Školák Prateek (Armaan Verma) nepovažuje svého otce za hrdinu, spíš se za něj stydí. Požádá ho, aby vytvořil počítačovou hru, ve které vždy zvítězí padouch. Otci (Shahrukh Khan) se to sice nelíbí, ale pro svého syna by udělal vše. Navrhne tedy, aby příští hra, kterou společnost, v níž pracuje, vyvíjí, zvolila za neporazitelnou postavu hlavního záporáka. Jeho návrh je přijat a na předváděčce sklidí hra úspěch. Ra.One (Arjun Rampal) ale dokáže překročit hranice hry a dostat se do reálného světa. Chce vyzvat k souboji na život a na smrt Prateeka, prvního hráče, který s ním bojoval. Chlapcův otec ale ukáže, že pro záchranu svého syna je ochotný udělat cokoliv. (rikitiki)

Trailer

Vavča

Sharukh Khan jako tvůrce pc her vytvoří ultimátního záporáka, který svými schopnostmi zvládne všelicos. Na indické poměry velmi odvážný snímek, který se pouští do hodně odbržděných akčních scén a speciálních efektů, akční film s prvky scifi, rodinného dramatu i komedie, nemyslím, že takový mix je běžný i tam (přesto  žánrově masala jak vyšitá). Podle mě výjimečný indický snímek se skvělým obsazením (včetně dětského herce), nemluvě o guilty pleasure úvodu, kde se mihnou další slavní herci. Film je z doby, kdy ještě superhrdinů nebylo plno, navzdory času nepůsobí jako chudý  a nedokonalý příbuzný, ani vedle současných amerických nebo čínských produkcí. Zábavná rodinná oddechovka se spoustu akce, byť taneční čísla mě kromě jednoho moc nechytla. Indické diváky film nechytl, ti západní byli zaujati, takže je to jeden z možných filmů pro naprosté začátečníky. ()

nash.

Další uvolněná bollywoodská ujetost, kterým v poslední době přicházím na chuť. A tahle byla navíc skvělá. Od úvodní scény až do závěrečných titulků jsem se skvěle bavil. Akční komedie, která je po celé 2,5 hodiny rozjetá jako lokomotiva (na kterou mimochodem taky dojde), zábavně ztřeštěná, ve všech ohledech přehnaná, ale přitom ne trapná. Spíš uvolněná, hravá a zavalená nápady a vtípky, které tvůrci chrlí s bezprostřední, téměř dětinskou radostí snad v každém okamžiku. Všechny scény, dokonce i ty nejbanálnější, jsou až furiantské, přitom každá sama sebe nějakým bláznivým způsobem shazuje. Desítky skvělých hlášek, odkazů na hollywoodské trháky a žánrová klišé. To vše okořeněno několika chytlavými písničkami, které nebourají tempo, ale naopak dokonale do filmu padnou. Tak tohle jsem určitě neviděl naposledy. ()

Rominator

Bojovník Ra.One se dostává z počitačové hry do reálného světa a chce zabít hráče, který se mu dokázal postavit, porazit ho může pouze G.One... Těch filmů, kterými se tvůrci inspirovali, bude více, ale mezi prvními člověka napadne TRON: Legacy nebo Terminator 2. Z úst programátora Shekhara (Shah Rukh Khan) zazní fráze "I'll be back" / "Já se vrátím". V cameo roli se ve snímku objevil Rajinikanth jako robot Chitti, který má vlastní film Enthiran (2010). ()

Niktorius

Pevné produkční vedení Shahrukha Khana a jeho ženy Gauri naštěstí udrželo režisérského patlala Anubhava Sinhu, autora několika filmových katastrof, v kolejích přijatelné kvality, ač zejména akčním scénám by vypilovanější režie určitě prospěla (přiznávám, že parodický úvod mne svou křečovitostí dost vyplašil). Není divu, že v Indii je Ra.One zároveň milován i nenáviděn - patří do totiž do identické škatulky jako podobně rozporuplně přijaté filmy Race, Tashan, nebo (plánovaná) trilogie Dhoom - přináší plný kopec bollywoodsko - hollywoodské zábavy, která je dočista eklektická a 'mindless', ale taky sympaticky fanouškovsky ztřeštěná a velmi profesionálně natočená. Zejména v tomto ohledu se Ra.One má čím chlubit, protože tolik působivých a kvalitních speciálních efektů se v jediném indickém filmu zkoncentrovalo poprvé. A jelikož sám Shahrukh kvůli filmu založil speciální trikové studio, tak určitě ne naposled. _____ Jako můj filmový vánoční dárek Ra.One určitě potěšil, za což mu s radostí uděluji řád Tří hvězdiček a půl._____ Více v mojí recenzi. ()

Fr

,,DÁMY A PÁNOVÉ. BARRON INDUSTRIE PŘEDSTAVUJE...JEDINEČNOU A VELKOLEPOU HRU....RA.ONE“..... /// Tož nevím.... něco Indickýho jsem už viděl. (A viděl.) A celkem se bavil. Pravda, zatím se nikdy nedostal zloduch (předtím nikdy nevídanej) mezi (pracující) lid. Šířit teror a takový ty věci co zloduši dělaj. Taky se taťka nevoblíkal jako Jackson (ten mrtvej, Majkl – myslím...) a máma nechtěla píchat s počítačem (nebo s jedničkou? Nebo s nulou? Nebo s voběma?.... jsem z toho....) Na votravný popěvky (po všech těch třech filmech se mi zdaj všechny stejný...) mám ,,F.FWD“ a bez nich vidím celkem zajímavej rodinnej film, jenž udělá radost všem mladistvejm delikventům, co trávěj školní čas u počítačovejch her. Ti budou hotový z interaktivního obleku a spousty herních sekvencí (i z nástupu světa Matrixu... – tak mě napadá, že si Indové začínaj vykrádat už i svoje filmy). Rodinný zábavě odpovídá i humor a tak v konečným napomádovaným výsledku, mě takový Immortals připadaj jako drsná zábava. GAME OVER! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem českej filmař a z úvodních titulků CHCU zjistit, kolik sponzorů zaplatí MŮJ film. 2.) Matrix by byl mým nejoblíbenějším filmem...., kdyby se v něm víc zpívalo! 3.) Zjistím, že herní chety jsou (de facto) dílem Božím! 4.) Thx za titule ,,TarXp“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE **** NAPĚTÍ * ()

• Film obsahuje víc jak 3 500 speciálních efektů. (Conspi)
  • Dvěmi skladbami složenými přímo k filmu přispěl i R&B zpěvák Akon. (Conspi)
  • Vedlejší role Akaashi byla původně nabídnuta Jackiemu Chanovi. Ten ji však odmítl a roli získal Tom Wu. (Raztubyl)