The Quiet Earth

Předloha:

Craig Harrison (kniha)

James Bartle

Sam Pillsbury

Zajímavá první polovina, kdy hlavní hrdina lítá po světě, kde není žádný člověk a pak z toho začíná trošku bláznit a hraje si, aby nějak zabíjel čas. Od druhé poloviny to už ale taková zábava není a s třetím pasažérem už je to docela i nuda. Konečné rozuzlení je pak takové nijaké, ale poslední záběr je pěkný. :)(1.7.2010)

Výborné sci-fi s inteligentním scénářem ( který ne vždy směřuje tam, kam byste čekali), sympatickými neznámými herci a nadprůměrnou režií. Když se dívám na Murphyho filmografii, po příchodu do Hollywoodu už nikdy nenatočil tak zajímavý a působivý snímek. Škoda...(5.3.2006)

• Djkoma

Rozhodně nezvyklé. Překvapující nikoliv. Zábavné už vůbec ne. Scifi snímek, který útočí prázdnými ulicemi, "mrtvým" světem a podivuhodnými dedukcemi hlavních postav. Očekával jsem pravděpodobně příliš, ale dostal jsem snímek, který se naprosto ztrácí ve své myšlence post apokalyptické vize (nebo je to jinak? Spoiler: je to náš svět nebo jde o svět mrtvých. Mezi svět pro ty, kteří zemřeli a teď se snaží dostat na "druhou stranu řeky"?). Herci jsou průměrní, ale snaží se. Bohužel scénář jim nedává moc prostoru, protože jde o adaptaci stejnojmenné knihy. Mezi určitou skupinou fanoušků je tento snímek považován za základní kámen post apokalyptických vizí budoucího světa. Pro mě je filmem, který se snažil přejít hranice žánru až dosáhl nesrozumitelnosti, v které se celý utopil a pouze nabídl hrstce diváků, aby ho milovali jako něco čím ho chtějí mít a čím on sám není.(21.9.2007)

Nápadom a atmosférou zaujímavé, ale príbehovo nedotiahnuté sci-fi. A postavy sa tu miestami chovajú veľmi zvláštne. Geoff Murphy je pútavý postapokalyptik, ale mizerný psychológ. Popcornovka I Am Legend nie je práve inteligentnejšia, ale je aspoň zábavnejšia a na nič sa nehrá.(10.10.2008)

The Quiet Earth je svým námětem ve velké míře podobný staršímu snímku Kam zmizeli všichni lidé? The Quiet Earth je velmi zvláštní film s tou správnou, post-apokalyptickou atmosférou vylidněných, pustých a tichých měst. Rovněž je také velmi inspirativním návodem, co vše by v podobné situaci mohl jedinec dělat:) Občas jsem byla lehce zaražena bizarním či podivným chováním postav a několika scénáristickými a dějovými nelogičnostmi a nesrovnalostmi, které mě téměř podnítily k nižšímu hodnocení. Zejména scéna, kdy Zac Hobson začne dělat různé blbosti z očividné radosti spojené s nadcházejícím stadiem šílenství z toho, že je na Zemi sám a nabízí se mu tak neomezené možnosti, jak trávit volný čas. Jedna z jeho blbostí vypadá tak, že několik dní chodí po venku oblečený v dámské košilce. Chápu, že kdybychom se nacházeli v podobné situaci, nejspíš bychom klidně mohli jednat, zrovna tak, jako on, ale zkrátka i tak mi to přišlo nevěrohodné a podivné. Vzbudilo to ve mně myšlenku na to, co by asi dělal Norman Bates. Jakou radost by měl, kdyby mohl v matčiných šatech chodit i venku:) Nakonec mě však doba vzniku, celková atmosféra, zvláštnost díla i jeho závěr (nebudu jistě spoilerovat, když odkážu na plakát, který ve velkém spoileruje právě onen konec filmu:) přesvědčili, že si zaslouží čtyři hvězdičky. Sice ne čisté, ale přesto.(25.11.2012)

• - Film je natočený na základe zážitku jedného amerického turistu na Novom Zélande, ktorý prišiel do centra Aucklandu v nedeľu ráno a nikde nikoho nebolo. Novozélanďania totiž majú vo zvyku na víkend odcestovať. (Karush)

• - Počas autonehody sme mali možnosť vidieť na kapote auta producenta Sama Pillsburyho, ktorý zoradil vedľa seba všetky kreditné karty. Považoval to za menší vtip, lebo celý svoj osobný úver vložil do filmu. (Karush)

• - Letecké nešťastie bolo natočené v opustenej továrni na výrobu umelých hnojív. (Karush)