The Life and Death of John Gotti

Gotti: Three Generations

Životopisný / Krimi / Drama

USA, 2018, 110 min

• verbal

No jako bych včera nekurvoval u Eskobara. A bác ho! Máme tu další naprostou zbytečnost, protože Goťťák byl už dříve vyčerpávajícím způsobem zpracovaný daleko lépe, svižněji, sysluplněji, záživněji, ostřeji, s lepšími a vhodnějšími herci a scénářem, který uplácal opravdový scénárista, a ne jako svou neumětelskou prvotinu a zároveň requiem Leoš Červený, od počátku své rádoby kariéry mrtvá nesympatická výplň podřadných vedlejších rolí v televizních mafiánských odpadech. Travič, který už zase pár let taky urputně šlape hovna v různých céčkových žumpách, se zřejmě domníval, že by si mohl opět napomádovat skráně nebo vyrazit s negrem na hambáč, a vysomrovat nějakou důstojnější roli pro sebe i svou vypláchlou sájentologickou starou, ale zase vedle, a asi bude muset při auditu poprosit taťku Habárda. Ono si jen narvat držku vatou a dělat huhňavého Vincka Vegu na to brutální vypatlané hovado z Naší kozy holt nestačí a Armán byl v té zmiňované povedené verzi mnohem přesvědčivější. Asi proto, že si nikdy nesahal do rozkroku kožených kalhot a nedělal „ú-ú-ú“ na pičoidní barbíny. Čili prostě jen další nic moc ždímání dávno suchého hadru se standardní plejádou škatulově proházených profláklých xichtů z céčkových taškařic o Smolíkovic kočce a přehrávajícím gogotanečníkem v hlavní roli.(30.7.2018)

• lamps

Velká dějová křeč s nevýraznými aktéry, slaboučkým scénářem a veskrze rutinním řemeslným dotykem, kterým by chtěl Connolly navázat na Scorseseho a spol, přestože na to ani zdaleka nemá. Lehce nad vodou to drží jen vitální Travolta. Více zde.(2.7.2018)

• Chrustyn

Nezajímavý pokus o životopisný film o legendárním gangsterovi. Výslednou podobu bych ani nevyčítal samotnému Travoltovi, který se docela snaží, ale spíše scénáristům a nezkušenému režisérovi, který si s látkou vůbec nevěděl rady.(28.8.2018)

• Lacike

Za tak nudny zivotopisny film by Gotti tvorcov urcite vyzabijal. Oproti skvelej verzie s Assantem tato pridava hlavne liniu s Gottiho synom, ktora mala pravdepodobne oramovat cely film a ukazat Gottiho ludsku stranku, ale ani to sa jej nedari. Ako otec Gotti za vela nestoji a to zaverecne vyliatie srdiecka v rozhovore so synom dostane maximalne divacky Hallmarku. Sklamanim je podanie vyvoja Gottiho vzostupu a padu, ktore je prilis skratkovite a neraz aj neprehladne. Miestami som sa v udalostiach stracal aj ked som videl niekolko filmov o Gottim. Travolta sa snazi, ale pôsobi skoro jak karikatura. Assante pôsobil ovela prirodzenejsie. Z ostatnych hercov tu uz nikto nestoji za zmienku. O klasicku mafiansku atmosferu tento film vôbec nezavadil a ako zivotopis to je nuda. Ak ste videli verziu s Assantem, tak toto je strata casu. 4/10.(26.10.2018)

• kaposlav

Hrôza! Skákanie z roku do roku a totálne zmetené prevedenie.(28.10.2018)

• kaylin

Travolta se může snažit, jak chce, ale je to málo.(23.7.2018)

• Morholt

Když jsem si po verzi s Assantem říkal, že Gottiho by se měl v budoucnu ještě někdo chopit, tak jsem to rozhodně nemyslel takhle. Travolta ještě jakž takž ušel a nastínění mafiánského prostředí se také dalo, ačkoliv Connolly není žádný Scorsese či De Palma, nicméně dějově to byla ukrutná nuda, kterou občas sice rozčísly nějaké ty výstřely, ale ty spíš ten celkový zmar podtrhovaly. Tak snad příště. 35%(27.10.2018)

• bourec

Slabý.Tak jak sem chválil film Escobar,tak Gotti je taková neslaná sonda do mafiánský rodiny,ale neni tam nic,co by člověka mohlo vážně bavit a zaujmout.40%.(18.11.2018)

Travolta se snaží a na tváři se mu celý film uhnízdí výraz, jako by cucal citron. Podobný umí i herečka Renée Zellwegerová, ale u ní je to sexy. Životopisný snímek hlavy newyorské mafie přece nemůže být nuda, si říkáte. No tak dobře, ale žádný vzrůšo to taky aspoň za mě nebylo….(14.11.2018)

Na úvod musím říct, že se rozhodně nejedná o špatné dílo, jen se nevyužil pořádně potenciál. Travoltovi role sedla, ikdyž nejvíc charisma měl ve své třetí etapě života a to jako stařec ve vězení umírající na rakovinu. Občas tam byli hluché a nezáživné místa, ale ve zbytku se jednalo o dobře podanné mafianské vendety. Zajímavé je, že se to opravdu stalo a teflonový Don si vydobil respekt a úctu u spoustu občanů, jelikož čistil město a likvidoval gangstery. Největší respekt patří jeho ženě, že celé tři dekády vydržela nátlak policie a manžela za mřížemi. Jako poslední z rodiny zůstal jeho syn, kterému se podařilo po dlouhém boji dostat zpět na svobodu. 65%(28.11.2018)

