Reklama

Reklama

V 60. letech minulého století přichází děda Hüseyn pracovat do Německa. O půl století později už mnozí členové jeho rozrostlé rodiny ani netuší, jestli jsou vlastně Turci anebo Němci. A tak děda kupuje dům v rodné Anatolii a všechny tři generace Hüseynovi rodiny -mimo jiné i mladá vnučka, která právě zjistila, že je těhotná, syn, který považuje Turecko za zemi třetího světa a manželka, která se těší na první dovolenou s německým pasem - vyrážejí do dalekého a neznámého Turecka. (Hingis)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

Kmotr 

všechny recenze uživatele

Almanya - vítejte v Německu není špatný film, ale není pro každého. Téma migrace a imigrace je zde podáno úpřímně s nadsázkou a humorem. Podařilo se velmi dobře propojit odlišné generace, které spojuje stejná kultura a tradice. Člověk musí znát odkud pochází, jak hluboké má kořeny, aby věděl, kdo vlastně je a v co má věřit. Komedie je pro mě příliš barvitě vyprávěná, lapidární, na debut celkem povedené, ale autorka postrádá intuici pro délku scén a jejich neustálé opakování. ()

bassator 

všechny recenze uživatele

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - VARIETY´S TEN EURO DIRECTORS TO WATCH - Deset evropských režisérů očima Variety (Almanya - Willkommen in Deutschland / ALMANYA / Almanya - vítejte v Německu) - Nesnáším takovéto přehrávání a násilný humor, bohužel... - 4. 7. 2011 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 20% ()

Reklama

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Formou více turecká než německá komedie, jejíž vtipnost a příjemnost nezakryje, že se v jádru jedná o případ dobromyslného kýče, jenž může mít hřejivou atmosféru jen díky tomu, že se skutečným problémům turecké menšiny v Německu vyhýbá nebo je (pravda, s humorem) trivializuje. Není pochyb o tom, že Almanya je reakcí na hysterické protiturecké výlevy jistých ideologických kruhů a jde ke cti jejím autorům, že neoplácí stejnou kartou a namísto toho se snaží (bez naříkání a s vtipnou nadsázkou) ukázat na řadu potíží s nimiž se turečtí gastarbaiteři museli vyrovnávat. A dočkáme se také prezentace předností turecké společnosti (silné rodinné vazby), spolu s čímž přichází i určité narušování či zlehčování stereotypů, které o Turcích na Západě panují. Například uvidíme, že únos nevěsty nemusí být zrovna vždy provázen násilím a utrpením, že ani chudí vesničané z jihovýchodu Anatolie nemají zcela nepřirozeně přiškrcenou sexuální morálku a že zpráva o nemanželském dítěti dcery / vnučka neudělá z každého Turka automaticky vraha. Negativní dojem z přílišné idealizace, která film posouvá mimo realitu a zbavuje jej možnosti být skutečným klackem na xenofoby, to ale smazat nemůže. ()

Toj 

všechny recenze uživatele

Docela zábavný film, který pojímá poměrně důležité téma ze zcela jiné perspektivy a zároveň velmi vstřícně vůči divákům. Trochu mi vadilo jak to bylo za každou cenu líbivé a milé. Jak se to v mnoha ohledech podobalo spoustě jiným komediím atd. Na druhou stranu pokud má film oslovit široké divácké spektrum, poskytnou jim nějaký jednoduchý vhled a třeba je pobídnout k toleranci a respektu k jiným kulturám, tak film zcela plní svůj účel. A to je v tomhle případě asi důležité. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

téměř pětihvězdičkový film o konfrontaci německé a turecké mentality a návratu ke svým kořenům. Jako správně natočený film dokáže pobavit, zahřát u srdce a taky dojmout - takže můžu jen doporučit a není důvod víc komentovat. Možná jen, že jsem ho měl vyhlídnutý už dávno a jen jsem čekal na titulky - tudíž moc díky "tkimitkiy" [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Galerie (36)

Reklama

Reklama