Na moravském Slovácku jsou hody provázeny zvyky, které se místním jeví jako samozřejmé, pro návštěvníky odjinud jsou však neobvyklé a atraktivní. K takovým patří i kradení káčera ve Skoronicích na Kyjovsku. Na Kyjovsku bývalo dlouho zvykem umlátit cepy živého kačera, kterého nejdříve zahrabali do dolíku v zemi, pak ho vyndali, upekli a snědli. Tento rituál však už dnes není tak krutý jako v minulosti a obejde se bez krve. Od sedmdesátých let minulého století se káčer ve Skoronicích už "jen" krade. Krojovaná chasa, káčer i všichni zvědaví přespolní mají i tak o zábavu postaráno. A občas padne i nějaká ta facka... (oficiální text distributora)

sator

Viděny všechny díly které mě tematicky zaujaly... 1. díl: Jak roztočit mlýnské kolo 4* 2. díl: Poslední kolář na Moravě..4* 3. díl: Mynář 5* 4. díl: Jak roztočit mlýnské kolo 6*. 5. díl: Bez ševců bychom bosí byli 6. díl: Brněnské podzemí 7. díl: 8. díl: 9. díl: 10. díl: 11. díl: 12. díl: 13. díl: 14. díl: 15. díl: 16. díl: 17. díl: 18. díl: 19. díl: 20. díl: 21. díl: 22. díl: 23. díl: 24. díl: 25. díl: ()

lubospoti

Zpracování je sice takové lehce poloamatérské, ale ta myšlenka připomenutí starých tradic tenhle nedostatek trochu stírá. ()