Príjemná mafiánčina. Možno trochu dlhá, miestami možno trochu zbytočné scény, ale Johny to držal vo svojom dvojradovom obleku. Opäť som sa niečo nové dozvedel o mafii v USA ale nie je to nič prevratné. Také normálne 3 z 5(27.10.2018)

Tak se zase všichni uklidníme. Tak zlý to určitě není. Jde v podstatě o klasickej životopisnej film, co ničím nepřekvapí a kterých jsou desítky. Natočenej je kompetentně a po stránce výpravy je přibližně na úrovni gangsterky Sejmout zabijáka s Rayem Stevensonem. Travolta je jako Gotti velmi dobrej a solidně hraje i Stacy Keach jako jeho mentor. Co nicméně filmu vyloženě chybí, jsou dobový hity. Nevím, jestli to byl záměr nebo nebyly prachy, ale pořádnej stylovej hudební podkres složenej z nějakejch známejch fláků, by tomu filmu dodal větší drajv. Jinak pokud se tahle gangsterka něčímk trošku liší, pak pohledem na Gottiho. Ten je tu neprosto na férovku líčenej jako skvělej a čestnej chlápek, co pomáhá důchodkyním a zabíjí jen gangstery. Gotti si určitě zasloužil nějakej velkej film ve stylu Mafiánů nebo Kasína, což se nestalo. Na druhou stranu, tahle verze s Travoltou nenudí a solidně odsýpá. Pokud si tedy někdo pustí tuhle verzi Gottiho, tu s Assantem z roku 96 a Nejvyššího bosse s Chazem Palminterim, bude o mafii v New Yorku vědět všechno, co kdy potřeboval.(23.7.2018)

• majo0007

Absolútne nepodarené, akoby niekto zoškrabal z podlahy strižne Scorseseho Goodfellas vystavačný materiál (tuná pre zmenu s Gottiho monológom). Vrcholom mala byť zrejme poprava pred Sparks Steak Housom, keď Gotti prevzal moc, ktorá je natočená tak amatérsky, až hrůza (skúste si predstaviť, že by tú scénu točil Michael Mann, alebo De Palma - asi by vošla do histórie). Hociaký dokument o Gottim na všemožných history channeloch má väčšiu šťavu. Travoltov vysnívaný projekt, teraz asi jeho nočná mora. Z hereckého hľadiska to síce nie je žiadny koncert, ale stále na slušnej úrovni, problém je s celkovou koncepciou filmu, ktorá je v slepej uličke, scenár povrchný a odfláknutý, celé vám to pripadá ako nejaký televízny projekt regionálnej stanice. A je viac než isté, že Kevin Connolly si najbližšie roky v Hollywoode ani len neškrtne.(30.6.2018)

• filokk

Tak tohle je parodie na Gottiho ten se bude asi obracet v hrobě, všechno špatně amatérská režie scénář hudba herci o ničem Travolta bída. Snad už v roce 2011 to měl točit mimo jiné i Barry Levinston, ale asi nebyli na něho love škoda. Jdu si spravit chuť a pustím si klasiku o Gottim 'Mafian' s absolutně skvělým Armandem Assantem(28.10.2018)

Tuctový mafiánský film, který jak do žánru, tak do příběhu o Gottim nepřináší nic nového. Vše bylo už natočeno v roce 96 a to asi lepším způsobem. V novém snímku je dán větší prostor vztahu Gottiho a Gottiho juniora. Ale na úkor jiných významných faktů z jeho života, které pokud ve filmu jsou zmíněny, tak jen okrajově a nedávají ani tolik smysl (například byt vdovy nad klubem). Ve dvouhodinovém formátu ale nejde víc nabídnout, vhodnější by byl asi seriál ale narcos…(19.11.2018)

• M.i.k.e

sterilní a ne zrovna záživný životopis,který vlastně nenabídne vůbec nic co už by člověk neviděl jinde.Kde nic není ani Travolta nebere...40%(25.10.2018)

Sterilné spracovanie, v ktorom John mohol chcieť dominovať, ako chcel, ale scenár mu toho moc nedovolil. Škoda, tešil som sa, lebo tá jeho pokrivená držka z trailerov bola fajn.(21.11.2018)

• LexBarker

Nuda v New Yorku a ani Johnny Travolta to nezachrání. Navíc vypadá uměle jak zuby mojí babičky...(29.10.2018)

• Yoss

Toto je žiaľ výsmech mafiánskym filmom. Žiadna z postáv, vrátane hlavnej, ma nijako neoslovila. Zbytočný a prázdny počin, ktorý končí podobne zlým raperským songom. Vivat Armando Assante a film Gotti z 1996 :)(15.11.2018)

• Demonic189

Tak toto bola teda Pič*vina s veľkým P! Nudnejšie a debilnejšie sa to snáď ani nedalo natočiť a Travolta 99% času vyzerá ako keby práve zjedol kyslý cukrík...(28.11.2018)

<< předchozí 1 2