Perfect Days - I ženy mají své dny

• Česko

Komedie / Romantický

Česko, 2011, 105 min

Tak se mi podařilo se leknout v tom samém momentu, kdy se lekla Erika, když se u ní doma zjevila její matka. To je přesně tak, když se člověk zabere do dění na obrazovce. Zuzana Kronerová mi pořád připomínala mou matku. Mám pocit, že jsou všechny matky na světě absolutně stejné. Mimochodem, ten svetr byl naprosto příšerný. Udělala bych s ním přesně to samé. Netrpělivě jsem očekávala, kdy se konečně na scéně objeví Vojta Kotek.(18.11.2012)

V Mamas & Papas se Nellis dostala s tím svým efektem přirozenosti na hranu a teď z ní spadla do bahýnka banálního vztahového kašpárkování. To je sice taky hrozné, ale alespoň se na to dá dívat. Ovšem s jednou obří výhradou - tenhle film vlastně říká, že je v pořádku, když se čtyřiačtyřicetiletá ženská rozhodne s náhodným kolemjdoucím počít dítě jen proto, že už jinak neví coby. To mi přijde až příliš nechutné na to, abych z jinak celkem vtipného filmu odcházela v dobrém rozmaru.(8.11.2011)

Když biologické hodiny přehlušují ty silvestrovské na Times Square aneb Vejdělek s buchtičkou.. Vyplňování mustrů hořkých komedií je už asi národní filmařský sport. Tady možná trochu ozvláštněn svérázným smyslem pro humor, ale pořád až zakomplexovaně stereotypní a pak i snaha hrát si na něco VÍC, může ve finále znamenat uměle působící NIC. Pevně doufám, že při milostných scénách držel Kotek svůj jazyk na uzdě - jestli ne, tak až bude na návštěvě v jisté talkshow, to červené sofa bude pod proudem..(2.5.2013)

Na ceske filmy je teba chodit posledni dobou bez jakehokoliv ocekavani...pak se totiz stane, ze se cely film naramne bavite a na konci si rikate, ze Cesi nakonec prece jen nezapomneli tocit koukatelne snimky. Nabizi se trocha srovnani s Vejdelkovymi Zenami v pokuseni, nicmene kazdy film si utahuje tak trochu z jineho soudku... Chylkova exceluje za perfektni sekundace Kotka i Sokola, to vse doplneno paradnim soundtrackem v podani Circusu Ponorka. Aspon jednou za rok bych se chtel takto bavit u ceskeho filmu...naposledy to bylo u Zen v pokuseni..(5.11.2011)

Tento film bych si nejspíš ani nepustila, ale jelikož jsem šla s rodiči do kina viděla jsem ho a mohu říct, že jsem nebyla ani nadšená ani zklamaná. Hlavní vina bude vězet pravděpodobně v tom, že je mi 18 a film je určen pro úplně jinou věkovou kategorii. Ale na obranu můžu říct, že jsem se několikrát parádně bavila, zejména ve scénách kde vystupoval Onřej Sokol coby 100%, 4%. Jenže byly tu i scény u kterým jsem se kroutila na sedačce a mohla jsme se uzývat (divné slovo). Mohu doporučit všem ženám, co zažívají stejné krize jako Erika, a že jich není málo.(3.11.2011)

• - Alice Nellis je podepsána i pod scénářem, jenž je adaptací stejnojmenné divadelní hry Lizy Lochheadové. Ta se hrála úspěšně sedm divadelních sezón v divadle Na zábradlí pod režisérskou taktovkou samotné Nellis. (=woody=)

• - Natáčení probíhalo v Praze. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)

• - „Ivana je výborná herečka a krásná žena, která má nadhled a humor, který je pro tu postavu potřeba. Ten nejde zahrát, tu ironii je potřeba v sobě prostě mít,“ řekla Nellis o obsazení Ivany Chýlkové. [Zdroj: ahaonline.cz] (SONY_)