Reklama

Reklama

Mexická jízda

  • Mexiko Y tu mamá también (více)
Trailer

Obsahy(1)

Julio a Tenoch jsou stejní jako většina sedmnáctiletých kluků: vzájemné přátelství je pro ně posvátné, diktát hormonů možná ještě posvátnější. Jejich nespoutaná jízda životem však má svoji konečnou zastávku, a tou je dospělost. Během slavnostního odpoledne, kterého se oba účastní se svými rodinami, potkávají Luisu, vdanou osmadvacetiletou Španělku, a začnou ji svádět s nadhledem a lehkostí, která odpovídá jejich povahám a věku. Jen tak z legrace pozvou svou osudovou ženu na výlet na nádhernou pláž Boca del Cielo; přitom ovšem nemají tušení, zda takové místo vůbec existuje. Luisa navštíví lékaře, který má pro ni špatné zprávy. Žena následně příjme nabídků překvapených mladíků, a všichni tři se spolu vydají na cestu. Možná nevědí kam dojedou, ale určitě na tuhle jízdu nezapomenou. Zbytky přátelství a chlapecké nevinnosti totiž mizejí ve zpětném zrcátku

Režisér Alfonso Cuarón a kameraman Emmanuel Lubezki (kteří spolu natočili pozoruhodné filmu MALÁ PRINCEZNA a VELKÉ NADĚJE) ve velmi citovém a otevřeném road-movie MEXICKÁ JÍZDA kombinují smysl pro obrazovou poetiku s nevázaným humorem, erotikou i smutkem. Vyprávějí příběh o zážitcích, jaké přicházejí jen jednou za život. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (329)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $5miliónovTržby USA $13,839,658Tržby Celosvetovo $33,616,692║ Cuarón je moc nadaní režisér a vie sa šikovne obracať a z nie moc pútavej a drsne podanej témy dokáže vytrieskať maximum, len škoda že mňa takéto hormonálne búrenie mladíkov až tak nezaujalo. Ale uznávam svoje kvality to má, aj keď si ich nedokážem doceniť hodnoteným. /60%/ ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Je to film zajímavý hlavně svou obyčejností, od přirození. Tedy, je to film přirozený, o teenager vedoucích dialogy ve stylu Prci, prci, prciček, jen bez té očividné snahy být vtipní. Je to film zábavný a přesto dojemný, o mládeži a přesto mládeži nepřístupný, částečně improvizovaný a přesto dobře promyšlený (například jsem nevěřil, že štáb měl natolik štědrý rozpočet, aby si mohl dovolit vyhnat na silnici stádo krav, a přece). Alfonso Cuarón dokázal, že mu práce s nedospělými herci skutečně jde a že s nimi dokáže natočit i bezdějovou stočtyřicetiminutovou road movie a přitom nenudit. 80% Zajímavé komentáře: Gemini, Radko, Vitason, InJo, wipeout ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Krásne otvorený a úprimný film o priateľstve, sexe a živote. Neobvykle autentická, pekná a občas riadne dusná erotika, šokujúco skvelé herecké výkony predovšetkým dvoch mladých chalanov a vôbec bravúrne vykreslenie psychológie. Smutný epilóg mi prišiel trochu rozporuplný - na jednu stranu dal hlbší rozmer tomu, čo sa udialo (a poriadne ma zasiahol), na druhú nebol pre skvelý dojem z filmu potrebný a v podstate iba narušil jeho pozitívnu náladu a chuť do života. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Tuctové příběhy bývají nejsilnější... V podstatě stále váhám mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, jelikož mě snímek nijak výrazně nestrhl, ale na druhé straně proti němu nic zásadního nemám. Tu vzrušující a otevřené, onde zase vážné a hluboké, avšak IMHO nic neřešící (alespoň mě to tak připadalo), a to je někdy potřeba, jelikož např. úsloví ŽIVOT JE JAKO PĚNA, TAK SI HO UŽIJME JAKO MOŘE, mi neříkají vůbec nic. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Místy víc než softpornová záležitost, ale teď nebude řeč o nahotě a sexu na filmovém plátně - budeme se bavit o životě a o tom co přináší...požitky mládí, mejdany, krásné dívky, sex s láskou i bez ní, starosti, zradu, nenávist, smrt, naději...všechno...nic...to záleží na úhlu pohledu, na každém z nás. A Alfonso Cuarón nám se svými herci dá většinou skrz živou ruční kameru nahlédnout do toho jak to v životě chodí, a i když vás asi nepřesvědčí, že máte šanci potkat svoji Luisu (opravdu překrásná Maribel Verdú), platí, že Mexická Jízda je velice hezky a realisticky působící film, svěží svou otevřeností a nevím čím vším ještě, říkejme tomu třeba vnitřní kouzlo nebo smyslný náboj erotiky, na tom nesejde... ne právě veselý konec v duchu vzletného "něco končí, něco začíná", jen dodává celému příběhu kus reálnosti...bylo to opravdu příjemných 105 minut a děkuji všem zúčastněným, že mi připomněli hezké věci, na které jsem během krátké doby zapomněl. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (16)

  • Ceny (výběr): MFF Benátky 2001: nejlepší scénář, Cena Marcella Mastroianniho, MFF Valdivia 2001: nejlepší herec (Bernal, Luna), Independent Spirit Awards 2003: nejlepší zahraniční film, MFF Havana 2001: Cena FIPRESCI, MFF Zlín 2002: Zlatý střevíček. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)
  • Kvůli nerozpačitému zobrazení sexuality měl film v několika státech problémy se zařazením do kategorie přístupnosti. (Rosalinda)
  • Ve filmu nezazní jiná hudba, než z rádia nebo různých přehrávačů. V pozadí žádnou neuslyšíme. (džanik)

Související novinky

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do…

Luna mezi hvězdami

Luna mezi hvězdami

06.02.2005

Příjmení má stejné jak básnické označení měsíce a jeho hvězdný potenciál stoupá, ale dosti astrologie. Mexičan Diego Luna zůstává věrný své mateřštině. Ve filmu TU VIDA EN 65 MINUTOS, jehož natáčení…

Reklama

Reklama