SuckSeed Huay Khan Thep

SuckSeed

Komedie / Romantický / Hudební

Thajsko, 2011, 130 min

• Brodequin

U mě bohužel... Popravdě jsem to ani nedokoukal, možná někdy. Já prostě nedokážu překousnout to jejich asijský neustálý řvaní a hlasité výjevy a výlevy, hlasitý brekoty, uhozený postavy... mi tam všichni přijdou jak z ústavu. A ještě k tomu hlavní postava - kluk, co má denodenně naděláno v kalhotech, když má jenom pozdravit dívku svých snů. Myslel jsem že u toho vydržím a že se zabavím, ale když se přes hodinu vlastně nic nedělo, tak jsem to skončil. Tam v podstatě první hodina je o ničem. Dějově prázdné, občas se člověk zasměje, ale toť vše... za mě je to takových 3-. A to jsem jim trochu nadržoval. :-) EDIT: tak jsem to nejak doklikal nakonec.. a... musim jit niz... tohle je opravdu nehorazne trapny film :-D Ten falesny zpev mi fakt drasal usi!!!(28.1.2012)

• Tyckin

Písničky většinou naprosto neposlouchatelné, humor typicky thajsky ulítlý (zde snad ještě víc než obvykle), romantika poměrně nevýrazná, délka únavná. Celý film se drží standardního zaběhnutého schématu aniž by nabídl cokoli navíc, takže mne opravdu dost nudil.(12.1.2019)

Nejspíše doposud nejlepší thajský film co jsem viděl. Až neuvěřitelné, že tohle natočil stevard Thai Airways jako svůj debut. Stylově natočená hudební komedie, na které je vidět že si režisér opravdu vyhrál s každým detailem. Navíc opravdu vtipná během celé, více než dvouhodinové stopáže - některé scény, obzvláště první koncert skupiny, jsou témeř geniální :) Příběh není kdovíjak originální, nicméně film stojí především na skvěle zahraných hlavní postavách, obzvláště na cvoku Khungovi a oběti jeho pochybných nápadů, Pedovi - výrazy jeho tváře v některých situacích jsou dokonalé. Dost originální jsou klipové hudební vsuvky, ve kterých se po boku hlavních hrdinů objevují nejznámejší thajské skupiny posledních deseti let, od Sek Losa po v současnosti nejpopulárnější Bodyslam. Soundtrack je fakt povedený, thajskou hudbu jsem nikdy moc neposlouchal, nicméně po shlédnutí SuckSeed jsem si musel sehnat pár alb.(1.11.2011)

Potrebujem ťa, chcem ťa, ľúbim ťa. Filmový kokteil komédie, romantiky, frašky, drámy hudby alá Thajsko, ktorý napočudovanie funguje perfektne. Traja bláznivý teenageri a okúzľujúca Earn priviali do filmových vôd čerstvý vietor a Suckseed právom titulujú ako jednu z najlepších komédií roka 2011.(11.12.2013)

• - Režisér Chayanop Boonprakob původně natočil několik krátkých filmů o skupině SuckSeed během svého studia na univerzitě. Přestože vystudoval obor režisér, rozhodl se po studiu stát se stevardem u Thai Airways, aby měl příležitost cestovat a poznat nové země. Po dvou letech ho však kontaktoval producent Jira Maligool, který byl jeho filmy nadšen, a přesvědčil ho, aby natočil celovečerní verzi. (Raztubyl)

• - Ve scéně, kdy si na počítači Ped (Jirayu La-ongmanee) píše s Earn (Nattasha Nauljam), je vidět, že její příjmení je Morrison. Nauljam, která Earn ztvárnila, je ve skutečnosti dcera slavného thajského kytaristy Laema Morrisona. (Raztubyl)

• - Ve scéně, kdy se Ped (Tonhon Tantivejakul) a Khung (Tanat Palakul) ještě jako malí baví o hudebních žánrech, zmíní Khung (Tanat Palakul), že existují jen dva, a to RS a Grammy, což jsou názvy dvou největších hudebních vydavatelství v Thajsku. (Raztubyl)