poster

Bojovníci duhy

 • Tchaj-wan

  賽德克.巴萊(下)彩虹橋

 • Tchaj-wan

  賽德克.巴萊(上)太陽旗

 • Tchaj-wan

  Sai de ke. Ba lai (xia) cai hong qiao

 • Tchaj-wan

  Sai de ke. Ba lai (shang) tai yang qi

 • anglický

  Warriors of the Rainbow: Seediq Bale

Akční / Drama / Historický

Tchaj-wan, 2011, 275 min (Director's cut: 148 min)

Režie:

Te-Sheng Wei

Scénář:

Te-Sheng Wei

Kamera:

Ting-chang Chin

Producenti:

John Woo, Terence Chang

Zvuk:

Tu Duu-Chih

Scénografie:

Jóhei Taneda
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (31)

 • ConanVJ
  ****

  Hodně zajímavý historický film o zabrání Thaj-wanu japonci a následném soužití japonců s místními domorodci Seediqy. Ti si žili do příchodu japonců životy se svými zvyky, mezi které patřilo i sbírání hlav nepřátel, což mladým lovcům otevíralo brány mezi dospělé a mohli být tetováni. Japonci všechny tyto zvyky domorodcům zakázali, a po desetiletí domorodce vzdělávali k obrazu svému. Za ta léta si japonci vytvořili spousti vesniček, ve kterých měli svoje pošty, policejní stanice a podnikatele, kteří platili domorodcům za těžké práce malou mzdou, a měli je jen za podřadné ožraly. Jenže duch Seesiqů je silný a připravuje se k odplatě...... Viděl jsem pouze tu kratší režisérskou verzi. Ve filmu je spousta akčních pasáží, krásná příroda a zajímavý hudební doprovod. Za mě 75% :)(20.11.2012)

 • Idahou
  *****

  Vynikající film který, přestože téma k tomu přímo vybízí, se nedrží ve vyjetých kolejích. Možná je to zemí původu, ale obě části (spíše díly) mají příjemný nádech dlouho neviděné a kvalitní kinematografie. Jak někeří pomalejší komentátoři již naznačili, film je více poznamenán regionem a tak jsou pro nás, kteří jsme zvyklí spíše na evropskou a americkou produkci, trochu obtížné rozeznávat jednotlivé vedlejší postavy a pochopit odlišnosti tamní kultury. Taktéž míra násilí je nebývalá a to především proto, že zasahuje i děti, nutno ale podotknout, že přes brutální děj, se film vyhýbá brutálním záběrům a tak neuvidíte ani to, co se objevuje v kriminálkách vysílaných odpoledne v tv. Až na natažený konec druhého dílu, celý film příjemně ubíhá aniž by jste se nudili, ba naopak! Sečteno podtrženo, pokud jste alespoň průměrně inteligentní člověk, dokážete se dostatečně vyznat v postavách, ději, kultuře i etniku, opravdu tam není nic složitého k pochopení, spíše k akceptování. Po dlouhé době opravdu kvalitní film. POZNÁMKA- efekty jsou na zcela odpovídající úrovni, v několika málo scénách jsou použity zcela jednoduché triky, které ovšem pasují perfektně do dané scény a neumím si představit, že by "novější" efekty odvedli lepší práci.(12.6.2012)

 • Marty_v.S.
  *****

  neskutečnej, téměř pěti-hodinovej zážitek, zpěv seedigů byl taky úžasnej. nemůžu jinak, než doporučit ..(17.8.2012)

 • BadAs
  *****

  BOŽÍÍÍÍÍÍÍÍ FILM ,KDO MÁ NĚJAKÉ POZNÁNÍ O ŽIVOTĚ A SMRTI A ví co znamená SEBEUCTA A ŽE BOJ PROTI ZLU JE ROZKOŠ ZAŽIJE TADY DUCHOVNÍ OBROZENÍ...NADHERNÝ FILM A V HLAVNÍ ROLY PUVODNÍ SEEDIQOVEE .-) NAČELNÍK JE KLASICKÝ MOUDRÝ BAD ASS Z CHARIZMATEM AŽ NA PŮDU .-) ZPOUSTA KRVE A NASÍLÍ A PAK SLADKÁ POMSTA KDY STOVKY JAPONCŮ ZAŘVE ZAŘÍZLÍÍ JAK PODSVINCATA,VÝBORNÝ SCENÁŘ,NADHERNÁ MUZIKA A TEXTY PÍSNIČEK,TANCE ,TANEC BOJE A SPOJENÍ S PŘÍRODOU A ZODPOVEDNOST ZA NAS SVET ...BOJ ZA BUDOUCÍ GENERACE,ZA DUŠI A VZDAVÁNÍ UCTY ODVAHOU V BOJI NAŠÍÍM PŘEDKŮŮM...JAKÝM ZPŮSOBEM SEDIQOVEE POHLÍŽÍ NA NASILÍ TO JE NĚCO UŽASNÉHO A JEJICH ZABIJENÍ BYT SE ZDÁ BRUTÁLNÍ NENÍ NASILNÉ UŽ JEN Z DUVODU JAK SE NA TOHLE DÍVAJÍ...ŘÍKAM TI DO PIČE ŽE BUDEŠ CHTÍT VZÍT TUHLE SEDIQSKOU INDIANSKOU KURVA STYLOVOU MAČETU JEJIŽ POCHVA JE OSAZENA DESÍTKAMI SKALPŮ ANO BUDEŠ TUHLE MAŠINU NA ZABÍJENÍ CHTÍT VZÍT DO RUKOU A S ATAVISTICKOU VÁŠNÍ ZABÝJET VŠECHNY TY SRÁČE CO SI MYSLÍ ŽE MAJÍ PRAVO PRODÁVAT PUDU NAŠICH PŘEDKU A BUDOUCÍCH GENERACI PRO VYSTAVBU SUPER MARKETU,ZABÍJET VŠECHNY SRÁČE CO UBLIŽUJÍ NÁRODU A PŘITOM SAMI NIKDY NEBOJOVALY POSRANY ZKURVENÝ ZKURVYSINI,BUDEŠ CHTÍT ZABÝJET VŠECHNY TY CO VLASTNÍ ZKORUMPOVANÍÁ MEDIA A VSECHNY BANKÉŘE KTEŘÍ JSOU KOŘENEM ZLA...KDO BY SE BÁL SMRTI KDYŽ JE V SÁZCE SVOBODA,ZEMŘÍT SVOBODNÝ A NEBO ŽÍT JAKO PODVRATÁK BEZ SEBEUCTY A MORÁLNÍHO KREDITU..SAMI SE BUDETE PTÁT A ODPOVÍDAT SI NA TUHLE OTÁZKU..PROTOŽE TENTO FILM SE ZAŽERE HLUBOKO A ZMĚNÍ VAŠI KREV V REVOLUČNÍ DINAMIT!!!!(30.10.2013)

