Jen s tvým partnerem (festivalový název)

• španělský

Sólo con tu pareja

Love in the Time of Hysteria

Komedie / Romantický

Mexiko, 1991, 90 min

Naprosto nenáročná pohodová komedie, která se prostě nemůže nelíbit. Notorický děvkař Tomáš Tomáš na cestě k polepšení (na čemž má podíl mj. i jeden dosti morbidní "vtip"); podvedená letuška; roztomilí Japončíci Takeshi a jeho kámoš, dychtící po poznávání krás města (užijí si však mnohem víc, než čekali - a foťáčky nestačí cvakat) a konečně i šok v podobě párvteřinové přítomnosti mexického kultu - postavy Santa s jeho úchylnou stříbrnou maskou (škoda, že většina diváků netušila, která bije). Nenáročné, milé, pohodové - takže proč ne. (3,5* zaokrouhleno nahoru za tu příjemnou náladu)(29.3.2007)

• dopitak

Začátek vypadá nadějně, ale pak se to zvrhne v dost bláznivou záležitost, na kterou buď jste naladěni, anebo taky ne. Chtělo to víc erotiky, míň ztřeštěností a postavit to víc na myšlence zfalšované zprávy. Konec na jihoamerické věži dost špatný. Letuška Claudia Ramírez!(18.2.2019)

Film měl ve své době nečekaný úspěch u diváků i u kritiky. Následovala distribuce ve Spojených státech. Dnes patří k nejlepším dílům renesance mexického filmu počátku 90. let. // Febiofest 2007(2.4.2007)

Má to všetky pozitíva Cuarónovej tvorby: skvelú kameru strih a podmanivú, tentoraz veselú atmosféru. Stokrát obohraná téma tu bola spracovaná sviežejšie - trochu neamericky.(20.2.2009)

• Derek

lahko-eroticka komedia ktora nie je prilis vtipna a ani odvazna... dost riedky dej naberie na humore a vypointovanych scenach az niekde v polovici co uz je trocha neskoro aby to film zachranilo, cuaronov debut kde su miestami vydiet jeho trademarky (handheld kamera)...(1.4.2012)

Ten film je výtečný, ale až od druhé poloviny, než se konečně rozjede série událostí navazující na zlou zprávu o AIDS. Pak je to jeden vypečený a skvěla načasovaný vtip za druhým navlečený na podmanivé atmosféře romantického napravení jednoho sukničkáře. Cuarón s Lubezkim předvádí skvělou práci na střihu a kameře, která snímek povyšuje.(28.9.2010)

Když už přeskakovat od jedné ke druhé, tak ale spravedlivě, jinak se ta ošizená naštve a záletník může jít rovnou spáchat harakiri. :-)(6.7.2015)

"VELKÉ ZVÍŘE, CO? NO MUY SALSA, NO MUY CHILLI" Ale joooo, i přes trošku pomalejší rozjezd byla tahle mechikánská taškařice nakonec dosti salsa i dosti chilli :-) kanadský žertíky já rád a letuška Clarisa byla hmmmm nádherná. Takže si jdu objednat letenkos a výlet na La Torre Latinoamericana :-))) vamos(24.7.2015)

Když jsem si v programu Febiofestu přečet, že tenhle Cuarónův film má být o Tomášovi, který se nakazil virem HIV a Clarise, která chce spáchat sebevraždu, tak jsem očekával realistický, ponurý obraz Mexika počátku 90. let....Opak byl ovšem pravda. Sólo con tu pareja je zajímavá komedie při které nikdo neumře a divák se upřímně zasměje. V některých částech možná až příliš bláznivý, přesto ale vtipný a veselý.(5.6.2007)

Tomás Tomás (Daniel Giménez Cacho) je absolutní příklad satyra. Jakmile uvidí ženu, nemůže si pomoci. Dokonce je schopen být se dvěma najednou, a to je každá v jíném bytě. Do jeho života však vstoupí letuška Clarisa (Claudia Ramírez) a Tomás je rázem jiný člověk. Ne… to není úplná pravda. Jiného člověka z něj udělá spíše až zpráva, že je HIV pozitivní. A jedna rada k dobru: lezete-li po parapetu ve třetím patře a vstupujete do okna, ujistěte se, že tam není lavor s vodou. Solo Con Tu Pareja je peprná komedie, která je režisérovým prvním celovečerním filmovým pokusem.(14.10.2015)