The Quiet Earth

Josephine Ford

Kostýmy:

Michael Kane
  • Djkoma

Rozhodně nezvyklé. Překvapující nikoliv. Zábavné už vůbec ne. Scifi snímek, který útočí prázdnými ulicemi, "mrtvým" světem a podivuhodnými dedukcemi hlavních postav. Očekával jsem pravděpodobně příliš, ale dostal jsem snímek, který se naprosto ztrácí ve své myšlence post apokalyptické vize (nebo je to jinak? Spoiler: je to náš svět nebo jde o svět mrtvých. Mezi svět pro ty, kteří zemřeli a teď se snaží dostat na "druhou stranu řeky"?). Herci jsou průměrní, ale snaží se. Bohužel scénář jim nedává moc prostoru, protože jde o adaptaci stejnojmenné knihy. Mezi určitou skupinou fanoušků je tento snímek považován za základní kámen post apokalyptických vizí budoucího světa. Pro mě je filmem, který se snažil přejít hranice žánru až dosáhl nesrozumitelnosti, v které se celý utopil a pouze nabídl hrstce diváků, aby ho milovali jako něco čím ho chtějí mít a čím on sám není.(21.9.2007)

Opat nieco pre mna - jebleho artoveho hnedopicha, ktory miluje cervenoknihovne artove filmy, kde sa dej posuva dopredu len pomaly. Chlap ostal vo filme sam na celej zemi, konkretne ide o Bruno Lawrence-a /Race for the Yankee Zephyr/. Nadhera, ciry art, pomale, fascinujuce, nadherne. Druha polka sa uz trochu straca, preto nedam absolutne hodnotenie. A nech sa na to nepozera Kadak a najlepsie ani verbal : 89 %(31.1.2018)

The Quiet Earth nám ponúka pohľad na ľudoprázdny svet z ktorého ľudia proste odrazu zmizli a to uprostred nejakej činnosti ktorú práve vykonávali. A tak samotár prebudený do nového rána nachádza v susednom dome napr. idúcu rýchlo varnú kanvicu, vytekajúcu vodu, horiacu budovu alebo spadnuté lietadlo. Vracia sa do práce, kde zisťuje že bol spustený tajný projekt, ktorý zdá sa nefungoval tak ako mal a že je vlastne ešte stále v chode. Keď nevie nikoho nájsť nahrá v rozhlasovej stanici stále sa opakujúcu správu s jeho adresou. Ale prečo sa nepresťahovať rovno do kráľovského apartmánu? Po čase sa však objavia ďalší dvaja preživší a spolu zisťujú že v čase spustenia projektu všetci traja nejakým spôsobom zomreli ale experiment ich vlastne ako jediných prebudil späť. Svetom však stále otriasajú anomálie a tak sa rozhodnú celú elektráreň kde bol tento projekt spustený zničiť... Vynikajúci film po ktorého skončení, na rozdiel od I Am Legend, som bol nadmieru spokojný.(10.5.2008)

Film těží jednoznačně ze svého námětu. Podařlo se vytvořit atmosféru, která působí hodně cize, někdy i napínavě a nechává diváka v nevědomosti co se bude dít dále. Na vyznění příběhu lze nahlížet různě, což ale nemusí být nutně na škodu, ač jsem měl občas trochu pocit o autorově menší bezradnosti co si s tím celým počít. Celkově ale jednoznačne spokojenost.(23.4.2010)

takovej menší předchůdce filmu Já, legenda ..narozdíl od něj ale člověk přesně neví co stojí v pozadí skutečnosti, že všichni lidé( krom jednoho) jsou pryč..spoiler! tomu, že zatim stojí nějaký experiment, který se odehrával v nějaké laboratoři, díky níž nastala na celé zemi nějaká "změna" (snad i v celém vesmíru)ještě moc nepřidá fakt, že jediný způsob jak zabránit další změně je zničení laborky-to ale nedává žádnej smysl, protože změna byla vyvolána lidmi a teď, když tam žádní nejsou má dojít k další ..to je dost nelogický ne?.(1.11.2008)

• - Scéna, v ktorej Bruno Lawrence bezcieľne blúdi prázdnymi ulicami a hrá na saxofón, je odkazom na jeho detstvo, keď ukradol jeden saxofón a neskôr ho kvôli výčitkám svedomia vrátil. (Karush)

• - Film je natočený na základe zážitku jedného amerického turistu na Novom Zélande, ktorý prišiel do centra Aucklandu v nedeľu ráno a nikde nikoho nebolo. Novozélanďania totiž majú vo zvyku na víkend odcestovať. (Karush)

• - Film byl natočen podle románu „The Quiet Earth“ od novozélandského spisovatele Craig Harrisona. (Haniczka)