho už se asi neobejdeme ve filmech nebo jenom výjimečně. Nicméně mě to bavilo, nenudilo, a to je hlavní...(8.4.2013)

• - Ve scéně ,kdy se snaží zkorumpovaná policistka těhotnou ženu vystrčit z okna, lze v jednom záběru vidět, že má kalhotky pod noční košilí bílé, avšak hned v dalším záběru jsou černé. (v.indruchova)