Alien Ant Farm: Busted

všechny plakáty
Hudební / Dokumentární
USA, 2006, 330 min

Hudební DVD americké rockové kapely Alien Ant Farm obsahuje průřez kariérou kapely od jejích začátků až po vydání třetího řadového alba v roce 2006. Na disku jsou k vidění všechny videoklipy k singlům, alternativní verze některých videoklipů a komentáře členů kapely k jednotlivým skladbám. Další materiál na disku sestává ze záznamu koncertu v německu z roku 2002 a dvouhodinového "behind the scenes" dokumentu o kapele. Videoklipy:
1.Smooth criminal
2.Movies (originál a alternativní verze)
3.Attitude
4.Sticks & stones
5.These days (originál a alternativní verze)
6.Glow
10.S.S. Recognize
11.Wish
12.Smooth criminal (GigaPudding)

GigaPudding

Várka videoklipů a tak je taková standardka všech hudebních dvd, takže ten nejpodstatnější obsah tohoto dvd je záznam koncertu a dokumentární Road to wreckage. Koncert je zahraný s velkým nasazením a až překvapivě zábavně. Zazní v něm skoro všechny písničky z prvního alba a je na tom vidět, že se kluci snažili a sypou to tam bez jakékoli vaty :). No a dokumentární video Road to wreckage ukazuje velmi zajímavé záběry z působení kapely. Například hned začátek tohoto dokumentu jsou záběry pořízené někdy v roce 1998 na jakýmsi zapadlým fesťáku v české republice :). A pak se klasicky postupuje až k současnému působení kapely a celý film je poskládán z rozhovorů a záznamů třeba ze studia a tak, ale hlavně velkou část tvoří taková "home videa", co si kapela točila během turné a při nahrávání sama. A právě v těchto home videech se ukazuje spousta vtipu a smyslu pro humor všech členů kapely a dalších lidí podílejících se na turné a nahrávání, ale hlavně se tam ukazuje velká míra exhibicionismu :). Na obálce stojí "Program contains nudity - lots of it - so you've been warned", ale fakt jsem nečekala, že to znamená necenzurovanou předváděčku frontmanova (a i jiných lidí) rozkroku ať už při provádění nějakých kanadských žertíků ostatním lidem v AAFbusu nebo třeba při kouření trávy a nalejvání se z beer bongu na ulici před autobusem a to všechno dole bez :) + ještě taky občas nějaké fanynky nahoře bez a tak. Takže koupě tohoto v místních obchodech prakticky nesehnatelného dvd se mi určitě vyplatila, protože to bylo fakt vtipné :). ()