poster

Mexická jízda

 • španělský

  Y tu mamá también

 • slovenský

  Mexická jazda

 • anglický

  And Your Mother Too

Drama / Road movie

Mexiko, 2001, 106 min

 • Ainy
  ****

  Bojuju v sobě s rozpačitými pocity, které mi tento silně naturalistický snímek nabídl. Chvílemi jsem se přistihla, že zírám s otevřenou pusou na to, jakým způsobem ti kluci jeli svůj téměř dospělý život - pařby, sex, bezstarostnost. Bez přetvářky, bez jakýchkoliv zábran, bez obalu a s veškerou upřímností mi Cuarón naservíroval jednu velkou šou. Jsem se dokonce přistihla, že sem tam cudně klopím oči u otevřeně nabídnutých lechtivých scén. Prostě jsem si v tom okamžiku připadala jako bych někoho šmírovala :-) Vzápětí jsem si ale hned vynadala do trapek a donutila jsem se dál zírat na to nespoutané mládí. Kluci a holko ... smekám, bravo a díky! Byli jste vážně skvělí! Závěr filmu jsem sice nečekala, ale nijak mě nepřekvapil. Spíš mi došel ten hlubší rozměr celého toho výletu. (Challenge tour 2015)(7.4.2015)

 • Freemind
  ***

  Závěr, který měl asi diváka dostat, mi paradoxně pokazil celý film - považuju ho za laciný scenáristický trik, který používají autoři blbých seriálů, aby z toho udělali trochu větší drámo. Takže gratuluju, v tomto případě způsobili, že neuchopitelný, organicky košatý příběh lze najednou popsat jednou větou s jedním velkým spoilerem. Letní sexuální taškařice si čtyři hvězdy nezaslouží.(27.9.2012)

 • Big Bear
  ****

  Mexická jízda je pěkně dusná road movie po všech stránkách. U nejedné ze scén se divák zpotí stejně jako 3 hlavní hrdinové v káře uhánějící vyprahlou a prášící krajinou. Erotické dusno by se dalo krájet, stejně jako řevnivost mezi Juliem a Tenochem. Herecké výkony chvilkami zaváněli amatéřinou, což kupodivu umocnilo dojem opravdovosti. Za závěr jsem přidal o hvězdu víc. * * * *(9.1.2012)

 • Renton
  ***

  Scénář: Alfonso Cuarón, Carlos Cuarón .. Zajímavá road movie, kde nakonec každý spal s každou.. Jejich ani její "desatero" není nakonec dodrženo. Bla bla... Ale v situaci v jaké byla Luisa bych asi udělal to samé, vše nechal za sebou a ty poslední dny si také užil!(14.1.2005)

 • Damiel
  *****

  Kdo umí španělsky, přijde si na svý, protože ten mexický slang - tzv. chilango -, který Julio a tenoch mluví, je úplně boží. Právě kvůli němu jsem to viděl asi 20x a vždycky jsem se bavil, jako bych to viděl poprvý. Sledovat to v češtině, asi by mě to nijak nezaujalo, ale to mexické výrazivo je prostě boží. A taky se hodí - jednou jsem v Lucerna Music Baru narazil na přiopilého Mexičana, který se okolo sebe rozháněl a pokřikoval na nerozumící domorodce všlijaké sprosťárny, tak jsem mu jednu "oplatil" - ten zůstal stát jako malej Jarda, možná tam stojí ještě teď :)(30.5.2006)

 • - Fráze "Y tu mamá también" (originální název filmu) sama o sobě není nadávkou (“A tvoji matku taky“), psána však určitým způsobem nebo v určité souvislosti vyslovena je jednou z nejhorších nadávek v mexické španělštině. (džanik)

 • - Příjmení všech hlavních postav (Zapata, Iturbide, Carranza) jsou jména důležitých postav v mexické historii. (Kulmon)

 • - Gael Garcia Bernal v rozhovoru odhalil, že kapky proslulé značky na umývání vlasů byly ve filmu užity jako sperma v masturbačbí scéně Julia Zapaty a Tenocha Iturbide v bazenu. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace