poster

Jen s tvým partnerem (festivalový název)

 • španělský

  Sólo con tu pareja

 • anglický

  Love in the Time of Hysteria

Komedie / Romantický

Mexiko, 1991, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • hirnlego
  ****

  Naprosto nenáročná pohodová komedie, která se prostě nemůže nelíbit. Notorický děvkař Tomáš Tomáš na cestě k polepšení (na čemž má podíl mj. i jeden dosti morbidní "vtip"); podvedená letuška; roztomilí Japončíci Takeshi a jeho kámoš, dychtící po poznávání krás města (užijí si však mnohem víc, než čekali - a foťáčky nestačí cvakat) a konečně i šok v podobě párvteřinové přítomnosti mexického kultu - postavy Santa s jeho úchylnou stříbrnou maskou (škoda, že většina diváků netušila, která bije). Nenáročné, milé, pohodové - takže proč ne. (3,5* zaokrouhleno nahoru za tu příjemnou náladu)(29.3.2007)

 • dopitak
  **

  Začátek vypadá nadějně, ale pak se to zvrhne v dost bláznivou záležitost, na kterou buď jste naladěni, anebo taky ne. Chtělo to víc erotiky, míň ztřeštěností a postavit to víc na myšlence zfalšované zprávy. Konec na jihoamerické věži dost špatný. Letuška Claudia Ramírez!(18.2.2019)

 • 5150
  ****

  Film měl ve své době nečekaný úspěch u diváků i u kritiky. Následovala distribuce ve Spojených státech. Dnes patří k nejlepším dílům renesance mexického filmu počátku 90. let. // Febiofest 2007(2.4.2007)

 • hygienik
  ****

  Má to všetky pozitíva Cuarónovej tvorby: skvelú kameru strih a podmanivú, tentoraz veselú atmosféru. Stokrát obohraná téma tu bola spracovaná sviežejšie - trochu neamericky.(20.2.2009)

 • Derek
  **

  lahko-eroticka komedia ktora nie je prilis vtipna a ani odvazna... dost riedky dej naberie na humore a vypointovanych scenach az niekde v polovici co uz je trocha neskoro aby to film zachranilo, cuaronov debut kde su miestami vydiet jeho trademarky (handheld kamera)...(1.4.2012)

 • Crawler-D
  ***

  Ten film je výtečný, ale až od druhé poloviny, než se konečně rozjede série událostí navazující na zlou zprávu o AIDS. Pak je to jeden vypečený a skvěla načasovaný vtip za druhým navlečený na podmanivé atmosféře romantického napravení jednoho sukničkáře. Cuarón s Lubezkim předvádí skvělou práci na střihu a kameře, která snímek povyšuje.(28.9.2010)

 • rockwoman
  ****

  Když už přeskakovat od jedné ke druhé, tak ale spravedlivě, jinak se ta ošizená naštve a záletník může jít rovnou spáchat harakiri. :-)(6.7.2015)

 • Pedross800
  ****

  "VELKÉ ZVÍŘE, CO? NO MUY SALSA, NO MUY CHILLI" Ale joooo, i přes trošku pomalejší rozjezd byla tahle mechikánská taškařice nakonec dosti salsa i dosti chilli :-) kanadský žertíky já rád a letuška Clarisa byla hmmmm nádherná. Takže si jdu objednat letenkos a výlet na La Torre Latinoamericana :-))) vamos(24.7.2015)

 • Dzun
  ****

  Když jsem si v programu Febiofestu přečet, že tenhle Cuarónův film má být o Tomášovi, který se nakazil virem HIV a Clarise, která chce spáchat sebevraždu, tak jsem očekával realistický, ponurý obraz Mexika počátku 90. let....Opak byl ovšem pravda. Sólo con tu pareja je zajímavá komedie při které nikdo neumře a divák se upřímně zasměje. V některých částech možná až příliš bláznivý, přesto ale vtipný a veselý.(5.6.2007)

 • Kkahunaa
  ****

  Tomás Tomás (Daniel Giménez Cacho) je absolutní příklad satyra. Jakmile uvidí ženu, nemůže si pomoci. Dokonce je schopen být se dvěma najednou, a to je každá v jíném bytě. Do jeho života však vstoupí letuška Clarisa (Claudia Ramírez) a Tomás je rázem jiný člověk. Ne… to není úplná pravda. Jiného člověka z něj udělá spíše až zpráva, že je HIV pozitivní. A jedna rada k dobru: lezete-li po parapetu ve třetím patře a vstupujete do okna, ujistěte se, že tam není lavor s vodou. Solo Con Tu Pareja je peprná komedie, která je režisérovým prvním celovečerním filmovým pokusem.(14.10.2015)