Dokud jsme mladí

• USA While We're Young (více)

Mezigenerační komedie Noaha Baumbacha o stárnutí, ambicích a úspěchu, která je zároveň dojemným portrétem manželství zkoušeného přívalem mládí. (HBO Max)

silentname

While We´re Young je podľa mňa jeden z najlepších filmov, čo Ben Stiller kedy mal. Žiadna komédia, len 94 minút života ako takého. A najmä skvelá ukážka na porovnanie života mladých 20-tnikov a 40-tnikov. A pritom si uvedomujeme často, že v minulosti sme boli všetci takí istí a pravdepodobne sa v budúcnosti tiež nebudeme líšiť. Toto film podľa mňa veľmi dobre zvládol a za to si u mňa zasluhuje 4* ()

Martin741

Takymito filmami si veru reziser Noah Baumbach meno neurobi vo svete, ne, ne. Podpriemerny film, kde vystupuje celkom slusny Ben Stiller /Fotr je Lotr, Noc v Muzeu/ a nadherna Naomi Watts. Rezisersky vsak o nicom, len lacny vyplach, nema to drajv, nema to cim zaujat .... dialogy o chvilu sa vytratia do prazdna ...... na druhy den uz divak ani nevie, o com to vlastne bolo : 30 % ()

Fiftis

Herci dobrí, (Naomi Watts, Ben Stiller, Adam Driver, Amanda Seyfried), ale žiadna extra sláva, rovnako tak ich podané herecké výkony. Príbeh síce celkom ujde, ale o dialógoch by sa už dalo polemizovať. A práve akoby o tom je táto snímka. Hudba ušla, ale taká tá nemastná neslaná. Ja som sa miestami nudil, miestami sa mi to naozaj páčilo, sem tam boli hluché miesta. Ono by sa dalo povedať, že to nieje snímka pre všetkých, musíte mať naozaj tento štýl filmu radi, (myslím drámu), inak to pre vás ani nič moc nebude. Takže presne takej skupine ľudí by som to doporučil. Ja som od toho až tak nečakal a to bolo podstatné, že moje očakávania boli v podstatne naplnené a snímku som si pozrel len kvôli obľúbeným hercom. Je to taká tá jasná priemerná záležitosť. ()

ScarPoul

Také nejaké. Typický príklad zaujímavého konceptu, nemastného neslaného vyvrcholenia a otvoreného konca, ktorý pôsobí pozitívne. Začínam mať pocit, že Indie filmy začínajú byť na jedno kopyto. Hlavne tie americké. Je síce super vidieť 4 skvelých hercov pokope, ale okrem výrazov a mudrovania viac menej o ničom, nemajú čo ponúknuť. Baumbach je možno dobrý scenárista, ale mizerný režisér. Nemá cit pre načasovanie a príbeh je príliš všeobecný, než aby sa reálne mohol niekoho dotknúť. Ak to niekomu nevadí, tak super. Určite sa nájdu takí čo ho majú naozaj radi. Ja si stále radšej pustím Jarmuscha, alebo Andersona. ()

Arsenal83

Zoberte si troch špičkových hercov, pridajte k tomu Drivera, odstráňte humor, hercom prikážte afekt a po zamiešaní dostanete tento film. Komu a čo má tento film dať? Myslím, že našim stredoeurópskym päťdesiatnikom neprinesie novú vzpruhu do života, skôr sa budú pozerať na Stilera s Watts a zamýšľať sa, to takto uvažujú americkí manželia v stredných rokoch? Filmu by tiež prispelo, keby sa tam každých desať minút neblivalo do vedierka – to má byť dokonca akože vtipný moment. Jendu hviezdu za to, že tam pustili 2Paca - Hit 'Em Up. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015