House Hunting

• USA The Wrong House (neoficiální název) (více)
všechny plakáty

Dve rodiny prichádzajú na obhliadku domu s výhodnou kúpou. Práve cena je pre obe zainteresované strany najväčším lákadlom. Staré príslovie  "Nie je všetko zlato, čo sa blyští"  v tomto prípade platí na sto percent. Po niekoľkých hodinách sa však ukáže, že voľba tohoto domu nebola najšťastnejším riešením. Je totiž úzko prepojený s temnými tajomstvami oboch rodín. (*CARNIFEX*)

ricci.s

Nič som nečakal, nič som vlastne nedostal, režisér má síce nejaký drobný talent, ale doteraz nakrútil len niekoľko krátkometrážnych snímkov, takže sa tu nič prevratné ani čakať nedalo. Dve rodiny v prekliatom domčeku, v ktorom sa im zjavujú duchovia (dokonca aj z minulosti hlavných postáv) a nútia ich k vraždám / samovraždám, postavy zomierajú, blbnú, obracajú sa proti sebe, ale či už beriem do úvahy duchársky alebo psychologický námet, nič z toho nie je dotiahnuté do konca, film nudí, stojí na mieste, nekonečné konverzačky a hádky začnú po určitom čase otravovať, stopáž prehnaná (viac som sa tešil na záverečné titulky ako na nejaké rozuzlenie), atmosferických momentov je minimum, navyše pre mňa nevhodný výber postáv, ktoré mi boli proti srsti takmer od úplného začiatku. Nakrútené vzhľadom na nízky rozpočet celkom OK, ale dokopy tam nebolo nič, prečo by sa to dalo odporúčať. ()

J*A*S*M

Pro mě příjemný překvapení. Mám rád mysteriózní filmy ... a tohle je naprosto přesně to, co si představím, když se řekne "mysteriózní". Proto jsem možná ochotný filmu odpustit víc, než mu odpustí většina diváků. Jedno je jisté - Eric Hurt, který snímek režíroval a sám si ho i napsal, by jako sůl potřeboval k ruce nějakýho slušnýho dramaturga, který by mu trochu přetransformoval scénář. Hurt sice přišel s nějakými zajímavými a originálními nápady, ale spíš než abych si je užíval, přistihl jsem se u toho, že je mi líto, že nejsou využity a rozvedeny tak, jak by bývaly být mohly. Tohle mělo v zárodku fakt velkej potenciál. Ale co, i příjemnou mysteriózní hororovo-thrillerovou jednohubku si nechám rád líbit. Atmosféra fajn, námět velmi fajn (něco jako Dead End, akorát ještě víc rozvinutej), řemeslně bez problémů. 6+/10 ()

George Stobbart

Neskutočne zdĺhavá a nudná psychologická mysterióznosť, ktorá sa chce chvíľami ešte aj drzo vydávať za horor. Čo by nevadilo, keby si aspoň dokázala udržať zaujímavosť dlhšie než v začiatku, kedy sa dve rodinky dostavia na prehliadku odľahlého domu, ktorý plánujú kúpiť. Z neznámeho dôvodu sa im však nedarí odísť a tak tu spolu musia skysnúť na dlhý čas, resp. až kým nevyriešia o čo tu ide. A odvtedy začína nezáživná dramatická inscenácia s nesympatickým osadenstvom a nezaujímavou výplňou. Navyše je nudne natočená, so šedivým, uspávajúco nevýrazným audiovizuálom, nekonečne pôsobiacou minutážou a nezvládnutým záverom, ktorý pre mňa už hraničil s paródiou. ()

Bloody13

Mystery horor o dvou rodinách, co spolu uvíznou v domě uprostřed lesů. Z místa, bůhví proč, nejde zdrhnout, každý den nacházejí ve spižírně stejný počet konzerv, vozíčkář začne chodit a navíc se tu prohánějí duchové. Všem členům začne samozřejmě hrabat (ještě aby ne, každej den žrát ty sračky z plechovek), tudíž přijde na řadu vybíjená, kde hlavní slovo drží nadpřirozené síly. Jenže se tak děje absolutně bez zájmu, napětí nebo překvapení. Drtivá většina téhle šílené stopáže je pak vyplněna konverzačkami, a ten hnusný kamerový filtr celku taky zrovna nepřidá. Leda tak pořádný joint. ()

*CARNIFEX*

Dve rodiny prichádzajú na obhliadku domu s výhodnou kúpou. Práve cena je pre obe zainteresované strany najväčším lákadlom. Po pár minútach sa však ukáže, že voľba tohoto domu nebola najšťastnejším riešením. Tak, ale dosť. 100 minút tak neskutočnej nudy, chabých efektov, žiadna atmosféra, žiadne lakačky, snaha o nejaké psychické pohnútky všetkých zúčastnených na úrovni hlbokého podpriemeru. Toto všetko sú dôvody prečo nie viac ako 30%. Totálna strata času. Plusom je akurát úplný záver (aj keď predpokladaný), prostredie (milión krát obohrané), a nápad s blúdením (milión krát obohraný). "Wrong film" by bol lepší názov. ()

• Když Emmy (Janey Gioiosa) vidí hocha v okně, je v záběru jednodílné okno. V domě ale ukazuje na okno čtyřdílné. (Litsarch)