Mexická jízda

Mexická jazda

And Your Mother Too

Drama / Road movie

Mexiko, 2001, 106 min

Scénář: Alfonso Cuarón, Carlos Cuarón .. Zajímavá road movie, kde nakonec každý spal s každou.. Jejich ani její "desatero" není nakonec dodrženo. Bla bla... Ale v situaci v jaké byla Luisa bych asi udělal to samé, vše nechal za sebou a ty poslední dny si také užil!(14.1.2005)

Tak tohle mě dostalo. Kontroverzní otevřená komedie jako tahle stojí opravdu za shlédnutí. Určitě stojí za zmíňku pár hlášek: "Udělej se rychle, ať mám něco tvého s sebou." nebo "Stojim za hovno." "Neříkej to, jsi opilý Miláčku." Vyspal jsem se s jinou." "Cože?" "No, vždyť jsem říkal, že stojím za hovno."(1.10.2011)

Tuctové příběhy bývají nejsilnější... V podstatě stále váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, jelikož mě snímek nijak výrazně nestrhl, ale na druhé straně proti němu nic zásadního nemám. Tu vzrušující a otevřené, onde zase vážné a hluboké, avšak IMHO nic neřešící (alespoň mě to tak připadalo), a to je někdy potřeba, jelikož např. úsloví ŽIVOT JE JAKO PĚNA, TAK SI HO UŽIJME JAKO MOŘE, mi neříkají vůbec nic.(17.1.2005)

• Jinny

Důkaz toho, že i nezávislé filmy trpí klišé a kalkulací (takže si radši pusťte Jízdu českou). Mexická jízda může na lidi působit různě. Na mě jako dobře natočené soft porno. Á propos - Amores perros je o třídu někde jinde.(17.1.2005)

Film o sladkém životě, ale i o skutečné hořkosti, kterou život vždy přinese. Miluji Cuarónův styl a jeho filmy. Přátelství, láska, muž a žena.... O tom je život!! Ale i humor, erotika, otevřenost a city jsou tady ukázány v pravém světle. Pro mě jasný TOP.(14.6.2004)

• - Gael Garcia Bernal v rozhovoru odhalil, že kapky proslulé značky na umývání vlasů byly ve filmu užity jako sperma v masturbačbí scéně Julia Zapaty a Tenocha Iturbide v bazenu. (Kulmon)

• - Ve filmu nezazní jiná hudba, než z rádia nebo různých přehrávačů. V pozadí žádnou neuslyšíme. (džanik)

• - Právě díky tomuto mezinárodně úspěšnému snímku byla Cuarónovi studiem Warner Bros. svěřena režie filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004). (Pavlínka9)