The Quiet Earth

Scénografie:

Josephine Ford

Kostýmy:

Michael Kane

Námet je vskutku zaujímavý, to sa musí nechať. Ani koniec nie je zlý, pointové vyvrcholenie bolo fajn, ale celý stred filmu zaváňal nudou a povrchným spracovaním. Rozhodne sa dalo z tohto skvelého námetu vyťažiť viac. Chcelo by to prekopať scenár a pridať na post apo atmosfére. Ale aj napriek tomu celkom spokojnosť, silný priemer. 65/100(19.1.2015)

Treba si dať pozor, čo od filmu očakávate. Ak sa pozeráte nadšene na zaujímavý plagát, tak na niečo také zabudnite. Ticho na zemi je film, ktorého obsah zhrnutý hore presne vyjadruje, ako film bude vyzerať a čo od neho čakať vzhľadom na rozpočet. Hlavná postava chodí po vyprahnutom meste, hrabe mu z toho, potom stretne ďalších preživších, riešia typicky ľudské problémy ako napr. sex s poslednou ženou na zemi atď. Záver je dosť divný, neviem, či nevznikol práve kvôli tomu, aby sprevádzal film zaujímavý plagát.(25.6.2012)

Kdo by netoužil být na světě sám? Kdo by nechtěl okusit tu nekonečnou svobodu? Kdo by nechtěl dělat bez dovolení všechno možné? myslím si že každý, ale každý by po tom zjistil, že i když dovedou lidé nasrat, je jejich společnost pro život nesmírně důležitá. A to se přesně snaží říct tento film. Trochu zvláštně pojaté sci-fi s lehce depresivní a poutavou atmosférou není asi pro každého. Někoho může odradit tak jako mě divné chování postav a trochu nečekaný závěrečný zvrat nutící k zamyšlení. Já jsem až zas tak uchvácen nebyl, ale určitě ten film má mnoho co do sebe, to nepopírám. P.STen plakát je fantastickej!(27.2.2010)

The Quiet Earth nám ponúka pohľad na ľudoprázdny svet z ktorého ľudia proste odrazu zmizli a to uprostred nejakej činnosti ktorú práve vykonávali. A tak samotár prebudený do nového rána nachádza v susednom dome napr. idúcu rýchlo varnú kanvicu, vytekajúcu vodu, horiacu budovu alebo spadnuté lietadlo. Vracia sa do práce, kde zisťuje že bol spustený tajný projekt, ktorý zdá sa nefungoval tak ako mal a že je vlastne ešte stále v chode. Keď nevie nikoho nájsť nahrá v rozhlasovej stanici stále sa opakujúcu správu s jeho adresou. Ale prečo sa nepresťahovať rovno do kráľovského apartmánu? Po čase sa však objavia ďalší dvaja preživší a spolu zisťujú že v čase spustenia projektu všetci traja nejakým spôsobom zomreli ale experiment ich vlastne ako jediných prebudil späť. Svetom však stále otriasajú anomálie a tak sa rozhodnú celú elektráreň kde bol tento projekt spustený zničiť... Vynikajúci film po ktorého skončení, na rozdiel od I Am Legend, som bol nadmieru spokojný.(10.5.2008)

Zajímavá první polovina, kdy hlavní hrdina lítá po světě, kde není žádný člověk a pak z toho začíná trošku bláznit a hraje si, aby nějak zabíjel čas. Od druhé poloviny to už ale taková zábava není a s třetím pasažérem už je to docela i nuda. Konečné rozuzlení je pak takové nijaké, ale poslední záběr je pěkný. :)(1.7.2010)

• - Film byl natočen podle románu „The Quiet Earth“ od novozélandského spisovatele Craig Harrisona. (Haniczka)

• - Film je natočený na základe zážitku jedného amerického turistu na Novom Zélande, ktorý prišiel do centra Aucklandu v nedeľu ráno a nikde nikoho nebolo. Novozélanďania totiž majú vo zvyku na víkend odcestovať. (Karush)

• - Letecké nešťastie bolo natočené v opustenej továrni na výrobu umelých hnojív. (Karush)