Reklama

Reklama

La Source des femmes

  • Itálie Sorgente dell'amore, La (více)
Trailer

Obsahy(1)

Děj příběhu nás zavádí do malé vesničky kdesi mezi severní Afrikou a Blízkým východem. Ženy zde chodí pro vodu k prameni, který se nachází až vysoko v horách. Tuto nerovnou tradici hodlá zlomit mladá Leila, jež navrhne ostatním ženám zahájit "sexuální stávku". Dokud se muži o vodu nepostarají, nebudou moci počítat se žádným mazlením a něžnostmi... (claudel)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (12)

hygienik 

všechny recenze uživatele

Prameň žien je remakom Helmerovho filmu Absurdistan. A ten je remakom ešte starších filmov. Problém remaku je, že je to vždy lotéria a diváci ho konfrontujú s jeho predchodcom. Tento bol menej vtipný ako Helmerov, aspoň podľa mňa. Mihaileanu bol pre mňa až dodnes posledným režisérom, "ktorý nenatočil nudný film." Neviem, čím ho táto látka tak zaujala, hoci je pravda, že sila a praktickosť ženy je dosť častým, aj keď okrajovím motívom jeho tvorby. Dúfam, že tento film nesignalizuje, že mu dochádza para. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Předesílám, že nejsem feministka, K máločemu mám tak daleko, jako k popírání faktu, že, slovy tohoto filmu, Bůh nestvořil muže a ženy stejné. Jenže, jak tu také zazní, muži a ženy mají žít vedle sebe, ne aby muži byli nahoře, poroučeli a rozkazovali a ženy poslouchaly a plodily. Existuje označení těch, kteří tohle nepobírají. Těm se, milé děti z pomocné školy, říká idioti. Ve světě, kde se děti rodí mrtvé nebo umírají záhy po narození, protože jejich matky jsou sedřené a vysílené, nebo se poraní během těhotenství při fyzicky náročné práci, zatímco jejich manželé, otcové těch dětí, se vyvalují v čajovně a vedou plytké řeči, je něco radikálně v nepořádku. V takovém světě je třeba mužům (navíc až asi na pět výjimek šeredným jak pondělní ráno) nakopat jejich líné zadnice, aby se pohnuli a začali něco kloudného dělat. V daném případě zajistili vodovod do vesnice. Muži tedy statečně, někteří s bičem v ruce, vzdorovali, nakonec však ustoupili z té směšné pozice, kterou mylně nazývají hrdostí, a jednou v životě skutečně něco udělali. Aby to nevypadalo tak černě, manžel hlavní hrdinky (jedna z těch výjimek stran vzhledu) byl bytostí citlivou a myslící, stejně tak jako její první láska, muž, který se čirou náhodou velmi příhodně objevil, jako protiváha její zatrpklé a žárlivé tchýně tu byl moudrý velkorysý tchán a, jako definitivní zadostiučinění pro uskřinuté mužské dušičky, dokonce i shovívavý imám. Tenhle film není komedií v pravém slova smyslu, není to ženská bojůvka za imaginární rovnost, která je biologicky nemožná, je to prosté sdělení pravdy, že když jde o prospěch všech, musí se všichni taky zatraceně snažit. ()

Reklama

HarryB 

všechny recenze uživatele

In a remote and primitive patriarchal village between the North of Africa and the Middle East, the land has dried and the women traditionally brings water from a distant fountain to their houses while the idle husbands drink tea in the bar. The educated Leïla (Leila Bekhti), who is the wife of the local teacher Sami (Saleh Bakri), begins a love strike movement among the women, supported by the elderly female, to force the men to bring water to the village. There is a strong reaction from the brutal men, It is about a group of courageous women who are about to challenge the status quo of their village, the story is a combination of drama and comedy in precise doses to make the viewer think, and exposes the situation of women not only in some Muslim countries but also in poor worldwide areas where ignorance still prevails. ()

Pevek2 

všechny recenze uživatele

Celkem zrucne natocene a ta marocka kultura ma cosi do sebe. Potiz je, ze se na ni autori divaji ponekud schematicky a ponekud zvrchu, takze avizovanou pohadku nahrazuje kolonialni pohled se vsim vsudy. Ten mel Helmer v Absurdistanu taky, ale alespon mel nejakou stylizaci okolo a obcas vtip. Byl bych zvedav, co by si Mihaileanu pomyslel, kdyby nejaky Francouz vzal toho Lysistrata a natocil ho mezi rumunskymi "burany" v horach, no anebo rovnou nejaky American ve francouzskych Pyrenejich? ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Katalyzátor deju filmu je v podstate triviálny, no určite mal parádny potenciál na spoločenskú drámu s mierne feministickým podtónom. Bohužiaľ, scenár bol až príliš jednotvárny, bez poriadneho spádu, takže ja osobne som sa pri tomto filme celkom nudil a akosi márne som čakal, kým sa to celé rozbehne. Mám pocit, akoby to celé bolo neustále v tom istom kolotoči. Pekné scenérie, aj výprava, ale po epickej stránke to bolo dosť biedne. Ani dialógy neboli žiadne terno. Záhadou pre mňa zostáva, ako to môže mať tak vysoké hodnotenie. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama