Pěst proti pěsti

蔡李佛

蔡李佛

蔡李佛:极限拳速

• Čína

Cai li fu: Ji xian quan su

Choyleefut: Speed of Light

Fight The Fight

Akční

Hong Kong / Čína, 2011, 92 min

Andy Kwong

Kin Law

Dějově jednoduchá, docela klasická martial arts "bojovka". Dvě školy se domluví na turnaji, dva mladí týpci jedou z USA do Číny studovat za takovým starým dědulínem, kterej skoro nemluví a furt vyhuluje z dýmky a je neuvěřitelnej flegmatik. Jeho moudra a hlášky by se daly tesat do kamene... Týpci skoro celej děj filmu trénují, pak zde je nějaká romantika, kdy ten hlavní přebere týpkovi ze soupeřící školy holku. nakonec zde máme napínavý turnaj tři z každé školy postupně proti sobě. Film je typickou jdnohubkou Sammo Hunga, který si zde zahrál menší roli, ale jinak je na filmu všude znát jeho rukopis. Souboje nejsou kdo ví co. Sestříhané, zvláštní, takové oku nelahodící. Ale chvílemi film vždycky nabere na neuvěřitelných otáčkách, aby pak zase spadl na plynulou jízdu městem ... Z mého pohledu se zde nikdo nějak zvlášť v bojových scénách nepředvedl, vyjma Kaneho Kosugiho!! Syn legendárního mistra bojových umění a akčních Béček 80. let Sho Kosugiho je fakt frajer. Neuvěřitelně rychlej, dynamickej, evidentně v nejlepší životní formě. Jeho kombinace karate+kung-fu je fakt oku lahodící a efektní. I když i jeho nechutně sestříhali, je na něm prostě jasně vidět, že je hodně dobrej. Proč tomu nakonec dávám takové vysoké hodnocení? Protože mě to jako celek bavilo. Je to fajn oddechovka, jsou zde sympatičtí herci a herečky, naprosto úžasnej hlavní mistr a pak ten Kane Kosugi, ten je fakt dobrej ... Prostě martial arts pohodička.(26.4.2011)

• predators

Základem této hříčky byla pravděpodobně brazilská telenovela! Jen mi vrtá hlavou, kde se k tomu přichomítl starý dobrý Sammo. A myslím, že i on sám musí vědět, že toto nebyla šťastná volba. Špatně sestříháno, souboje povětšinou nestojí za nic a ta příšerná "melodická" hudba už mi taky lezla krkem. Hooodně slaboučké a jednoduché. 30%(26.6.2011)

• Mukade

taká šupačinka, ale dozvedel som sa o Choy Li Fut. Zaujímavosť z wikipédie: According to Bruce Lee: "Choy Li Fut is the most effective system that I've seen for fighting more than one person. [It] is one of the most difficult styles to attack and defend against. Choy Li Fut is the only style [of kung fu] that traveled to Thailand to fight the Thai boxers and hadn't lost." Tak keď to vraví Bruce tak to tak bude, ale na prvý pohľad sa mi zdal ten štýl neveľmi účinný :))(15.8.2012)

Viděla jsem to znovu po několika letech a zjistila jsem, že mě to pořád baví. Navíc mě předtím úplně vypadlo z hlavy, jakou to má dobrou hudbu. Sice je tam pár scén, který se mi do toho zpracováním moc nehodily, nebo mi přišly zbytečný, ale postavy jsou sympatické, Kane Kosugi válel (dokonce víc než mladý Sammík) a nejvíc mě bavil flegmouš Wah Yuen ve scénách "mouchy snězte si mě". Není to sice žádná super bomba, ale jako akční pohodovka to u mě prostě funguje.(21.8.2017)

• Lacike

Dejova omacka je sterilna nuda, ktora ma sice neiritovala, ale ani nenadchla. A bitky tiez za vela nestoja. Choreografia je jednoducha a chyba im potrebna tvrdost. Ked uz sa nahodou pokusia o nejake zlozitejsie chvaty, tak su pre istotu nasnimane v niekolkych zbytocnych prestrihoch. Az prilis vidno, ze su prevedene len naoko, aby sa nahodou niekto nezranil. V osemdesiatych rokoch by sa im vysmial aj ten nejposlednejsi kaskader. Dnes ich svojou ucastou posvätia take legendy ako Sammo Hung, Yuen Wah alebo Lau Kar Wing. Smutne a nechapal som preco sa na to vobec dali az do chvile, kym som nezistil, ze ti neschopni mladici su Sammy Hung, Lau Wing Kin a Kane Kosugi. Proste deticky slavnych oteckov, ktorym mal tento film pomoct k poriadnemu odpychu v kariere. Pokial budu tocit taketo nevyrazne filmy, tak sa im to nikdy nepodari. A este nesmiem zabudnut na extra odporne pocitacove pozadie v niektorych bojovych scenach. To uz si nemohli radsej najst nejaku peknu lúku ako za starych cias? Vyslo by ich to lacnejsie a vyzeralo by to ovela lepsie.(10.1.2012)

• Wah Yuen

• - Na začátku filmu, když jede hlavní hrdina na kole, tak se v jeden okamžik vyhne kočárku pomocí otočky na kole, kde je vidět, že má kotoučové brzdy. Před otočkou a  následně i po ní u kavárny je ale nemá. (cmenda)