Mexická jízda

Mexická jazda

And Your Mother Too

Drama / Road movie

Mexiko, 2001, 106 min

Při sledování jsem se vrátil do doby svého dospívání a příběh mě natolik vtáhl k sobě "na plátno" že jsem neodolal a xxx cenzura xxx, no zkrátka a dobře, prožíval jsem to, jako bych byl jedním z těch kluků (nebo oběma :-) Jenom jsem měl z té kočky chvílema takový divný pocit, nějak jsem jí nerozuměl PROČ... No, dozvěděl jsem se to na konci filmu a i když se něco takového dalo čekat, stejně to bolelo... Tím se totiž z bezstarostného sexu stal sex s cejchem ... No, nebudu spoilerovat. Prostě je to jednoduchý, ale silný film.(17.1.2013)

Celkom obstojný road movie s riadnou dávkou sexu a mladíckej pojašenosti. Celý čas nás hlavný rozprávač zaplavuje detailmi, často absolútne nesúvisiacimi s dejom, v snahe vytrhnúť diváka z pôžitkárskeho putovania naprieč Mexikom k vysnívanej na rýchlo v mysliach týchto dvoch večne nadržaných mladíkov vytvorenej pláži. No nemôžete sa zbaviť pocitu, že všetko je to len robené na efekt, vrátane podľa mňa zbytočného konca, ktorý len narušil zaujímavo namiešaný mix good feelingu. Ana López Mercado je dostatočne príťažlivá aby udržala vašu pozornosť a spolu s oboma spoločníkmi na tejto ceste vytvárajú naozaj podarený trojuholník, ale filmu ako celku sa napriek tomu sa filmu darí sprostredkovať toho okrem už spomínaných dávok sexu len naozaj veľmi málo. 2,5*(29.3.2007)

Bezdějová road-movie, ve které je nesmírně cítit totální herecké oddání se a zapálení od tria ústředních hrdinů. Dva mexičtí mladíci vymění úrodné klíny vstřícných vrstevnic za zralou Španělku a vydají se za příběhem, který tepe životem. Výlet kamkoliv, sexuální napětí, poznání, které bolí. A ta kamera..!!(7.7.2013)

Ohliadnutie za krásnym obdobím bujarej mladosti, strácajúcej sa v opare marihuanového dymu, tequily a nepretržitej sexuálnej žiadostivosti. Zdanlivo večné pubertálne priateľstvo dvoch mladíkov, ktorí priberú so sebou krásnu zrelú ženu, zobrazené cez banálny príbeh cesty, s neustálym erotickým dusnom, ktorá je zároveň predelom od puberty k dospelosti od bezstarostného užívania sa života k uvedomeniu si konečnosti života. Sálajúca životnosť (živelnosť) a prirodzenosť konania postáv v pomerne pekne zrežírovanom filme má však niekoľko slabších miest: v kontexte filmu nezrozumiteľné politické narážky, rozťahanosť niektorých scén (napr. kúpania sa pri mori, hádky o tom kto s kým súložil).(26.1.2005)

Mexická jízda je pěkně dusná road movie po všech stránkách. U nejedné ze scén se divák zpotí stejně jako 3 hlavní hrdinové v káře uhánějící vyprahlou a prášící krajinou. Erotické dusno by se dalo krájet, stejně jako řevnivost mezi Juliem a Tenochem. Herecké výkony chvilkami zaváněli amatéřinou, což kupodivu umocnilo dojem opravdovosti. Za závěr jsem přidal o hvězdu víc. * * * *(9.1.2012)

• - Příjmení všech hlavních postav (Zapata, Iturbide, Carranza) jsou jména důležitých postav v mexické historii. (Kulmon)

• - Diego Luna má ve filmu obřezaný penis. Ve skutečnosti obřezaný není. (Kulmon)

• - Ve filmu nezazní jiná hudba, než z rádia nebo různých přehrávačů. V pozadí žádnou neuslyšíme. (džanik)