poster

Další čtyři roky

 • Švédsko

  Fyra år till

 • anglický

  Four More Years

Komedie / Romantický

Švédsko, 2010, 87 min

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • Malarkey
  ***

  V televizi proběhla další Skandinávie a já měl na ní čas, takže jsem neváhal. Také jsem se ale ve filmu po vcelku krátkém čase setkal se scénami o honění a o teplouších. Nic proti ním nemám, ale přijde mi, jako kdyby se tyhle dva středobody současnýho filmu objevovaly snad v každým druhým filmu, který za poslední dobu vidím. Nebo až moc koukám na Cinemax, bůhví. Každopádně jakožto komedie to splnilo očekávání a i přes pár prudérních scén jsem se u toho vcelku mile pobavil, hlavně u těch politických narážek.(29.8.2012)

 • lenuse
  ****

  Čtvrtá hvězda za to „tak jinak“. To je opravdu výstižné :-)(26.4.2011)

 • Disk
  *****

  Nejzábavnější film na letošním Febofestu, který jsem měl možnost vidět. Vtipný náhled do zákulisí nejvyšší švédské politiky. Film má vynikající a neskutečně vtipný scénář, který je v kombinaci s papíry nešustícími dialogy jasnou výhrou. K tomu měl štěstí na výtečný casting i těch nejmenších roliček. Feel-good film, který rozhodně doporučuji. P.S.: Věta "Nenech se oje*ávat sociálními demokraty." získává s tímto filmem zcela nový rozměr... (FEBIOFEST 2012)(27.3.2012)

 • hygienik
  **

  Pripadal som si asi tak, ako keď pri čítaní knihy musíte hľadať slová v slovníku cudzích slov. Úplne mimo mňa.(7.7.2012)

 • easaque
  ****

  -4 do mého hledáčku zájmu se dostala tato originální gay romantická komedie ze zákulisí politických stran a musím přiznat, že jsem se u ní dobře bavil. Samotným dějem či provedením zase tak nápaditá není a možná naopak, ale scénarista si hezky vyhrál s rozdílnosti programů opozičních stran a zakomponoval je vtipně do dialogů a hlášek, čímž výrazně stoupla úroveň filmu. Výsledek se pohybuje na hraně 3-4 hvězdiček a vyšší známku určitě dá, ten kdo se víc zajímá o politiku, tak jako já. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](28.11.2016)

 • bllm
  ****

  Naprostá oddechovka, nenáročná, milá, příjemná, vtipná romantická komedie, kterou si člověk rád pustí po náročném dni nebo náročném filmu. I takovéhle filmy jsou potřeba. Politické pozadí filmu přináší spoustu výborných vtipů a hlášek. Jediná výtka směřuje k výběru představitele Martina, na můj vkus je trochu moc slizák, ale vzhledem k tomu, že je sociální demokrat, to byl třeba záměr.(3.11.2016)

 • Adiemus
  ****

  Pokud jste se někdy ztratili v Budapešti, pochopíte mé nadšení.(10.11.2012)

 • gezper
  ***

  Na rovinu příznávám, že romantická komedie o gayích pro mne je a asi i vždy zůstane hůře stravitelným filmovým subžánrem. Je to i tento konkrétní případ. Drtivá většiná vtípků a narážek je docela trefná a vtipná. Pár je, nebojím se to říct, hraničících až s geniálností. Romantická linie je průměrně uvěřitelná až všední, rozhodně jsem viděl lepší. Více nahoru to táhne komediální složka. Jako celek mne ovšem snímek neoslovuje a nedokáži si jej naplno užít. Asi je škoda, ale je to tak. [60%](31.3.2012)

 • rakosabasta
  ****

  "Co to děláš?" - "Ty víš..." "No jo, ale tohle tě přece nezajímá." - "Jak to?" "Vždyť jsi homosexuál..." - "Cože?" Prostě film prošpikovaný hláškami a hláškami a hláškami, kde nejde o to, jaké je člověk sexuální orientace (jestli si je toho vůbec vědom), ale k jaké partaji patří. Možná by si to mohli pustit v parlamentu, třeba by k sobě byli milejší...(31.3.2012)