První apokalypsa (TV film)

First Apocalypse

Najväčšie katastrofy: Prvá Apokalypsa

Dokumentární

USA, 2009, 87 min

Michio Kaku

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

• nascendi

Celkom zaujímavý dokument, ktorý sa takmer detektívnymi postupmi snaží dopátrať k odpovedi na otázky prečo a ako vyhynuli dinosaury a aké paralely možno nájsť pre súčasnosť a možno ani nie tak vzdialenú budúcnosť ľudstva. Považujem za prirodzené, že dokument kladie viac otázok, než poskytuje odpovedí. Nič iné nie je možné od dokumentu ani očakávať.(9.1.2016)

Zajímavé teorie o vyhunutí dinosaurů, třeba na nákazu.(1.5.2012)

Prvá polhodina fajn, kým sa prezentuje klasická teôria vyhynutia pádom meteoritu. Animácie, detaily aj výpovede vedcov dávajú zmysel a súvislosti sedia. Potom sa to začne spochybňovať a prezentujú sa teôrie o vyhynuti ešte pred meteoritom z iných klimatických dôvodov, neznámych chorôb alebo kvôli sopkám a nakoniec sa to očakávane uzavrie ako kombinácia všetkého. Objavujú sa aj pokusy o prenesenie skúseností na možnosť vyhynutia ľudstva, no to sa nepodarilo. –––– Je lákavé myslieť si, že to, čo zabilo dinosaurov, dnes nemôže byť problém.(21.7.2014)

Neviem sa zbaviť porovnávania s obdobnými dokumentmi z dielne BBC. A tu každá iná produkcia pokrivkáva. Aj keď sa američania snažili..(22.1.2012)

Na dokumentech americké provenience mi vadí neustálé opakování toho, co se již řeklo. Průběžně shrnout, je dobré, o tom žádná, ale mnohokrát během jediného filmu? Jakoby tvůrce počítal s tím, že jsme hlupáci a nepamatujeme si nic déle než deset minut. Jinak teorie dobré, animace bez chyb, snad bych režisérovi doporučila kapku pedagogické praxe, aby viděl, kdy se student, resp. divák začíná nudit, kdy upadá pozornost, a zařídil se podle toho.(5.2.2016)