Perfect Days - I ženy mají své dny

• Česko

Komedie / Romantický

Česko, 2011, 105 min

Opět jeden z nových českých filmů, který mě vcelku mile překvapil. Né že by to bylo něco extra - jak už tu bylo několikrát vytýkáno, čeští režiséři si prostě neumí vybrat jestli natočit komedii nebo drama, tak tam šoupnou od každého trochu a pak je to divné když se vám chce smát v nevhodný okamžik - ale na české poměry 21. století je to slušně natočený film, u kterého si krásně oddechnete.(1.4.2012)

Kotkovi víc věřím roli skokana na lyžích než mladého ( a hudbou prosáknutého !) sexy svůdce, ale budiž, zbytek ansámblu mě v téhle příběhem ploché chvílemi i komedii docela potěšil, zejména nadstandardně sladký Sokol coby hřejivý dárce spermatu či standardně dobrá Chýlková s pořád slušnýma nohama. Nellis zase nenatočila nic světoborného, ale svou laťku slušné a neurážející průměrnosti si opět udržela.(17.2.2013)

• MA.KI

JALOVÝ PREFABRIKÁT. Začínám být alergický na tyto novodobé české rádoby komediální paskvily „ze života“, které se sice tváří strašně uvolněně a free, ale jsou tak prázdné a umělé, že je to až politováníhodné. Nellis jde bohužel ruku v ruce s posledními Vejdělkovými veledíly. ~ Jen pár postřehů: Naprostá absence normálně fungující rodiny – uvidíte jen prapodivné solitéry (různé orientace, asi aby to bizarní a málo pravděpodobné panoptikum postav bylo ještě o něco pestřejší a pro cílové publikum tedy zajímavější); páry, kdy muž a žena jsou (v nejednom případě) od sebe dvě generace… Povrchní vyumělkovanost a zdánlivá dokonalost... Však oni se lidi nadchnou miminkem, dojme je smrt, když se předtím postavy rozejdou ve zlém, udělají jim radost zvířecí čepičky a stromeček pro zvířátka atd. !!!(5.8.2012)

Česká filmová scéna rok od roku upadá na nejhlubší dno, ale vždycky se dá najít něco méně odpadního. Perfect Days mě iritoval už pouhým názvem, Češi prostě musí mít vždycky něco extra... Ale v závěru je to celkem pohodová podívaná, po technické stránce je to však nedokonalé. Hudba je do filmu zakomponovaná tak nevhodně, že působí velice rušivě, pokaždé skoro nebylo slyšet jediného slova. Mimo to celá ta záležitost se spermiemi byla naprosto absurdně provedená - ony vlastně na vzduchu vydrží tak dlouho, jak je potřeba, že.. Ale momenty Kotek-Chýlková prostě fungovaly, chemie tam skutečně byla a nescházel vtip. Od postavy homosexuálního kamaráda jsem očekávala trochu víc (vtipu), škoda. Scéna po pohřbu ale neměla chybu. Je pravda, že jsem už trochu přesycená příběhy o úspěšné ženě ve středním věku, které ke štěstí chybí jen to jedno, ale tohle se - na naše poměry - celkem vyvedlo.(29.6.2013)

Ještě nejsem žena středního věku, po miminku netoužím, ale jsem ochotná se usmívat u traileru na "ženský" film, i přesto, že vedle mě sedí IT kamarádi, kteří si znechuceně odfrkávají. Hurá, opravdu jsem žena, a žádný polomuž :-). Ale vážně, Ivana Chýlková je naprosto úžasná, Kotek se snaží, ale nestíhá a gay kamarád Ondřeje Sokola je dokonalý (připadá mi to, nebo všechny single ženy mají správňackého gay kámoše, včetně mě?). Mno, ačkoliv ten film skončil, jak skončil musel - mateřstvím, tak i přesto jsem odcházela neznechucená typickým klišé, je to příjemné zčeření rybníčku českého filmu. Humor přítomný je, ale je servírován tak opatrně jako sůl člověku s nemocnými ledvinami. Dramatu, ani žádné velké tragédie i přes smrt se nedočkáme (díkybohu), takže nám vznikl takový solidní klidný český film, ve kterém se nehoupou žádné velké emoce, ale obyčejné lidské nevyhrocené city, tak jak je známe. Ve správném dávkování je síla.(21.11.2011)