Televízny muzikál zo študentského prostredia. (RTVS)

Radko

Televízny Musical, ako uvodzujú titulky na začiatku i na konci. Dixielandová musica, tanečníčky z kabaretnej Tatra Revue. Časť je nakrúcaná vo veľkoryso riešenom vestibule budovy tzv. Poštového paláca (Ústrednej poštovej správy, dnes sídle Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky). Krásna Soňa Valentová, jej amant Ivan Krajíček, správkyňa Maja Velšicová a dvaja starí, no detinsky naivní vrátnici: Jozef Kroner a František Dibarbora. Obsadenie skvostné. Dej ešte jednoduchší, ako v muzikáloch obvykle býva. Prekážalo aj neustále súdruženkovanie či ultrakonzervatívna morálka. Akoby ani neboli uvoľnené 60. roky, ale nejaká ultrakatolibanská spoločnosť, v ktorej sa vysokoškoláci musia pri návštevách slečien doprosovať autorít. Nuž a humor: podpriemerný, ako to už v slovenských televíznych formátoch býva. Top monológ: "Ja som ostražitý aj v spánku. To Vám vôjde, slečinka, do krvi. To si spíte, spíte ako zabitý a v krvi, v krvi to máte.". ()

slunicko2

Nezajímavé tehdy, nezajímavé dnes. 1) Film mi připomněl normalizační slovenskou zábavu, a to nejen obsazením (Ivan Krajíček), tancem jakoby z Koníčkovy stáje Baletu ČST, ale především jalovými pokusy o lehkou (velmi) komunální satiru a celkovou dějovou i ideovou vyprázdněností._____ 2) Každý človek má nějakú slabinu a já hrám na klavír. ()

retroslovak

Mne sa tento televízny muzikál veľmi páčil. Bavil som sa na pesničkách, na dialógoch, na stvárnení, celé to bolo veľmi príjmené a podarené. Ja osobne som v tom žiadnu chybu neobjavil. Pre mňa naprosto dokonalé. Teším sa, že to pred časom opäť RTVS - Dvojka zreprízovala. ()