Rukojmí

(festivalový název)
  • Francie Captive (více)

Napínavé drama čerpá inspiraci ze skutečných událostí roku 2001, kdy islámští separatisté přepadli turistické letovisko a zajali několik západních občanů. Boj o přežití svádí skupinka zajatců v divoké filipínské džungli, která se pro ně ukáže být stejně nebezpečná jako zbraně teroristů. Strach, přibývající počet obětí a neúspěšné vyjednávání vede k postupnému sblížení s únosci. Bezvýchodné situaci, která se z dlouhých měsíců protáhne až na rok, dominuje herecký výkon slavné Isabelle Huppertové. (Febiofest)

Nifgai

Věřím, že to tak asi chodí, ale ti teroristé se chvílemi chovali strašlivě amatérsky a ano samopal v ruce udělá své. Plno zbytečných mrtvých. Náboženské jednání teroristů byla jedna věc, ale brutální mi přišlo nutit k sňatku s teroristou někoho kdo už vdaný byl. Film mi chvílemi přišel zdlouhavý a nudný. Scény plné napětí se sice taky našli, ale moc to nezlepšili. A celkem dobrý konec bez vysvětlení dalších věcí opravdu není můj nejoblíbenější závěr filmu. ()

FlyBoy

[SFF 2012, Sydney] Drezúra nielen zajatcov, ale aj poloprázdnej sály. Poriadnu psychologickú depku alebo aspoň fyzický teror ala "Čata" substituje neohrabané žvatlanie naprieč nekonečným pralesom, povrchné pošťuchávanie americkej mentality a otravný akcent/vzdychanie mojej oblúbenkine Isabelle Hupert (WTF?). Zase to zbabelé skrývanie sa za formulku "stalo sa" aby to akože dostalo väčší šmrnc a uznanie. Nuž to prvé tam nie je ani náhodou a to druhé si nezaslúži kedže podľa mňa je to až príliš afektované. Mimo slušných prestreliek a pár ironických poznámok od únoscov, ktoré aspoň trochu držia bezradný "Captive" nad vodou je to veru-indisponované. ()