Reklama

Reklama

Terri má všetko a všetkých v paži. Odmieta sa zúčastňovať hodín gymnastiky, chodí stále v pyžame a sandáloch, číta si knižky v kôlni za domom a žije so svojim strýkom Jamesom, ktorý má Alzheimera. Je tŕňom v zadku učiteľov a stredobodom výsmechu spolužiakov, ale má to všetko stále v paži, a tak si ho jedného dňa pozve k sebe riaditeľ školy, pán Fitzgerald. Všetci očakávajú nápravu, avšak pán Fitzgerald bol kedysi úplne rovnakým vydedencom ako on. (sochoking)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (15)

freddy 

všechny recenze uživatele

Obézní teenager to nikdy nemá na základní škole lehké, ale záleží jen na něm, jak se adaptuje a jak se začlení do kolektivu. Mluvím z vlastní zkušenosti, také jsem po celou dobu studia na základce patřil mezi obézní děti, a tak je mi film svým tématem bližší, než by mi bylo milé, ale hlavní hrdina je zde naštěstí úplně jiný, než jsem byl kdysi já, takže jsem film mohl vnímat jen jako zajímavou psychologickou sondu do duše člověka, který se dobrovolně vymaňuje z kolektivu a který se tak, aniž by si to možná sám chtěl nebo dokázal přiznat, stává dobrovolným outsiderem. V určitých směrech hlavního hrdinu chápu, že se nechce příliš otevírat cizím lidem, i když jsou to spolužáci, a že je velmi obezřetný v navazování kontaktů se svými vrstevníky. A zde mluvím z vlastní zkušenosti, víte, ono když jste jiní než ostatní (v tomto případě obézní) a navíc v dětském věku, tak ta psychika tam pracuje takovými zvláštním způsobem, že jste mnohem více zranitelnější, takže logicky zvažujete, komu o sobě co řeknete a s kým navážete bližší vztahy, protože stačí jedno zrazení důvěry a vy se ocitnete totálně na dně. Nicméně já byl naštěstí v navazování kamarádství mnohem úspěšnější než hlavní hrdina, takže film jsem si užíval spíše jen jako obyčejný divák, který hlavního hrdinu chápe, ale mnohdy mu nerozumí. Film jako celek mě dokázal zaujmout, a i když jsem se chvílemi i trochu nudil, přesto si troufám označit film za zdařilý a uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy. ()

Saku 

všechny recenze uživatele

Pri cteni komentaru mam pocit ze film ostatni bud nepochopili (koments typu "videno stokrat", "tuctove vystaveny pribeh", "sam reziser nevi..." nebo "jednou sem se tam zasmal"), nebo nebyli v tom spravne rozpolozeni. Normalne to nedelam, a i kdyz k dokonalosti chybelo malo, stejne dam *****. Me totiz prijde, ze reziser vedel moc dobre. ()

Reklama

sochoking 

všechny recenze uživatele

No, ja mám rád filmy s vydedencami spoločnosti a s rôznymi týpkami v hlavnej úlohe a u tohoto to nebolo inak. Tieto filmy majú typický humor, ktorý je prehliadnuteľný väčšinou, ale o to veľkou bombou pre menšinu, ako i pre mňa a mne podobným hodnotiacim. Tým rád doporučím toto . ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nesednul mi Terri. Byl to abnormální lůzr a film si z něj dělal prdel snad každou scénou, která se ve filmu objevila. A jelikož mi nesedla hlavní postava, bylo těžký se aklimatizovat a vydržet u filmu do konce. Každopádně jsem to zvládl a nakonec musím říct, že to něco do sebe mělo. Přesto tenhle film je buď a nebo. Jiný východisko není. ()

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Přesně takovéhle "indiesundancenezávisléamerické" filmy mám rád. Měl jsem obavu z obsazení, protože Reillyho moc nemusím a onen metráček taky nevypadal dvakrát sympaticky, ale nakonec jsem byl hodně překvapen. Zahráno to bylo výborně. Co mě však na tomto filmu zaujalo nejvíc, byla ona v dobrém smyslu doslovná režie, kdy byla každá scéna dotažena do úplného konce. Slovní spojení "nikam nespěchat" režisér dotáhl na novou úroven a to mi velmi imponovalo, protože poklidné filmy jsou mými oblíbenci. Velice příjemné. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama