The Quiet Earth

Předloha:

Craig Harrison (kniha)

James Bartle

Sam Pillsbury

Rozpočet $1miliónTržby USA $2,123,135Tržby Celosvetovo $2,300,000(4.2.2010)

Nejzábavnější je část, když hlavní hrdina totálně rezignuje a dělá píčoviny a všelijak magoří. Pije šampaňský s vajíčkem, hraje ve městě na saxofon, běhá v ženský košilce s brokovkou a střílí do Ježíše, nebo třeba bourá obchody megabagrem. Po příchodu dalších dvou parťáků tam vzniká nenápadný sexuální trojúhelník, kdy se ženská vždycky přikloní k tomu, kdo zrovna udělá něco hustšího. Začne se také trapně filosofovat a naivně řešit celý ten problém, co vyhladil lidstvo. Každopádně tyhle filmy mě baví a rozhodně dejte přednost tomuhle před limonádou I am legend s Willem Smithem.(15.2.2010)

Až do doby před pár týdny pro mě naprosto neznámý film. A taková perla. Jestli jsem někde viděl přesvědčivou studii člověka v takové situaci, bylo to tady. Od strachu přes pocit všemocnosti a megalomanství po zklidnění díky upnutí se na nějakou činnost, pak sexuální radovánky a zábavné hrátky muže a ženy, boj samců. A závěr s vycházejícím Saturnem. Občas film oplývá inteligentním a pěkně černým humorem: "Come out or I'll shoot the kid!" Rozhodně doporučuji všem milovníkům postkatastrofických filmů.(12.6.2008)

Tento zaujímavý sfi-fi film som pred dávnymi rokmi (15?) videl ešte ako malý v TV a veľmi sa mi páčil. Dlho sa snažím zistiť ako sa volal. Až VĎAKA CSFD sa mi to podarilo. Najzaujímavejší je ten nápad. Jedného dňa sa Zac Hobson zobudí a zistí, že zostal na svete sám. Vydá sa hľadať niekoho, kto tiež prežil a zároveň sa snaží zistiť čo sa to stalo. Vie že robil na nejakom vládnom projekte s miznutím a predtým ako sa osamotený prebral sa pokúsil o samovraždu.(8.1.2004)

Kdo by netoužil být na světě sám? Kdo by nechtěl okusit tu nekonečnou svobodu? Kdo by nechtěl dělat bez dovolení všechno možné? myslím si že každý, ale každý by po tom zjistil, že i když dovedou lidé nasrat, je jejich společnost pro život nesmírně důležitá. A to se přesně snaží říct tento film. Trochu zvláštně pojaté sci-fi s lehce depresivní a poutavou atmosférou není asi pro každého. Někoho může odradit tak jako mě divné chování postav a trochu nečekaný závěrečný zvrat nutící k zamyšlení. Já jsem až zas tak uchvácen nebyl, ale určitě ten film má mnoho co do sebe, to nepopírám. P.STen plakát je fantastickej!(27.2.2010)

• - Počas autonehody sme mali možnosť vidieť na kapote auta producenta Sama Pillsburyho, ktorý zoradil vedľa seba všetky kreditné karty. Považoval to za menší vtip, lebo celý svoj osobný úver vložil do filmu. (Karush)

• - Film byl natočen podle románu „The Quiet Earth“ od novozélandského spisovatele Craig Harrisona. (Haniczka)

• - Scéna, v ktorej Bruno Lawrence bezcieľne blúdi prázdnymi ulicami a hrá na saxofón, je odkazom na jeho detstvo, keď ukradol jeden saxofón a neskôr ho kvôli výčitkám svedomia vrátil. (Karush)