 • Baldrick
  *****

  150 minutová verze v kině (velký sál multikina): Perfektní dynamika, přesné dávkování (a střídání) emocí. Ve zkratce, to nejlepší z Hongkongu (filmově) v bojích za svobodu v horách Taiwanu. Nic komplikovaného, ale ani černobílého. Jednoduché, osudové, drtivé. Ne nutně pro každého, ale v tom nespočívá kvalita žádného filmu. Precizní filmařina jak ze staré školy, v novém a exotickém kabátě (těch pár záběrů s nepovedenou, trčící trikařinou lze odpustit + exotika zde není samoúčelná onanie a kalkul, ale přirozená součást diegeze / mýtu). Podobný zážitek se v současné euro-hollywoodské produkci těžko hledá. To nejlepší z tzv. mainstreamu, a opět (ani ne ku podivu) z asijských luhů, hájů a kopečků. 90%.(31.3.2012)

 • aannemer
  ***

  Je to hodně dlouhý, shlédnout tento epos najednou by byl masochismus, ale rozhodně jsem se nenudil. Místy až příliš patosu, místy zase dost nepochopitelné situace z hlediska středoevropana (hromadné sebevraždy vč. zabíjení nemluvňat). Bitva ve druhém díle, která zabere většinu stopáže, je podle mého velmi dobře natočena - žádná šílená rozklepaná kamera, zběsilý střih, rozostřené detaily - všeho s mírou a v dávce rozumné. 3,5 dám, ale podruhé to už vidět nemusím.(17.1.2013)

 • davistercz
  ****

  První část filmu byla opravdu vynikající a celou dobu byla doprovázená nádhernou muzikou. Vše zakomponované do jednoho. To byl opravdu vydařený kousek, který i na svojí délku tohoto filmu je naprosto geniální. Bohužel musím strhnout jednu hvězdu, protože druhá část stála za houby.(27.1.2013)

 • supo
  *****

  Krásně zpracovaný film, ačkoliv je plný silných slov, nepůsobí pateticky. Velké plus dávám za použití domorodého jazyka Seediq.(28.3.2012)

 • lajkus
  *****

  Tam, kde sparťanská teplá třístovka cení své bradavky na bandy zmutovanejch arabáků, přichází zfanatizovaní milovníci mačet, kteří pokud nepozabíjejí dost lidí, tak se nedostanou do nebe a ve výsledku je jim fuk, jestli se rasí mezi sebou nebo nejaký japončíky.... Když začnou ale rasit moc, japončíci se nakrknou a začne rasení ve velkém.... ženský se věšej, děti se věšej, všeci chcípaj a akce, ta dá alespoň na pár minut vzpomenou na mistra Johna Woo.... jinak jasně děj se těžko sleduje, xichty se pletou, ale takhle je to prakticky se všema asijskejma filmama... dostal jsem rubačku a to jsem chtěl....(7.2.2014)

 • Snakefinger
  **

  Historické drama zasazené do velkolepé kulisy Taiwanské přírody ověnčené naprosto mizernými vizuálními efekty. Stejně mizerný byl i scénář, u kterého jsem klimbal jako Schlafenberg ve sněmovně. Mohu si jenom gratulovat, že jsem viděl zkrácenou tedy asi dvouapůlhodinovou verzi (!!!!) na konci filmu jsem buď měl halucinace nebo jsem fakt viděl duhu. Kýč na n-tou.(30.6.2014)

 • jiri88
  ****

  Jestli něco asijští autoři umí, tak jsou to sáhodlouhý historický eposy, plný hrdinství, národních tradic, zvyků a poměrně solidní dávky krutosti. Námět je v podstatě celkem klasický, vzpoura hrdinného malého množství bojovníků proti obrovskému a technicky vybavenému nepříteli. Zase je tu spousta tradicionalistický a hrdinný omáčky, nástřel zvyků, tanců a náhled do života domorodců. Ta krajina a její zachycení berou dech, takže kamera je rozhodně super. Proboha, ale ta délka, 4,5h?!? To se někdo vážně pos... Naučte někdo asijský filmaře dělat tyhle jejich filmy do 2hodin délky a bude to akčnější, bude to sypat a ve výsledku to fakt prospěje, protože 4,5h dát naráz, to už je fakt moc... 7/10(24.11.2013)

1 2 následující >>