Epizody(52)

peeko

Celkem dobré, ikdyž oproti originálu značně zkrácené, moc hrrr a s jediným cílem. Ale není divu, když tvůrci dělali "PR" nadcházejícímu MS ve fotbale konanému právě v Japonsku a Korei. Howg ()

Kwaichi

Tsubasa Ozora ma svojho času, keď som to sledoval ešte na RTL 2 dosť motivoval k hraniu futbalu a vyvíjaniu športovej aktivity, za čo som mu veľmi vďačný. Jun Misug je môj najobľúbenejší anime futbalista, hneď za ním nasleduje Tsubasa Ozora a brankár Genzo Wakabayashi. ()

provitamin

takže mám za sebou komplet 52 dielov (okrem jedného ktorý som nenašiel), takže môžem zodpovedne zhodnotiť tento produkt japonskej anime tvorby. ale najprv musím konštatovať, že tento príbeh s príbehom o Benžaménovi nemá nič spoločné, toto je niečo úplne iné. začnem s pozitívami. seriál mi nevadil hlavne zo začiatku keď sa to celé rozbiehalo a bavili ma juniorské MS vo Francúzsku, som si užíval najmä semifinále a penaltový rozstrel, ale aj zápas proti Schneiderovi (chyba v titulkoch, po nemecky nie je Schnyder, ale Schneider). a teraz k tým negatívam. Japončíci sú strašní extrémisti. napr. hráč Misugi, ktorý má vrodenú srdcovú vadu, hrá proti Tsubasovi celý zápas, pričom viackrát sa chytá za srdce, viackrát spadne na zem, ale vždy z posledných síl vstane a hrá ďalej, lebo Tsubasu musí poraziť. alebo aj samotný Tsubasa. v jednom turnaji je zranený a napriek tomu nastúpi v ďalšom dueli, pričom Japončíci sa vyžívajú v tom aký je on hrdina, detail kamery ako ho viackrát bolestivo narazia, v bolestiach spadne na zem, ale vždy sa hrdinsky postaví a hrá ďalej. no a vyvrcholí to v posledných sekundách riadneho hracieho času, kde z bolestí odpadne. prevezú ho do nemocnice, pričom zápas zatiaľ pokračuje bez neho v predĺžení. keď sa v nemocnici preberie a zistí čo sa stalo, odíde z nemocnice a príde na ihrisko a pokračuje v zápase. tak toto už pokladám za vrchol debility, ktorý robí z detí idiotov. ďalšia vec, jeho priateľka alebo fanynka Sanae. od detstva mu fandí a neskôr je z neho celá nadržaná a on musí byť asi teplý že jej nedá za 52 dielov ani jednu pusu. (hold možno v tých dvoch dieloch čo som nevidel). ďalšia vec, absolútne ma nebavil seriál potom ako sa skončili juniorské MS. týka sa to Tsubasovho pôsobenia v Brazílii, v Barcelone, ale ani Huegovo pôsobenie v Piemonte. jediný svetlý moment týchto dielov bol zápas Wakabayashiho Gruenbaldu proti Schneiderovmu Routbergu, pričom Wakabayashi je asi moja najobľúbenejšia postavička z tohto anime. ďalšia vec, nemám rád brazílsky, španielsky a asi celkovo južanský futbal a obzvlásť nemusím Barcelonu, takže asi aj to prispelo k môjmu odporu k druhej polke seriálu. ďalšia vec čo mi vadila, bola že mužstvo, resp. kľúčový hráč mužstva proti ktorému nastupoval Tsubasov tým bol vždy najlepší na svete, resp. jeden z najlepších a vždy bolo zdôrazňované, aké ťažké ich bude poraziť. ďalšie negatívum sú nepochybne stupidné dialógy, napr. "s mojou ohnivou strelou porazím Tvoju lomenú strelu a stanem sa najlepším futbalistom". ukončenie seriálu je nečakané. celý čas sa spomína príprava na záverečný svetový pohár a človek by čakal, že sa ním aj seriál ukončí. avšak seriál končí keď hráči vybiehajú na 1.zápas svetového pohára proti Brazílli, pričom na lavičke súpera sedí Tsubasov dávny kamarát a učiteľ Roberto Hongo. ()