The Quiet Earth

James Bartle

Sam Pillsbury

Scénografie:

Josephine Ford

Film těží jednoznačně ze svého námětu. Podařlo se vytvořit atmosféru, která působí hodně cize, někdy i napínavě a nechává diváka v nevědomosti co se bude dít dále. Na vyznění příběhu lze nahlížet různě, což ale nemusí být nutně na škodu, ač jsem měl občas trochu pocit o autorově menší bezradnosti co si s tím celým počít. Celkově ale jednoznačne spokojenost.(23.4.2010)

Velmi nápaditý film se skvělou myšlenkou a velmi dobrým zpracováním. Děj je plný zvratů, a i když se právě skoro nic zásadního neděje, napětí roste a roste až do úplného finále. Konec, některými nazývaný "Saturn rising", pro mě byl nečekaný a velmi oslňující. Hudební motiv je také povedený a do filmu se skvěle hodí. Opravdu hodně zajímavé scifi, které stojí za zhlédnutí.(11.5.2011)

Treba si dať pozor, čo od filmu očakávate. Ak sa pozeráte nadšene na zaujímavý plagát, tak na niečo také zabudnite. Ticho na zemi je film, ktorého obsah zhrnutý hore presne vyjadruje, ako film bude vyzerať a čo od neho čakať vzhľadom na rozpočet. Hlavná postava chodí po vyprahnutom meste, hrabe mu z toho, potom stretne ďalších preživších, riešia typicky ľudské problémy ako napr. sex s poslednou ženou na zemi atď. Záver je dosť divný, neviem, či nevznikol práve kvôli tomu, aby sprevádzal film zaujímavý plagát.(25.6.2012)

Opat nieco pre mna - jebleho artoveho hnedopicha, ktory miluje cervenoknihovne artove filmy, kde sa dej posuva dopredu len pomaly. Chlap ostal vo filme sam na celej zemi, konkretne ide o Bruno Lawrence-a /Race for the Yankee Zephyr/. Nadhera, ciry art, pomale, fascinujuce, nadherne. Druha polka sa uz trochu straca, preto nedam absolutne hodnotenie. A nech sa na to nepozera Kadak a najlepsie ani verbal : 89 %(31.1.2018)

Zajímavě pojaté sci-fi, tak trochu o konci civilizace. Dlouho jsem se na něj těšil, ale nakonec jsem spíše zklamaný. První polovina slibovala zajímavý rozjezd. Osamělý člověk prochází různými psychickým stavy od bezradnosti, přes euforii ke skepsi a beznaději. Hlavně návštěva kostela s brokovnicí měla něco do sebe. Postupem času jsem se ovšem začal jaksi nudit, a nudil se až do konce, který mě ale překvapil, nový svět čekající na člověka.(10.2.2009)

• - Film je natočený na základe zážitku jedného amerického turistu na Novom Zélande, ktorý prišiel do centra Aucklandu v nedeľu ráno a nikde nikoho nebolo. Novozélanďania totiž majú vo zvyku na víkend odcestovať. (Karush)

• - Počas autonehody sme mali možnosť vidieť na kapote auta producenta Sama Pillsburyho, ktorý zoradil vedľa seba všetky kreditné karty. Považoval to za menší vtip, lebo celý svoj osobný úver vložil do filmu. (Karush)

• - Film byl natočen podle románu „The Quiet Earth“ od novozélandského spisovatele Craig Harrisona. (Haniczka)