Piano, The (studentský film)

Animovaný / Krátkometrážní / Hudební

Velká Británie, 2005, 2 min

Aidan Gibbons

Aidan Gibbons

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (19)

Prvoplánově mi zahrajte na city a nějakou tu slzu ze mě vyrazíte spolehlivě, myšlenka vzpomínek na důležité lidi a okamžiky se mi líbí, navíc tu melodii hraje i táta, jako být ta animace jen malinko hezčí, nebo kdyby ten vnuk měl králíka, tak tomu, navzdory vrozenému cynismu, dám možná i pět.(10.4.2013)

• PetrPan

Překrásná melodie, kterou by lépe doprovodil úplně jiný film.(9.4.2013)

To není fér, ta hudba sama o sobě dělá 90% atmosféry filmu :).(26.12.2012)

Skvostná hudba převzatá z filmu Amelie z Montmartru je nádherná sama o sobě. Tento studentský film z ní jen vysává celou tu nádheru. Sice smrt ženy a válka je smutná, ale animace a pointa příběhu jakoby nebyla. Za skladnu Comptine d'Un Autre Été 5*, ale za animovaný mini snímek pouze 2*.(18.9.2012)

• hous.enka

Tenhle film stojí na hudbě. Nebýt té hudby, je to jen pár nicneříkajících scén ze života jednoho muže. Tu hudbu miluju, ale v tomhle případě je to takový útok na city diváka - útok bez fantazie. A to se mi nelíbí.(22.5.2012)

• ABLABLABLA

Ne sorry, tohle ani Tiersen nezachrání od odpadu. Zde posuďte: https://www.youtube.com/watch?v=L4Lv1i4Qyz0(3.11.2013)

Při této klavírní skladbě mě vždycky mrazí v zádech. K životnímu příběhu toho starého muže, který ji hraje na piano, se hodila naprosto dokonale. Udělala příběh dojemným. To beru od autorů jako záměrné vydírání a hraní na city. Ovšem, nechci jim to žádným způsobem zazlívat. Postě mi to sedlo. Svůj účel to splnilo.(24.1.2013)

• togaf

Než se tam objevil ten malej capart, tak to bylo působivé zachycení útržků vzpomínek starého pána. Ale pak se to láme do jakési dojemné selanky. Škoda. A hudba je samozřejmě skvělá.(23.5.2012)

Nádherná hudba a na studentský film to je slušné (na to se musí taky brát ohled).(21.11.2011)

• Numinek

Souhlasím s většinou, že za většinu emocí může v tomto případě spíš hudba... mimochodem, fakt to byl jeho vnuk? Já myslela, že to byl on sám..(12.9.2014)

• Doudis19

Překrásná hudební melodie je to jediné, co stojí za řeč.(31.8.2012)

Podle mě je to krásný příběh. Klišé? City odkdy jsou klišé? Neznám podobný krátkometrážní. Ukradl song Yann Tiersena? Od studenta očekáváte aby ještě k tomu zkomponoval i hudbu? Já bych vybral tu samou hudbu. Jeden blbec, všichni za ním.(16.11.2013)

• Stružák

Vybrat dobrou hudbu a vytvořit nehezkou animaci staříka vzpomínajícího na dávné časy prostě nestačí…(23.1.2013)

Jsem otřesně sentimentální, takže... Ale nejenom kvůli tomu dávám čtyři hvězdičky. Dojmout lze většinou právě profláklými lacinostmi - a zde je to skutečně na hraně. Přesto však spojení emocionální hudby s koncentrovanou rekapitulací několika klíčových momentů života (manželka, válka, dětství a vnuk) je šťastným a "férovým" tahem na divákovo srdce. A díky kratičké stopáži nejsou tyto osvědčené motivy nevkusně zneužity, nýbrž pouze využity.(21.5.2011)

Neskutečně krásné...Hodnocení nechápu. Kdo má srdce, nemůže dát méně než 5*(21.11.2011)

Píše to tu sice každý, ale nemohu si pomoci, musím to sem napsat i já. V tomhle filmu je stěžejní hudba. Pouze ta vytáhla snímek alespoň do průměru.(10.4.2013)

Krásná hudba, opravdu nádherná..moc se mi líbil ten nápad s vracejícíma vzpomínkama. Kdyby byla ještě trošku jinačí animace, dala bych plný počet, takhle zasloužené čtyři. Ta hudba aah..(26.11.2011)

• Lollirot

Laciné, nedojemné, ubohé. Studentským filmům se (už) vyhýbám, ale občas se nechám zlákat a tenhle je jeden z těch zapamatovatelných v tom negativním slova smyslu. Ukrást tak pozoruhodnou skladbu jakou Comptine d'un Autre Été bezesporu je a narvat k ní rádoby dojemný obraz staříka, toť bohapustá nestoudnost. S animací se autor nepáral a nikde nenajdem špetku nějaké poetiky a tvůrčí originality, krom podřadného marastu je tu pouze a jedině onen silný hudební doprovod a obávám se, že vypnout při sledování obraz je to nejlepší co můžete udělat. Připomnělo mi to jeden podobně "zdařilý" pokus, kde je znát týž motiv znásilnění líbivých tónů v touze přijít na scénu s něčím co zaručeně sklídí ovace, s onou nepříjemnou skutečností, jakou je přítomnost vlastního neumu a absence sdělení (i když u druhého případu z odkazu by toto byly ještě ty nejmenší prohřešky). Ale když už má dílo lacině vtíravým způsobem hrát divákovi na city (čemuž se v zásadě nebráním), ať tak činí ve velkém stylu s důrazem na formální stránku - a naopak dokážu ocenit horší zpracování s výraznou myšlenkou, tady ovšem nevidím víc než odfláknutý domácí úkol... žádné vzdávání holdu, jen snaha přiživit se na úspěchu.(17.2.2013)

Moc hezké a příjemné.(6.11.2011)