Legenda Korry - Kniha třetí: Změna (série)

Book Three: Change

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2014, 4 h 59 min

Komentáře uživatelů k sérii (1)

3. KNIHA - ZMĚNA: Uf... bál jsem se, že Korra bude mít sestupnou tendenci, ale třetí kniha naštěstí nejede podle předchozího mustru a vrací se kvalitou k té první (což není žádná dokonalost, ale fajn nadprůměr). Otevření portálů poměrně logicky způsobilo bordel ve společnosti (stále nechápu toto rozhodnutí). Jde však jen o úvod, protože na světě se díky světu duchů u některých jedinců objeví schopnost ovládat vzduch (ehm... náhodička, což?). Tenzin a Korra se dají do jejich hledání. Mezi novými vládci je i extrémistický Zaheer, který prchá z vězení a dává dohromady nebezpečné vládce prastarého řádu Rudý lotus, který chce samozřejmě natropit ve světě spoustu neplechy. Strukturou vyprávění je třetí kniha podobná té první. Tentokrát se ale konečně víc mrkneme do několika koutů světa (především říše Země a rodného města Lin, kde se seznámí s celým Beifong klanem). Záporáci jsou tentokrát největším kladem. Čtveřice Rudého lotusu velmi dobře reprezentuje každý živel a souboje jsou díky nim intezivní. Tahle temná banda fanatiků skutečně budí respekt a hrůzu. Jejich cíl má v sobě jisté kouzlo a pokřivenou logiku. Zaheer jako jejich vůdce je díky své filosofii dosud nejzajímavějším oponentem: vyrovnaný, inteligentní, silný a charismatický. Kdykoli tak dochází ke konfliktu s Rudým lotusem, víte že se budou dít opravdu velké věci. Rozhovor mezi Zaheer a Korrou pak patří k tomu vůbec nejlepšímu, co celá LOK nabízí. Výcvik airbanderů také potěšil, stejně jako předvedení Tenzinových schopností. Když k tomu připočtu cíl Rudého lotusu a jeho kroky, zvedám palec nahoru. To co v mých očích dělá tento příběh nejlepší částí Korry je již zmíněné a také hořkosladké finále. Nabízí totiž zajímavé možnosti pro poslední kapitolu a hlavně může konečně Korru v charakterizaci někam posunout. Což mě vede k myšlence, že to co se zde odehraje na konci, se vlastně mělo stát mnohem dříve. Animace a hudba opět skvělá v čele se značně temným tématem. Líbila se mi vedlejší linka Lin s odhalením její minulosti, méně pak Maka a Bolina (ale to už je standart). Celkové téma o rodině tu je dost silné a pomáhá lépe pochopit některé charaktery. Nemohu se ale zbavit dojmu, že takhle nějak se měli vyvinout postavy už v druhé knize. Místy lehce natáhnuté, ale celkově zábavné, tahle forma možná není moc originální, ale funguje. PS: hudba v samotném závěru je neskutečně nádherná a při soubojích Rudého lotosu zlověstně intenzivní! Za OST by si tvůrci opravdu zasloužli nějakou cenu. /70 %/(11.4.2018)