Do Říma s láskou

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA / Itálie / Španělsko, 2012, 112 min

Nepatřím k nekritickým obdivovatelům Woodyho Allena. Chtěl jsem nějakou nenáročnou komedii. Začátek je neslaný nemastný, změní to až příchod Penelope a následně Ellen, které jsou příslibem zábavy. A některé okamžiky se vážně povedly. Filmu navíc moc prospívá, že Allen dokáže ve správnou dobu šokovat. Jedná se o několik nezávislých příběhů, které se někde protnou. Líbí se mi poselství filmu – každý člověk chce to co nemá; příležitost dělá zloděje. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 5 | humor 3 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 6(24.4.2013)

• verbal

Do Říma s láskou, z Říma otrávený, nesraný a s otlačenou prdelí. Ve sedmasedmdesáti už by se měl člověk soustředit spíše na udržení moči a zkoušení nějakého slušivého kvádra do truhly a ne točit filmy za každou cenu! Nejproslulejší neurotický šereda dal světu nepochybně spoustu zábavy, orginality a stal se kultem, nicméně jsem toho názoru, že odcházet se má "na štítě". Jakmile jeden začne ucrkávat tolik milovanou ironii do inkontinenčních plen a zapomínat, do kterého šuplíku mu strčil ten Němec jeho úžasný sysel pro tumor, je nejvyšší čas vybrat si nějaký ultraluxusní dům s pičovatelskou službou a strávit tam zbytek dní slintáním nad fotkami polonahých třináctek. Zvyklý na jeho vysoký standard teď přemýšlím, jestli Wúdy už jen senilně rekapituluje, nebo dostal grant z Centro si Turismo, aby s pár profláklýma držkama narychlo splácal turistického průvodce mezi sedmi pahorky, který skryje dusivé výfukové plyny kolem chátrajícího Colosea a smradlavé splašky v Tibeře. O nic jiného se totiž nejedná! Já se chtěl, kurva, smát, a ne čumět na pár nedopečených, nudných postaviček a jejich unylé sexuální interakce mezi Fontánou di Trevi a Forem Romanem, na hony vzdálené mistrově dřívější invenci. Stařík už se nám holt kompletně vystříkal a já si příště pustím raději nějaké cigánské homosexuální porno s názvem "Do Roma s láskou". Nikdy bych neřekl, že někdy budu muset ohodnotit Allenův film jen jedinou, scvrklou, upocenou rudou hvězdou a to ještě s odřenýma koulema. Doba je zlá!(2.1.2013)

Další z mnoha zaměnitelných Allenových filmů, které si točí při svých evropských výpravách za dotacemi na podporu kinematografie. Jsou to tři anekdotky, které příjemně vyplní čas, ale nevyprávějí nic o Římu, Italech a lidech vůbec. Postavičky těchto Allenových filmů jsou neživotné, bez vlastností, slouží jen k vyprávění krátkých příběhů pro mírné pousmání.(22.1.2016)

Neurotický dědoušek Woody baví i v kulisách Apeninského poloostrova, jde však pouze o několik veselých momentek, všechno ostatní je podivně křečovitá patlanice, za kterou by se nemuseli stydět ani pejsek s kočičkou. Jako by si psaním scénáře mistr krátil dlouhou chvíli během koncertního turné svého jazzového bandu a hlavou mu šly vzpomínky na Felliniho, Sophii Loren a Prázdniny v Římě, nebo co… Nechápejte mě špatně. Hluboce smekám před autorovou schopností napsat i po tolika letech aktivní tvorby a stozích (nejen filmových) dialogů bravurní slovní výměnu či přesně padnoucí hlášku. Nelze však nevidět, že jinak ten film dává asi takový smysl jako texty Richarda Krajča nebo zvyšování daní ze strany pravicové vlády. Bojím se, že nebýt genia loci „věčného města“, nebylo by to koukatelné. A ještě něco: umaštěný trpajzlík Ellen Page jako neodolatelně supersvůdná supersvůdnice, které neodolá ani ten poslední eunuch?! Někdo z castingu by měl přijít o prémie. Ty dvě holky si měly vyměnit role, Eisenberg je dřevo, tomu by to bylo, myslím, stejně jedno.(20.8.2012)

• Xmilden

Woody Allen není moje krevní skupina, přesto jsem našel odvahu a kouknul na jeho putování, tentokráte, Římem. Bohužel jsem se chvílemi docela povážlivě vrtěl a jednotlivé příběhy, které jsou sice milé, mě zase tolik nezaujaly. Přemýšlím že další jeho snímek raději vynechám, protože si tento velikán světového filmu nezaslouží abych mu snižoval hodnocení. 45%(24.11.2012)

• - Woody Allen se tímto snímkem vrátil po 6 letech na filmové plátno. Naposledy si zahrál roli ve svém filmu Sólokapr (2006). (žvanimírek)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v talianskej metropole Rím, ako napríklad Piazza della Repubblica, Via Pietro de Coubertin 30, Piazza Mattei 6, Piazza del Popolo, Via delle Tre Pile 30 alebo Piazza Venezia. (dyfur)

• - Původně se film měl v originále jmenovat The Bop Decameron. Pracovní název byl pak The Wrong Picture. (žvanimírek)