poster

Red Faction: Počátek (TV film)

 • USA

  Red Faction: Origins

Sci-Fi

USA, 2011, 120 min

 • RedRose
  ****

  Jako ano! Je to béčkovina... Ale jako velký fanda celé série jsem se samozřejmě těšil, byť s velkou obavou, jak to dopadne... Víme jak dopadají počítačové hry, převedené na plátno... Ovšem v tomto případě, i přesto, že jsem lehce ovlivněn nostalgickou vzpomínkou (hru jsem 2x dohrál), jsem nadšen! Na televizní poměry, je to velice slušně zvládnuté, takže hodnocení bude hezkých 71% (kdybych hru nehrál, nebo neznal, asi bych hodnotil o cca 20% níž, protože příběh na třetí díl RedFaction přímo navazuje, takže bych asi nevěděl která bije...)(7.12.2013)

 • Phorbo
  ***

  Už z názvu filmu, které vyplňuje jméno slavné hry, a jeho doplněk (TV film) mi už předem dali vědět, že to nebude nic extra. Záznam ze SyFy sice byl kvalitní, ale lítající titulky o dalším programu a všem možným bylo trošku rušící. Nedá se odo toho čekat velký zázraky, přece jenom je to nízkorozpočtové béčko. Tak jako tak v tomdle žánru se jedná o docela slušný snímek, dokonce i s nějakým dobrým scénářem. Ale na takový béčko jsou dvě hodiny stopáže fakticky hodně. Hlavně ze začátku je to příšerně roztahané. Naštvalo mě asi minutové setkání Masona s dcerou, kterou hned opustí, aby vůbec zachránil terramorfovany Mars. Ale jo, jedno podívaní stačilo a béčka ze SyFy už příště asi ne.(6.9.2011)

 • honajz
  *

  To je špatné ve všech směrech. Pomíjím televizní zpracování a triky, to se dá omluvit. Ale naprostá herecká dřeva už, a ani nesmyslný scénář plný děr nebo naprosto mizerný střih. A ty nelogičnosti (např. malá holčička má tmavé vlasy a tmavé oči, ale jako dospělá je blond s modrýma očima. Nebo kdykoliv vlezete do nepřátelské lodi nebo centrály, protože asi mají otevřené všude dveře, a u vstupu hlídá jen jeden maník. Obsaděj nepřátelskou loď a všechny pomlátěj, kdo to řídí a kdo po nich teda střílí?) Moc jsem chtěl, aby se mi to líbilo, protože některé nápady jsou pěkné, třeba pojmenování měst, některé situace zajímavé, ale vše zase rychle vyšumí a jede se nezáživně dál. Moc se mi líbí, jak to ve svém komentáři popsal severus.(22.8.2013)

 • Zombiepod
  *

  Podľa oficiálneho filmového plagátu a galérie k filmu som sa nechal nalákať na ďalšiu hernú adaptáciu, ktorá sa tentoraz pohybuje ešte hlboko pod béčkovými vodami. Fanúšikov hry poteší Red Faction Origins predovšetkým slušnými kostýmami a familiárnymi lokáciami, nuž iným nie. Film nefunguje ako sci-fi pre bežného diváka neznalého predlohy, pretože zápletka je príliš gýčová a plochá, herci veľmi nesedia (snáď okrem Patricka a Smitha, ktorí svoje úlohy brali vážne) a o vizuálnych efektoch netreba veľa hovoriť, keďže od lacnej TV produkcie sa toho veľa čakať nedá. Zozačiatku to vyzeralo fajn, ale pomaličky sa to zvrhávalo na takmer nepozerateľnú kravinu, ktorá v samotnom závere pôsobila už priam neznesiteľne pateticky. Zapnite si radšej hru.(9.12.2013)

 • Lavinia
  odpad!

  Oživení paňácové (pardon, herci) toporně předvádějí jakési bojůvky na Marsu ve jménu boje za svobodu, mladý hrdina, od poloviny v tílku, hledá zuřivě svou unesenou sestru, kterou mu v dětství ukradli zloduši ze Země, prostě trapný nezáživný příběh nudně podaný s mizernými triky, což bych odpustila, ale ve spojení s debilními patetickými dialogy - neee. Fujtajbl.(25.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace