poster

Night of the Ghouls

 • USA

  Dr. Acula

  (pracovní název)

Horor

USA, 1959, 69 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Campbell
  **

  Tohle mě teda moc nevzalo. On Wood ale musel vědět co dělá protože udělat ducha jako krásnou princeznu s uhrančivým pohledem chce hodně fantazie. A už jen intro s Criswellem bylo dost srandovní. Pak si to hraje na pomezí pokusu o dokument co se kdysi stalo a hororu, který moc nefunguje. navíc ti herci byly příšerný neustále čuměly jinam než měly, přehrávaly o stošest. Příběh je obyčejný a Ed Wood už s tímhle příběhem měl zkušenosti a i ted ho docela podělal. na druhou stranu to byla zase aspon sranda.(20.7.2012)

 • EdaS
  ****

  U Night of the Ghouls jsem se bavil podstatně lépe než u Bride of the Monster a o trochu víc než u Plan 9 from Outer Space - k dokonalé dementnosti osobního vyznání Glen or Glenda chybí ale přeci jen hodně. Bojím se, že na scénu seance ale už nikdy v životě nezapomenu - to je totiž esenciální Ed Wood, tak láskyplně ztvárněný ve výtečném Burtonově filmu. Ty čtyři hvězdičky jsou samozřejmě pouze v rámci Woodova vesmíru, génia můžete totiž porovnávat jen s ním samým. Závěrem jen citát z úplného konce filmu: "And now we return to our graves, the old and the new. And you may join us soon!"(9.4.2007)

 • kaylin
  *

  Myslím si, že jsem celkem zastánce Eda Wooda, ale tenhle jeho film už je opravdu příšernost. I když si myslím, že to je jen dáno tím, že jsem od něj viděl víc filmů a ono to časem prostě přestane bavit a je to v konečném důsledku jenom špatné. Tohle je prostě špatné a křeč v každém okamžiku, což je ale do jisté míry také pamětihodné.(21.12.2015)

 • berg.12
  ***

  V momentě, kdy rozcuchaný Criswell nemilosrdně zabodne svůj pohled hluboko pod úroveň objektivu a začne luštit předepsaný text, je vám jasné, že půjde o další dokonalý Edův flák. Myslím si, že neprávem opomíjený, osobně jsem se u něj bavil snad i víc než u "Nevěsty" (na DVD je její součástí jako bonus). Je to sice trochu rozvleklá a i na Wooda evidentně levnější detektivka, ale o zajímavé zvraty a herecké výkony rozhodně není nouze a ona scéna spiritistické seance patří rozhodně k jeho nezapomenutelným vrcholům. Ede, víš, ty ses měl asi vážně narodit v jiné době nebo na jiné planetě, ta Tvá prostě nemohla Tvého génia unést.(16.10.2006)

 • TERRORDROME
  ***

  Menej zábavné pokračovanie Bride Of The Monster, v ktorom sa do Lugosiho domu nasťahuje šarlatánsky chlap v turbane čo balamutí ľudí ktorí sa chcú skontaktovať s mŕtvymi príbuznými. Scéna s vyvolávaním duchov je najzábavnejším momentom filmu. Pri stole sedia okrem zákazníkov aj dáke kostry, okolo pobehuje ( za doprovodu smiešnych zvukov ) strašidlo v postelnej plachte, poletuje tam trúbka a niečo ako šálka a z tmy sa vynoruje ksicht nejakého debila čo cerí zuby a robí ksichty. Okolo domu sa pohybuje aj duch ženy ktorý občas niekoho zamorduje a samozrejme Woodov maskot Tor Johnson v roztrhanývh gatiach a s pripáleným ksichtom. Do toho nás Criswell obšťastňuje svojim hrôzostrašne nafukujúcim komentárom, aby bolo jasné že by nám pri sledovaní mala tuhnúť krv v žilách. Sem tam urobia prítomný nejakú tú hovadinu pre pobavenie diváka, ale inak je tento film už v podstate posledným zúfalým pokusom neúspešného režiséra po ktorom sa už definitívne potopil.(2.1.2011)

 • - Film Night of the Ghouls si musel na své uvedení do kin počkat až do roku 1983, neboť Edward D.Wood Jr. neměl dostatek financí na zaplacení laboratoří. Zajímavostí však zůstává, že muž, který je nakonec zaplatil, to udělal jen proto, aby finančně pomohl Woodově vdově. Film jako takový ho vůbec nezajímal. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace