Mořský vlk (TV film)

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Drama / Romantický

Kanada / Německo, 2009, 180 min

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2008.(10.6.2013)

Dvojdílné televizní zpracování známého příběhu dle knižní předlohy Jacka Londona v koprodukci Kanady a Německa a kupodivu dobře. Pevný scénář a impozantní herecké výkony dodávají na atraktivitě dramatizace. Ani za výpravu se nemusí nikterak stydět. Pro televizní vyslání je počin sice tradičně přizpůsoben, ale před tímto tedy klobouk dolů. Děj s ohromným přístupem poukazuje na dění na lodi, v tomto případě pod názvem ´Přízrak´, plující na volném moři. Despotický kapitán Wolf Larsen charakterem jakoby z oka vypadl kapitánu Blinchovi ze snímku ´Bounty´. Přísný, neústupný, s cílem dosáhnout svého za každou cenu. Tyto příběhy mají vůbec několik motivů společné, byť se jedná o dvě různé knižní předlohy. Zde je navíc hlavně bratrská rivalita. Atmosféra velmi rychle zhoustne a přísně se drží celé tři hodiny celkové stopáže. Žádné nudné místo, žádné dějové odluky. Toto zpracování zcela jistě patří mezi ty lepší.(4.11.2017)

Na jedno zkouknutí akorát.(18.6.2011)

• Korra

Tenhle film měl svoje dobré momenty, ale všechno zkazila zápletka s Neve Cambell a pak docela drsná kastrace charakteru hlavní postavy. Tiše doufám, že za některé strašné dialogy mohl špatný překlad. Jinak Tim Roth byl skvělý, a kdyby on hrál Vlka Larsena, vůbec by mi to nevadilo, i když typově neodpovídá.(22.9.2013)

Na konci mi bylo Vlka líto. Zabaví, neurazí. Povedl se tady docela zajímavý psychologický portrét jednoho blázna - Humphrey, psychopata - bratr Vlka, nešťastného člověka - Vlk.(30.11.2012)