Almanya - vítejte v Německu (festivalový název)

• Německo

Almanya - Willkommen in Deutschland

Almanya: Welcome to Germany

Almanya - vitajte v Nemecku

Komedie / Drama

Německo, 2011, 101 min

Almanya - vítejte v Německu není špatný film, ale není pro každého. Téma migrace a imigrace je zde podáno úpřímně s nadsázkou a humorem. Podařilo se velmi dobře propojit odlišné generace, které spojuje stejná kultura a tradice. Člověk musí znát odkud pochází, jak hluboké má kořeny, aby věděl, kdo vlastně je a v co má věřit. Komedie je pro mě příliš barvitě vyprávěná, lapidární, na debut celkem povedené, ale autorka postrádá intuici pro délku scén a jejich neustálé opakování.(9.7.2011)

téměř pětihvězdičkový film o konfrontaci německé a turecké mentality a návratu ke svým kořenům. Jako správně natočený film dokáže pobavit, zahřát u srdce a taky dojmout - takže můžu jen doporučit a není důvod víc komentovat. Možná jen, že jsem ho měl vyhlídnutý už dávno a jen jsem čekal na titulky - tudíž moc díky "tkimitkiy" [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](4.8.2013)

Ano... je pár věcí, které ve filmu miluji. Tady se jich sešlo dokonce víc najednou. Dvě časové linie, bravurně zvládnuté. Palčivé/nepříjemné téma podané s lehkostí. A abych nezapomněla moje oblíbené multi-kulti. Nejspíš sem při hodnocení trochu neobjektivní, má na tom podíl delší pobyt v Mnichově a Norimberku, kde je právě velmi slavná Turecka komunita. Nejde to jinak ale musím dát 5/5, film se také dostal mezi mých top 10.(6.6.2012)

• bassator

46th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2011 - VARIETY´S TEN EURO DIRECTORS TO WATCH - Deset evropských režisérů očima Variety (Almanya - Willkommen in Deutschland / ALMANYA / Almanya - vítejte v Německu) - Nesnáším takovéto přehrávání a násilný humor, bohužel... - 4. 7. 2011 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 20%(19.8.2011)

Závažná témata nemusí být vždy podávána s kamennou tváří, k pochopení problému lze dojít i skrze humor. Tak je tomu právě v případě snímku Almanya. Poetické zpracování neubírá nic na vážnosti tématu. Naopak dává prostor k zamyšlení místo toho, aby šokoval a nutil tak diváka k souhlasnému přikyvování. Film sází na mezigenerační a kulturní problémy, ze kterých vzniká většina komických scén. Nutno podotknout, že taková sázka se vyplatila. Pro mě osobně, po dlouhé době komedie u které jsem se od srdce zasmál. [MFFKV 2011](28.7.2011)