poster

Piano, The (studentský film)

Animovaný / Krátkometrážní / Hudební

Velká Británie, 2005, 2 min

Režie:

Aidan Gibbons

Scénář:

Aidan Gibbons

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (19)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Prvoplánově mi zahrajte na city a nějakou tu slzu ze mě vyrazíte spolehlivě, myšlenka vzpomínek na důležité lidi a okamžiky se mi líbí, navíc tu melodii hraje i táta, jako být ta animace jen malinko hezčí, nebo kdyby ten vnuk měl králíka, tak tomu, navzdory vrozenému cynismu, dám možná i pět.(10.4.2013)

 • PetrPan
  **

  Překrásná melodie, kterou by lépe doprovodil úplně jiný film.(9.4.2013)

 • HellFire
  ****

  To není fér, ta hudba sama o sobě dělá 90% atmosféry filmu :).(26.12.2012)

 • SexyAjinka
  ***

  Skvostná hudba převzatá z filmu Amelie z Montmartru je nádherná sama o sobě. Tento studentský film z ní jen vysává celou tu nádheru. Sice smrt ženy a válka je smutná, ale animace a pointa příběhu jakoby nebyla. Za skladnu Comptine d'Un Autre Été 5*, ale za animovaný mini snímek pouze 2*.(18.9.2012)

 • hous.enka
  **

  Tenhle film stojí na hudbě. Nebýt té hudby, je to jen pár nicneříkajících scén ze života jednoho muže. Tu hudbu miluju, ale v tomhle případě je to takový útok na city diváka - útok bez fantazie. A to se mi nelíbí.(22.5.2012)

 • ABLABLABLA
  odpad!

  Ne sorry, tohle ani Tiersen nezachrání od odpadu. Zde posuďte: https://www.youtube.com/watch?v=L4Lv1i4Qyz0(3.11.2013)

 • blackrain
  *****

  Při této klavírní skladbě mě vždycky mrazí v zádech. K životnímu příběhu toho starého muže, který ji hraje na piano, se hodila naprosto dokonale. Udělala příběh dojemným. To beru od autorů jako záměrné vydírání a hraní na city. Ovšem, nechci jim to žádným způsobem zazlívat. Postě mi to sedlo. Svůj účel to splnilo.(24.1.2013)

 • togaf
  **

  Než se tam objevil ten malej capart, tak to bylo působivé zachycení útržků vzpomínek starého pána. Ale pak se to láme do jakési dojemné selanky. Škoda. A hudba je samozřejmě skvělá.(23.5.2012)

 • pufina
  ***

  Nádherná hudba a na studentský film to je slušné (na to se musí taky brát ohled).(21.11.2011)

 • Numinek
  **

  Souhlasím s většinou, že za většinu emocí může v tomto případě spíš hudba... mimochodem, fakt to byl jeho vnuk? Já myslela, že to byl on sám..(12.9.2014)

 • Doudis19
  **

  Překrásná hudební melodie je to jediné, co stojí za řeč.(31.8.2012)

 • Courtemanche
  *****

  Podle mě je to krásný příběh. Klišé? City odkdy jsou klišé? Neznám podobný krátkometrážní. Ukradl song Yann Tiersena? Od studenta očekáváte aby ještě k tomu zkomponoval i hudbu? Já bych vybral tu samou hudbu. Jeden blbec, všichni za ním.(16.11.2013)

 • Stružák
  *

  Vybrat dobrou hudbu a vytvořit nehezkou animaci staříka vzpomínajícího na dávné časy prostě nestačí…(23.1.2013)

 • IdaHutt
  ****

  Jsem otřesně sentimentální, takže... Ale nejenom kvůli tomu dávám čtyři hvězdičky. Dojmout lze většinou právě profláklými lacinostmi - a zde je to skutečně na hraně. Přesto však spojení emocionální hudby s koncentrovanou rekapitulací několika klíčových momentů života (manželka, válka, dětství a vnuk) je šťastným a "férovým" tahem na divákovo srdce. A díky kratičké stopáži nejsou tyto osvědčené motivy nevkusně zneužity, nýbrž pouze využity.(21.5.2011)

 • freeze.art
  *****

  Neskutečně krásné...Hodnocení nechápu. Kdo má srdce, nemůže dát méně než 5*(21.11.2011)

 • lubospoti
  ***

  Píše to tu sice každý, ale nemohu si pomoci, musím to sem napsat i já. V tomhle filmu je stěžejní hudba. Pouze ta vytáhla snímek alespoň do průměru.(10.4.2013)

 • terx
  ****

  Krásná hudba, opravdu nádherná..moc se mi líbil ten nápad s vracejícíma vzpomínkama. Kdyby byla ještě trošku jinačí animace, dala bych plný počet, takhle zasloužené čtyři. Ta hudba aah..(26.11.2011)

 • Lollirot
  *

  Laciné, nedojemné, ubohé. Studentským filmům se (už) vyhýbám, ale občas se nechám zlákat a tenhle je jeden z těch zapamatovatelných v tom negativním slova smyslu. Ukrást tak pozoruhodnou skladbu jakou Comptine d'un Autre Été bezesporu je a narvat k ní rádoby dojemný obraz staříka, toť bohapustá nestoudnost. S animací se autor nepáral a nikde nenajdem špetku nějaké poetiky a tvůrčí originality, krom podřadného marastu je tu pouze a jedině onen silný hudební doprovod a obávám se, že vypnout při sledování obraz je to nejlepší co můžete udělat. Připomnělo mi to jeden podobně "zdařilý" pokus, kde je znát týž motiv znásilnění líbivých tónů v touze přijít na scénu s něčím co zaručeně sklídí ovace, s onou nepříjemnou skutečností, jakou je přítomnost vlastního neumu a absence sdělení (i když u druhého případu z odkazu by toto byly ještě ty nejmenší prohřešky). Ale když už má dílo lacině vtíravým způsobem hrát divákovi na city (čemuž se v zásadě nebráním), ať tak činí ve velkém stylu s důrazem na formální stránku - a naopak dokážu ocenit horší zpracování s výraznou myšlenkou, tady ovšem nevidím víc než odfláknutý domácí úkol... žádné vzdávání holdu, jen snaha přiživit se na úspěchu.(17.2.2013)

 • Phoeniyx
  ****

  Moc hezké a příjemné.(6.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace