Hitlerovi američtí obchodní partneři

(TV film)
  • Německo Hitlers amerikanische Geschäftsfreunde
všechny plakáty

Ako už naznačuje titulok filmu, jeho autori sa v ňom zaoberajú obchodmi Nemecka, chystajúceho sa na vojnu, s nadnárodnými americkými ropnými a automobilovými koncernmi. V dokumentárnom filme sa dozvieme ako tieto koncerny reagovali počas II. svetovej vojny, najmä po vstupe do vojnového diania. Za služby pre Tretiu ríšu Hitler vyznamenal najvyšším vyznamenaním pre cudzincov Henryho Forda - legendárneho výrobcu automobilov, Jamesa D. Mooneyho - manažéra GM a Toma Watsona - bosa IBM. Dokument sa sústreďuje na spoločnosti, ktoré boli pre Hitlera pri vedení vojny nepostrádateľné. Prináša dôležité archívne materiály a rozhovory so svedkami a súčasnými expertmi. (oficiální text distributora)

Arsenal83

Pre klasického diváka je to málo atraktívne a dosť suché. Obchodné spojenie Američanov s nacistickým Nemeckom je dnes už zjavné. Najlepšia časť dokumentu je Henry Ford v spolupráci s Hitlerom. ()

Marek1991

Tak toto mi príde ako taká zľahčená verzia k téme, kde by sa toho dalo veľmi veľa povedať, nehovoriac o tom, čo sa stalo s niektorými nacistami po vojne. Rozbor je však dobrý. ()

Evander

Povedený dokument zobrazující logistické a ekonomické pozadí druhé světové války, vhodně obohacený o dobové záběry. Již v této době začíná být patrné, jakou mocí oplývají nadnárodní společnosti a jak jejich ekonomické a politické zájmy jsou stavěny nad zájmy většinové společnosti. ()