Reklama

Reklama

Mořský vlk

(TV film)
  • Kanada Sea Wolf (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Wolf Larsen a jeho bratr zvaný Smrťák jsou celoživotními konkurenty, kteří se nesnášejí. Oba se věnují obchodu s tuleni, respektive jejich lovením. Zatímco Wolf je sám sobě pánem, Smrťák má svého nadřízeného, kterého musí poslouchat a kterého také nenávidí. Každý z nich je kapitánem jedné lodi a oba jsou známí jako kruťasové, kteří se nezastaví před ničím. Wolfova loď zvaná Přízrak rozhodně není vysněné místo pro posádku. Na lodi dochází k šikaně, kriminalitě, rvačkám, někdy i k vraždám. Je to zkrátka krutý svět. Svět, ve kterém se ocitne i literární kritik Humphrey Van Weyden. Byl totiž pasažérem na jiné lodi, ale při potyčce s jiným cestujícím z lodi vypadl do moře a našli ho právě námořníci z Přízraku. Zachránili mu tím sice život, ale kapitán Larsen se nehodlá před gentlemanem sklánět. Naopak. Je novým pasažérem, tudíž musí začít pracovat, jinak mu hrozí i smrt. Nejprve pracuje jako poskok pro všechno, myje a uklízí nádobí, prostředí lodi, je po ruce lodnímu kuchaři. Ten ho okrade, Humphrey si toho všimne a stěžuje si kapitánovi. Ten se sice tváří, že ho to vůbec nezajímá, ale ukradené peníze vyhraje v kartách od kuchaře zpět, nicméně si je nechá pro sebe. Neustále se s kritikem pře o to, že spravedlnost, za kterou autor neustále bojuje je nepodstatná a neexistuje. Nicméně Wolfovi neunikne Humpova inteligence. Ten se zatím opatrně snaží proniknout kapitánovi do duše a zjistit, kde se v něm ta krutost bere. Na lodi vedené Smrťákem je také neplánovaný pasažér. Mladá a krásná Maud Brewsterová, která kapitánovi zaplatila, aby ji dovezl do Jokohamy. Dívka totiž utekla ze svatby, ke které ji nutil její otec. I Maud se postupem času setká s krutostí kapitána lodi, na které je pasažérkou. Nejprve se se Smrťákem celkem baví a zjišťuje co nejvíc informací o jeho bratrovi a o lovu tuleňů, ale poté je svědkem toho, jak kapitán nemilosrdně zmlátí jednoho ze členů posádky, protože dojde k technickým problémům, které zpomalují loď. Vzhledem k tomu, že mezi dvěma bratry panuje ohromná rivalita a jedná se v podstatě o závod, kdo dorazí k tuleňům dříve, žádné zpomalení si ani jeden z nich nemůže dovolit. Maud je vyděšená, a když jí navíc Smrťák řekne, že změnil plán a k japonským břehům se zatím nejede, na optimismu jí to nepřidá. Snaží se proto kapitána přesvědčit tím, že se přizná, že její otec je majitelem lodi, na které cestují. To ovšem kapitána vyprovokuje k tomu, aby dal jednomu sluhovi příkaz, aby mladou krasavici v noci zavraždil a hodil její tělo přes palubu. Ten tohoto hrozného činu není schopen, ovšem jediná možnost, jak zachránit ženin život je, že ji na záchranném člunu vypustí na širé moře. Maud se bojí, že to nepřežije, protože na moři navíc panuje silná bouře, ale není jiná možnost... (TV Prima)

(více)

Recenze (8)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Dvojdílné televizní zpracování známého příběhu dle knižní předlohy Jacka Londona v koprodukci Kanady a Německa a kupodivu dobře. Pevný scénář a impozantní herecké výkony dodávají na atraktivitě dramatizace. Ani za výpravu se nemusí nikterak stydět. Pro televizní vyslání je počin sice tradičně přizpůsoben, ale před tímto tedy klobouk dolů. Děj s ohromným přístupem poukazuje na dění na lodi, v tomto případě pod názvem ´Přízrak´, plující na volném moři. Despotický kapitán Wolf Larsen charakterem jakoby z oka vypadl kapitánu Blinchovi ze snímku ´Bounty´. Přísný, neústupný, s cílem dosáhnout svého za každou cenu. Tyto příběhy mají vůbec několik motivů společné, byť se jedná o dvě různé knižní předlohy. Zde je navíc hlavně bratrská rivalita. Atmosféra velmi rychle zhoustne a přísně se drží celé tři hodiny celkové stopáže. Žádné nudné místo, žádné dějové odluky. Toto zpracování zcela jistě patří mezi ty lepší. ()

Korra 

všechny recenze uživatele

Tenhle film měl svoje dobré momenty, ale všechno zkazila zápletka s Neve Cambell a pak docela drsná kastrace charakteru hlavní postavy. Tiše doufám, že za některé strašné dialogy mohl špatný překlad. Jinak Tim Roth byl skvělý, a kdyby on hrál Vlka Larsena, vůbec by mi to nevadilo, i když typově neodpovídá. ()

Reklama

Hapretor 

všechny recenze uživatele

Na konci mi bylo Vlka líto. Zabaví, neurazí. Povedl se tady docela zajímavý psychologický portrét jednoho blázna - Humphrey, psychopata - bratr Vlka, nešťastného člověka - Vlk. ()

Galerie (34)

Reklama

Reklama