Limit

Bez dychu

Point Blank

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2010, 84 min

Keď sa mi to zdalo ako bežný akčný film s únosom, ktorý po chvíli strácal zmysel, tak sa veci príjemne zvrtli a skomplikovali. Už to nebolo len o tom, ako daddy zachraňuje svoju rodinu. Za Elenu Anaya stálo to riziko, k tomu ešte dve drsné policajtky a skoky ako v matrixe, celkovo oceňujem túto akčnú lahôdku značne nadpriemerne.(18.3.2016)

Tak Tohle si já nechám Líbit! Super Nářez! Od začátku do Konce.. Jsem byl v napětí, Potil jsem se.. Vypoužil jsem jeden celý Deodorant.. to se zkratka nedalo.. Takhle spocenu prdel jsem neměl ani nepamatuju.. A poslední Půl hodinka je Vrchol, Skvost Všech Akčních Filmů... 84 minutová Extáze! Amerika na Francouze a Seveřany Zkratka Nemá!(13.7.2012)

Další variace na téma nevinný obviněný a pronásledovaný, tentokrát francouzské provenience. Nápad s ošetřovatelem a pacientem je zajímavý, zkorumpovaná policie je už klasika, a dobře to francouzsky syrovým stylem odsejpá. Akční scény jsou uvěřitelné a děj má spád a scénář nekulhá ani na jednu nohu. Ve spojení s příjemně krátkou stopáží je z toho akční jednohubka s dobrým koncem, která potěší.(18.3.2012)

Nějak takhle by podle mě měl vypadat akční krimi thriller. Zoufalá situace si žádá zoufalé činy. Přestože hlavní hrdina v podstatě dělal jen svoji práci, má najednou problém. Na pláč ovšem nemá čas, spíš naopak. Musí zachránit svoji těhotnou ženu a v nejlepším případě i očistit své jméno…To byla ale jízda! Ano, občas tvůrci nechají diváka vydechnout u nějaké té klidnější chvilky, ale jinak je to skoro pořád samá akce a nutno dodat, že velmi kvalitní. Film má perfektní tempo (místy až zběsilé), jež dokáže publikum dokonale strhnout, pořádnou porci napětí, sympatický manželský pár, kterému nejde nefandit (Elena Anaya je tu navíc neodolatelná), spoustu prohnilých záporáků a také nějaké to zadostiučinění. Ano, některé momenty nevypadají úplně věrohodně (srážka s motorkou, Sartetovo rozhodnutí, krvácivé těhotenství a pár dalších), ale na druhou stranu, nejde o nic tak fatálního, aby mi to zabránilo mírně nadhodnotit a prásknout filmu slabší plný počet, protože něco tak osvěžujícího jsem v daném žánru už delší dobu neviděl.(22.3.2017)

Pracovať občas v nemocnici a vystihnúť nesprávnu šichtu sa nemusí vyplácať. Presvedčil nás o tom hlavne Lellouche v perfektnom francúzskom thrillery. Výnimočnosť tohto filmu je vystihnutá práve tým, že nie je dlhý. Proste do 84 minút sa tvorcom podarilo nahromadiť kopu napätia, akcie, intríg a vyhnúť sa nudným pasážam. Už začiatok je zaujímavý a dĺžka filmu núti ku tomu, aby dej mal extrémne rýchly spád. Človek nemusí čakať kým sa to rozbehne, kým sa niečo udeje ale okamžite je hodený do deja. AKurát možno pre niekoho bude film až príliš krutý, ale Frantíkom sa opäť podarilo ma držať v strehu a netrpezlivo čakať ako to dopadne. Aj keď človek má vždy také to svoje tušenie.(24.9.2013)

• - Ve scéně ,kdy se snaží zkorumpovaná policistka těhotnou ženu vystrčit z okna, lze v jednom záběru vidět, že má kalhotky pod noční košilí bílé, avšak hned v dalším záběru jsou černé. (v.indruchova)