Príbeh železničiara na úzkokoľajnej trati v horách, odohrávajúci sa v posledných dňoch pred oslobodením. (RTVS)

Flego

Chýbal mi tu väčší ťah na bránku, celý film mohol byť o 20 minút kratší. Jozef Króner je ako vždy excelentný. ()

majo25

Celý film stojí na Jozefovi Kronerovi a jeho velesympatickej postave vyslúžilého železničiara. Je s ním sranda a zároveň vytvára atmosféru teplého miestečka kdesi v zasnežených horách. Až na jeho nastávajúcu sú ostatné postavy skôr do počtu. Príbeh nemá silnejšiu linku - partizáni, pes, žena, gazdovanie - skôr sa len tak vlní. Trochu úsmevne pôsobí, že si na hlavnú postavu (starčeka) robí zálusk žena v stredných rokoch, hlavne keď ho už pred zasnúbením komandíruje. Škoda, že kvalita je skôr slabšia, a to aj na televízne spracovanie. Ale tempo má dobré, film ma nenudil. ()

gogo76

Jozef Kroner. Nič viac som nepotreboval vedieť, pretože na každý film s touto legendou, ktorý som zatiaľ nevidel si dám pozor a ustriehnem vysielací čas. Ak to nevýjde, ešte to do dvoch týždňov zachráni môj tv archív. Super vec inak. Kroner podáva ako vždy skvelý výkon, občas preletí vtipná hláška a jeho bývanie na samote mu spestruje iba jeho pes a Ida Rapaičová, ktorá k nemu občas zájde a nenápadne mu ponúka ženskú ruku do domácnosti a spoločnú budúcnosť. Lenže Jožimu je tak dobre, tak načo by sa ženil? Alebo dostane rozum? S blížiacim sa záverom tu partizánska premávka hustne, občas k nemu na samotu zablúdi Nemec a Joži už vie, čo má robiť. Dlho som rozmýšľal, či som niekedy videl Kronera so zbraňou v ruke...Napadol ma iba Jánošík. Tragický záver mi prišiel trochu narýchlo a filmársky nezvládnutý, ale pri tv filme som ochotný prižmúriť oko. 70%. ()

Johnny.ARN

Dráma, v ktorej sa nič nedeje. Kroner v snehu celý film bojuje viac so sebou samým ako s nepriateľom. Ja chápem o čom to malo byť a čo sa tým chcelo povedať, len je to proste nuda v zima ktorú drží len ten Kroner. 1 z 5 ()

slunicko2

Atmosféra horské vlakové zastávky. 1)  Nejlepší na snímku je vemlouvavá atmosféra odlehlé vlakové zastávky v horách._____ 2)  Lokálka byla zřejmě mimo provoz, protože za celý film jsem neviděl ani jeden pravidelný vlak, jezdili tam jen partyzáni pro gáblík._____ 3)  61letý Jozef Kroner tu dozajista nepodal svůj životní výkon, ale na to, aby zaujal, to stačilo. Líbil se mi 28letý Vladimír Obšil (medik) pro svou mladistvou jiskru. ()