poster

Klukanda

 • francouzský

  Tomboy

 • slovenský

  Chlapčica

  (festivalový název)
 • anglický

  Tomboy

 • český

  Tomboy

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2011, 84 min

Režie:

Céline Sciamma

Scénář:

Céline Sciamma

Střih:

Julien Lacheray

Scénografie:

Thomas Grézaud
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Francie zase předvedla jeden velice zvláštní, ale zajímavý výkon. Tomboy nicméně má sílu především v opravdovosti. Když vidíte, jak si ve filmu děti hrají, a že je to především o dětech, tak Vám je naprosto jasné, že tak to přesně je. Opravdovost se tak mísí s prazvláštním námětem a výbornými hereckými výkony.(20.1.2012)

 • Aljak
  *

  Celkom dobrý námet na film, ale ten príbeh a celkovo dejová línia mi prišli totálne nevýrazné, ničím zaujímavé. Potenciál to určite malo, no dosť sa to vliekol a miestami to bola poriadna nuda. Celá tá Laurina "premena" skôr či neskôr musela byť odhalená, no ohľadom toho som čakal nejaký fakt skvelý dramatický zlom. No odhalenie prišlo úplne prirodzenou a jednoduchou cestou, až príliš. Škoda toho, rád by som dal aj vyššie hodnotenie, ale okrem námetu nemám za čo...(11.10.2013)

 • hous.enka
  *****

  Trampoty s genderem - téma, o kterém byly napsány stovky knih a natočeny desítky filmů. Co je na Tomboyi tak nové a hlavně tak úžasné, že film hodnotím všemi pěti? Je to civilnost snímku, skvělé herecké výkony (Zoe Héran je opravdu výjimečná a pro tuto roli se snad narodila, ale i ostatní herci se svých rolí zhostili na jedničku), citlivost a citovost, s jakou se o celém tématu ve filmu mluví. Anebo spíš mlčí? Ostatně právě tyto náznaky a nejistoty někdo může snímku Tomboy vytýkat. Podle mého názoru se celá ta zmatenost nejen Laury, ale i jejího okolí stala perfektním zrcadlem celé problematiky. Laura je zmatená a její nejbližší s ní. Hledají správné řešení. Existuje ale něco takového? Stačí si obléct masku universality a všechno bude v pořádku? Tyhle otázky fillm divákovi nabízí a nechává ho, ať o odpovědích přemýšlí sám. Jsem nadšená. Ať žije Festival francouzského filmu. Viva le film francais.(24.11.2011)

 • sedlo03
  *****

  Milé, usměvavé, ale i bolestivé a dramatické. Nejvíce se však tomuhle snímku podařilo ukázat opravdovost a lidskost. I když se tenhle film zabývá docela zásadním sociálním problémem, je to vše vykresleno z pohledu dětí, až na pár zásahů matky, a to je ten důvod, proč je to tak uvěřitelné a zároven' tak emocionální. Skvělá režie, výborně napsáno, ale co vyzdvyhuji jsou výkony dětských herců. Obzvláště se mi pak líbil vztah mezi sestrami. Skvělé 90%(11.12.2012)

 • swamp
  ***

  Hodně minimalistické - snad by se dala vést diskuze, zda to v této formě nebylo trochu zbytečné? Dopad matky, která se dle mého zachovala vůči dítěti nejhorším možným způsobem, by mi přišel nejzajímavější záležitostí filmu.. kdyby přišel alespoň v polovině a ve finále udal základní tón snímku. Takhle to jen vyznívá do ztracena, jako jakási hříčka.(3.1.2012)

 • - Slovo "tomboy" v angličtině označuje dívky, které se vyznačují spíše chlapeckým chováním, vynikají v nějakém mužském sportu a podobně. Občas se slangově používá jako označení pro transvestity nebo gaye. (tomeek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace