Čtyři mladí lidé vyhrávají soutěž na sociální síti All2gethr.com. Výhrou je let do New Yorku soukromým letadlem. Ihned na letišti jsou požádáni, aby odevzdali své mobilní telefony, jelikož soutěž nedovoluje jejich užívání v letadle. V letadle se mají podílet na jakémsi novém stylu online zábavy za letu. Z hraní se stává nepříjemná osobní zpověď, pravda o každém vyplouvá na povrch a z letu se stává skutečná hra o přežití. (Beastmaster4)

Khumbac

4 lidé bojují na palubě letadla o přežití svých bližných. Film mi evokoval myšlenku zruš si facebook synku!!! Je to zaměřeno proti lidem co na internetu rádi zvrhlosti a prasečinky. Vlastně je tam i ta myšlenka jít proti socialním sítím obecně. Mohlo to být vypracováno víc precizněji, ale i tak se na to dalo kukat. ()

Morholt

Hra na Vadí nevadí opepřená tématem sociálních sítí. Určitě jsem nebyl sám, kdo se přistihl že přemýšlí o tom, jaká data na internetu sdílel a jaká videa viděl. Psychologická stránka věci víc než solidní, scénář mírně šablonovitý (čtyři lidi, kteří mají něco společného) a vyvrcholení lehce předvídatelné, jako celá zápletka. Do nadprůměru to tlačí nepříliš známé tváře herců, kteří, ač mi byli zprvu protivní, zvládli své party na výbornou 70% ()

George Stobbart

Nezávislý britský psychologický horor o štvorici mladých, ktorí sa po naivnej výhre na sociálnej sieti dostanú na palubu malého lietadla, kde sú vhodení do podivnej hry o pravdu a neskôr aj o ich život. Neznámy hlas, ukrývajúci sa za obrázok krokodíla im kladie nevyberavé, osobné a nepríjemné otázky, ktoré ich najprv zneistia pred sebou samými a onedlho sa posunú na ďalšiu úroveň, ktorá ich má zlikvidovať aj fyzicky. Filmík je spracovaný v štýle Kocky či Saw, kedy je skupinka ľudí značne obmedzená vo svojich možnostiach a musia hrať podľa pravidiel neznámeho killera, ktorý ich má pod palcom. Je tu síce iba minimum gore, no atmosféra je tajomná, nepríjemná a postupom času sa to s vystupňovaním napätia samozrejme posunie aj do kontaktnejšej roviny. Páčilo sa mi, ako boli v prvej polovici účastníci drvení tým, čo všetko zverejnili na sociálnych sieťach a čomu v bežnom živote ľudia neprikladajú väčšiu vážnosť. Zdalo sa mi to vcelku realistické, aktuálne a vedel by som si predstaviť, že by niekto takto ničil napr. mojich známych, keď občas vidím aké bullshity a súkromné informácie či fotky hádžu do éteru bez väčšieho významu. Druhá polovica filmu už bola taká tradičnejšia a otrepanejšia, no objavili sa tu viaceré zvraty, ktoré dianie oživovali až do konca. Mne sa Panic Button páčil a možno keby sa mu dostalo viac financií a lepšieho spracovania, mohol to byť hit. Takto ide "iba" o nenápadný hororový thriller, ktorý však stojí za pozornosť. ()

*CARNIFEX*

Partia štyroch mladých ľudí vyhrá na novovytvorenej sociálnej sieti výlet snov do New Yorku. Hneď počas letu všetci podstupujú individuálne úlohy vďaka ktorým môžu vyhrať rôzne ceny. Prvé kolo pomerne osobných otázok "na telo" jasne ukazuje kam táto hra smeruje. Toto je však len začiatok krutej hry "na zivot a na .... ". Napriek tomu, že je pár vecí v tomto snímku maximálne pritiahnutých za vlasy, pričom sa snaží kopírovať úspešnejšie kultové horory ako "Saw", či menej známy "Vile", nemôžem tvrdiť, že by "Panic Button" nemal svoje čaro. Najväčším problémom sa však stáva mimoriadna hlúposť, ktorou je priam nasiaknutý. Mám rád "explo", ale toto bolo napriek zopár hororovým prvkom veľmi ploché, mdlé, proste nijako nijaké. Záver už je vyslovene posiaty debilizmom najhrubšieho zrna, takže oproti pôvodne vyvýjajúcemu sa hodnoteniu na úrovni 50%, musím o čosi nižšie. No a pointa snímku či úplný, úplný záver zapríčinili, že musím EŠTE, EŠTE nižšie - 35%. ()

nemik22

Rozhodně se filmu nedá upřít originalita a musim říct, že dokazál udržet moji pozornost. Ačkoliv jsem byl jako hororový fanda trochu zklamaný, na druhou stranu je to výborná psychoanalýza člověka, která vás nutí zamyslet se a nakonec dát autorům za pravdu. Člověk je bytost od přírody zvědavá. Když si sáhnete do svědomí, ty věci, za který tu vrah své oběti týrá a ostatní se za ně na vás pohrdavě koukaj skrz prsty, už viděl na netu minimalně jednou každý z nás, ale před veřejností budem stejně zarputile zapírat. ()