Do Říma s láskou

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA / Itálie / Španělsko, 2012, 112 min

Ďalší Woodyho film! Tento suchý fakt by sám o sebe mohol stačiť, pretože je to vždy taký malý sviatok (aspoň pre mňa:). Čakať od Woodyho zázraky už asi nikto normálne uvažujúci a poznajúci predchádzajúcu tvorbu očakávať nemôže (resp. môže a bude asi sklamaný).To Rome with Love potešilo najmä samotnou účasťou Woodyho po dlhšom čase, snáď nie naposledy. Film ako taký je zlepencom výborných a nápaditých dejových línií (sprcha - FENOMENÁLNE!, línia s Robertom Beningnim,) rovnako tak málo podarených a umelo silených línií (story okolo Eisenberga, talianskeho páru), pričom takú účasť Aleca Baldwina považujem za ťažký fail a iritujúcu zbytočnosť. Woodyho geniálne hlášky tentokrát treba viac hľadať, ale kto hľadá nájde... Napriek tomu, že môj dojem je rozpačitý, už teraz sa teším na ďalší film:)(26.11.2012)

• StarsFan

Allenův první film, který mě nebavil. Povídky postrádají jakékoliv kouzlo, vtipné pasáže nefungují, vývoj děje je nudně plochý a k polovině postav jsem nedokázala cítit sebemenší sympatie. Pokud chcete vidět nějaký Allenův film, který oslavuje krásy Evropy, pusťte si radši Půlnoc v Paříží. A pokud toužíte po Woodyho pohledu na život slavných osobností, dejte raději přednost Celebritám (ve kterých měl, shodou okolností, původně hrát hlavní roli také Alec Baldwin).(20.9.2012)

,,ŽIVOT JE NĚKDY KRUTÝ. A ŽIVOT JE TAKÉ NESPRAVEDLIVÝ. I KDYŽ JSTE SLAVNÝ A BOHATÝ... ANEBO CHUDÝ A NIKDO VÁS NEZNÁ. TAKŽE KDYBYCH SI MOHL VYBRAT... BÝT BOHATÝ A ZNÁMÝ JE ROZHODNĚ LEPŠÍ.“..... /// Američanka jede do Říma a potká okouzlujícího Itala u fontány … no jako v těch červenejch knihách. Pak zamilovanej páreček, pak další páreček, pak …. prostě obyčejní lidé potkávaj ty slavný, odhalujou se památky, slavný árie, někdo prožívá trapas, jinej se zas připravuje vstoupit do víru vášně a ten zas prožívá ten nejabsurdnější sen (nebo skutečnost?). Řím a Allen mají svoje erotický a absurdní kouzlo a plní tajný a vysněný fantasie chlapů od 18ti do 100 (???) let. Smyslnej Řím plnej neřesti a pochybnejch (ne úchylnejch!) lidskejch vlastností. Černo-vtipná, lehce přehánějící milá píčovina s dobrým castingem a plná příběhů, vyprávěná (řek bych) s láskou. Mě tyhle Allenovky plný spontánně chybujících lidí, stárnoucích mužů (a mladejch žen) vcelku bavěj. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pochopím, proč má soused v obejváku sprchovej kout. 2.) Chcu vidět oblíkat Penélope Cruz kalhotky (takový ty provázky, jak v nich je určitě zima). 3.) Chystám se s mladou (nebo se starou) do Říma. 4.) Thx za titule ,,ovation“ a ,,jives“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(29.11.2012)

Nebudu tak přísný, protože jsem se dobře bavil - dokonce i ten milostný trojúhelník, který by už byl opravdu ohraný, Woody Allen tentokrát příjemně oživil "svědomím" v podání Aleka Baldwina a pomohla mu také výborná Ellen Page. Kromě toho mě ale vyloženě nadchly části s celebritou z lidu (perfektní Robert Benigni) a také se zpěvákem ve sprše, které mi připomněly Allenovy absurdní povídky. A senzační byla i Penélope Cruz - kromě dechberoucí krásy mohla tentokrát využít i komediální talent, což udělala.(17.1.2016)

Neurotický dědoušek Woody baví i v kulisách Apeninského poloostrova, jde však pouze o několik veselých momentek, všechno ostatní je podivně křečovitá patlanice, za kterou by se nemuseli stydět ani pejsek s kočičkou. Jako by si psaním scénáře mistr krátil dlouhou chvíli během koncertního turné svého jazzového bandu a hlavou mu šly vzpomínky na Felliniho, Sophii Loren a Prázdniny v Římě, nebo co… Nechápejte mě špatně. Hluboce smekám před autorovou schopností napsat i po tolika letech aktivní tvorby a stozích (nejen filmových) dialogů bravurní slovní výměnu či přesně padnoucí hlášku. Nelze však nevidět, že jinak ten film dává asi takový smysl jako texty Richarda Krajča nebo zvyšování daní ze strany pravicové vlády. Bojím se, že nebýt genia loci „věčného města“, nebylo by to koukatelné. A ještě něco: umaštěný trpajzlík Ellen Page jako neodolatelně supersvůdná supersvůdnice, které neodolá ani ten poslední eunuch?! Někdo z castingu by měl přijít o prémie. Ty dvě holky si měly vyměnit role, Eisenberg je dřevo, tomu by to bylo, myslím, stejně jedno.(20.8.2012)